Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Mistrzostwa Gminy w Lekkoatletyce - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Gułtowy | Gwiazdowo | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Mistrzostwa Gminy w Lekkoatletyce
25-11-2022 05:45   Janusz Ludwiczak
Skok w dal, pchnięcie kulą czy konkurencje biegowe – 80 uczniów kostrzyńskich szkół podstawowych wzięło udział w Mistrzostwach Gminy w Lekkoatletce.

Zawody rozegrano 4 października na stadionie lekkoatletycznym przy Szkole Podstawowej nr 2 w Kostrzynie. Mistrzostwa Gminy w Lekkoatletyce zainaugurował pokaz układów choreograficznych w wykonaniu dziewczyn z kostrzyńskiej "dwójki".

– Celem zawodów, prowadzonych przez p. Mieczysławę Zwierz z ramienia UKS OLIMP, było umożliwienie sprawdzenia własnych umiejętności podczas rywalizacji sportowej. W zawodach brało udział 80 uczniów z Gminy - dziewczęta i chłopcy w trzech kategoriach wiekowych (z rocznika 2012 i młodsze, z rocznika 2010 – 2011 oraz z rocznika 2008 – 2009). Uczniowie mogli się sprawdzić w trzech konkurencjach: w technicznej - skok w dal i dwóch konkurencjach biegowych 60 m. i 600 m. w kategorii dziewcząt i chłopców. Najstarsi uczestnicy (z rocznika 2008 - 2009) rywalizowali w czterech konkurencjach: w dwóch technicznych - skok w dal i pchnięcie kulą oraz dwóch konkurencjach biegowych 60 m. oraz 800 m. (dziewczęta) 1000 m. (chłopcy) – wyjaśnia Renata Lepczyk, prezes Uczniowskiego Klubu Sportowego Olimp.

Na najlepszych zawodników czekały medale. Organizatorami zawodów był UKS Olimp Kostrzyn, Szkoła Podstawowa nr 2 w Kostrzynie oraz Gmina Kostrzyn.

Dodajmy, że Uczniowski Klub Sportowy Olimp otrzymał dofinansowanie w wysokości 15 tys. zł z Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach Rządowego Programu „KLUB” 2022.

– Dofinansowanie zostało zgodnie z umową przeznaczone na zakup sprzętu sportowego i prowadzenie zajęć szkoleniowych w dwóch sekcjach - lekkoatletyki (trener Mieczysława Zwierz) oraz tańca sportowego (instruktor Patrycja Tojek). W dodatkowych zajęciach sportowych z lekkoatletyki oraz tańca sportowego uczestniczy 31 uczniów – dodaje Renata Lepczyk.

Wyniki Mistrzostw Gminy w Lekkoatletyce:

Rocznik 2012 i młodsi – miejsca na podium:
Bieg 60m - dziewczęta:
1. Milena Ziętek
2. Dorota Dąbrowska
3. Karina Kordylewska
Bieg 60m - chłopcy:
1. Wiktor Biały
2. Oskar Witaszak
3. Nikodem Leszner
Skok w dal - dziewczęta:
1. Dorota Dąbrowska
2. Wiktoria Sobieralska
3. Jagna Dutkiewicz
Skok w dal – chłopcy:
1. Oskar Witaszak
2. Nikodem Leszner
3. Aleksander Brygier
Bieg 600m- dziewczęta:
1. Dąbrowska Dorota
2. Zuzanna Kwiatek
3. Julia Długosz
Bieg 600m - chłopcy:
1. Wiktor Biały
2. Wiktor Foltynowicz
3. Oskar Witaszak

Rocznik 2010 - 2011– miejsca na podium:
Bieg 60m - dziewczęta:
1. Maria Goździak
2. Amelia Stoińska
3. Dominika Piechowiak
Bieg 60m - chłopcy:
1. Michał Pieczeniak
2. Filip Forszpaniak
3. Hubert Brukwicki
Skok w dal - dziewczęta:
1. Maria Goździak
2. Dominika Piechowiak
3. Amelia Stoińska
Skok w dal – chłopcy:
1. Hubert Brukwicki
2. Filip Forszpaniak
3. Mateusz Korcz
Bieg 600m- dziewczęta:
1. Amelia Stoińska
2. Martyna Piotrowska
3. Maja Kaczmarek
Bieg 600m - chłopcy:
1. Hubert Brukwicki
2. Filip Forszpaniak
3. Mateusz Korcz

Rocznik 2008 - 2009 – miejsca na podium:
Bieg 60m - dziewczęta:
1. Anna Wesołowska
2. Oliwia Tórz
3. Kasia Stolińska
Bieg 60m - chłopcy:
1. Igor Dolata
2. Oskar Pikiński
3. Kamil Nowak
Skok w dal - dziewczęta:
1. Anna Wesołowska
2. Zuzanna Szwed
3. Zofia Guzińska
Skok w dal – chłopcy:
1. Dawid Janus
2. Iwan Postelniak
3. Władimir Pasechka
Pchnięcie kulą – dziewczęta:
1. Zofia Guzińska
2. Kasia Stolińska
3. Marta Bilińska
Pchnięcie kulą – chłopcy:
1. Oskar Pikiński
2. Dominik Kramarczyk
3. Igor Dolata
Bieg 800m - dziewczęta:
1. Anna Wesołowska
2. Oliwia Tórz
3. Zuzanna Szwed
Bieg 1000m - chłopcy:
1. Dawid Janus
2. Igor Dolata
3. Iwan Postelniak .


R E K L A M A

Fot: UKS Olimp

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
20

maj

19:30
CZERLEJNO, świetlica wiejska
Wybory sołeckie - Sołectwo Czerlejno

21

maj

17:00
Urząd Miejski Gminy Kostrzyn ul. Dworcowa 5, Kostrzyn
Wybory sołeckie - Sołectwo Wróblewo

19:00
TARNOWO, świetlica wiejska
Wybory sołeckie - Sołectwo Tarnowo

22

maj

17:00
WĘGIERSKIE, świetlica wiejska
Wybory sołeckie - Sołectwo Węgierskie

19:00
CZERLEJNKO, świetlica wiejska, ul. Jesionowa 23
Wybory sołeckie - Sołectwo Czerlejnko

[ wszystkie ]

Sonda
Czy jesteś za zmianami zasad handlu w niedzielę?

Tak, wszystkie niedziele powinny być handlowe

Jestem za tym, by tylko jedna lub dwie niedziele w miesiącu były handlowe

Nie, niech zostanie tak jak jest


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: