Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Blisko 600 osób wzięło udział w biegowym Grand Prix - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Gułtowy | Gwiazdowo | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Blisko 600 osób wzięło udział w biegowym Grand Prix
05-12-2022 05:21   Janusz Ludwiczak
Dokładnie 578 osób wzięło udział w Grand Prix Biegów Gminy Kostrzyn, które składało się siedmiu biegów na dystansach od półtora do 10 kilometrów. Nie brakowało też ekstremalnych biegów z przeszkodami – z przerzucaniem opon, skakaniem przez kłody czy czołganiem się w wodzie.

Grand Prix Biegów Gminy Kostrzyn stanowiło 7 biegów: Słodka Mila w Sannikach (19 marca), Dziki Bieg w Błocie w Wiktorowie (9 kwietnia), X Kurdeszowa (Za)Dyszka w Kostrzynie (29 maja), Dziki Bieg w Polu na terenie Cegielni w Iwnie (23 lipca), II Bieg do Nocy w Siedleczku (19 sierpnia), V Bieg Pieczonej Pyry w Iwnie (10 września) oraz Dziki Bieg w Lesie w Skałowie (1 października).

Uczestnicy biegowego Grand Prix musieli wziąć udział przynajmniej w czterech biegach. W sumie we wszystkich 7 biegach wzięło udział 578 zawodników, z czego 38% stanowiły panie. Najwięcej uczestników (296 biegaczy) zgromadziła X Kurdeszowa (Za)Dyszka.

8 listopada w Szkole Podstaowej nr 2 im. Rady Europy przy ul. Powstańców Wielkopolskich w Kostrzynie odbyło się podsumowanie zawodów, podczas którego wręczono nagrody i wyróżnienia w kategoriach: open, mieszkaniec/mieszkanka Gminy Kostrzyn, drużyna oraz w kategoriach wiekowych.

Najlepszą zawodniczką Grand Prix Biegów Gminy Kostrzyn okazała się Alicja Nowicka. Wśród mężczyzn najlepszy okazał się Waldemar Kukuła.

– Ruch to samo zdrowie. Bieganie poprawia samopoczucie fizyczne i psychiczne. W Grand Prix dla mnie najtrudniejszy był Bieg Pieczonej Pyry w Iwnie. Padał deszcz. Na trasie było pełno kałuż i błota. Nie lada wyzwaniem był też bieg Słodka Mila w Sannikach, pierwszy raz jadłem dwa pączki podczas biegania – powiedział Waldemar Kukuła, najlepszy mężczyzna w kategorii OPEN na Grand Prix, sołtys Czerlejnka.

Drugie miejsce w kategorii pań 50-59 lat zajęła Monika Szał.

–Wzięłam udział we wszystkich 7 biegach. Najtrudniejszy był bieg w Wiktorowie, była wtedy strasznie zimna, a wręcz lodowata woda. Biegam dla zdrowia, lepszego samopoczucia i miłego spędzenia wolnego czasu. W tygodniu mam zaplanowane cztery treningi i nie odpuszczam. W tym roku robiłam koronę maratonów, wzięłam udział m.in. w Poznań Maraton – przyznaje Monika Szał.

Udział w przyszłorocznej edycji biegowego Grand Prix zapowiedział burmistrz gminy Kostrzyn, Szymon Matysek.

Dodajmy, że najszybszym biegaczem był Grzegorz Nowak, który jeden z biegów ukończył w czasie 7 minut i 16 sekund.


Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
29

maj

17:00
Urząd Miejski Gminy Kostrzyn ul. Dworcowa 5, Kostrzyn
Wybory sołeckie - Sołectwo Buszkówiec

19:00
WIKTOROWO, świetlica wiejska
Wybory sołeckie - Sołectwo Wiktorowo

30

maj

12:00
Kostrzyn
Procesja Bożego Ciała ulicami Kostrzyna - z fary do parafii bł. Jolanty

02

cze

18:00
KOSTRZYN, stadion ul. Sportowa 12
Lechia Kostrzyn II - Kosynier Sokołowo

04

cze

17:00
Urząd Miejski Gminy Kostrzyn ul. Dworcowa 5, Kostrzyn
Wybory sołeckie - Sołectwo Glinka

[ wszystkie ]

Sonda
Czy jesteś za zmianami zasad handlu w niedzielę?

Tak, wszystkie niedziele powinny być handlowe

Jestem za tym, by tylko jedna lub dwie niedziele w miesiącu były handlowe

Nie, niech zostanie tak jak jest


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: