Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Wręczono promesy dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych OSP - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Wręczono promesy dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych OSP
09-11-2022 12:08   Janusz Ludwiczak
Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej gen. brygadier Andrzej Bartkowiak w remizie OSP w Kostrzynie wręczył promesy dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z gminy Kostrzyn oraz pozostałych jednostek OSP w powiecie poznańskim i na terenie miasta Poznania. 37 młodych strażaków ochotników z gminy Kostrzyn otrzyma w sumie 6,6 tys. zł. Środki te zostaną przeznaczone m.in. na zakup sprzętu, umundurowanie i wyposażenie.

Premier przeznaczył z rezerwy ogólnej państwa 25 mln zł na Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze w jednostkach OSP w całej Polsce, z czego 857 drużyn z Wielkopolski otrzyma najwyższe w całym kraju dofinansowanie w wysokości ponad 4,2 mln zł. W aglomeracji poznańskiej 37 jednostek OSP otrzyma kwotę 166 980 złotych. Środki te będą mogły zostać przeznaczone na zakup sprzętu, umundurowanie i wyposażenie młodych druhów.

We wtorek w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Kostrzynie odbyła się uroczysta zbiórka strażaków, podczas której generał brygadier Andrzej Bartkowiak – Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej, bryg. Robert Natunewicz – zastępca wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP, Arkadiusz Surdyk – wiceprezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP, st. bryg. Jacek Michalak – Komendant Miejski PSP w Poznaniu wraz z zastępcą mł. bryg. Radosławem Hurnikiem, wspólnie z posłem RP Bartłomiejem Wróblewskim i burmistrzem Kostrzyna, Szymonem Matyskiem wręczyli promesy dla 21 jednostek OSP z powiatu poznańskiego.

– Od początku roku zabiegaliśmy o pieniądze dla Młodzieżowych i Dziecięcych Drużyn Pożarniczych. Dzięki wsparciu premiera RP Mateusza Morawieckiego, Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Kamińskiego i wiceministra Macieja Wąsika udało się pozyskać środki.
Jest mi bardzo miło słyszeć i czytać, jak niektórzy druhowie mówią, że jestem ich komendantem głównym. Tak, jestem też Waszym komendantem i tak się czuję i bardzo mi zależy żeby nasze relacje były wyjątkowe i wspaniałe, i takie są! To Wielkopolska ma najwięcej drużyn pożarniczych w Polsce. Gratuluje, bardzo za to dziękuję i wielkie podziękowania przesyłam
– powiedział gen. bryg. Andrzej Bartkowiak, Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej.

Jednocześnie komendant główny Państwowej Straży Pożarnej przekazał na ręce Komendanta Miejskiego PSP w Poznaniu st. bryg. Jacka Michalaka promesę w wysokości 70 tysięcy złotych na naprawę sprzętu pożarniczego.

W sumie promesy otrzyma 36 jednostek OSP z powiatu poznańskiego oraz OSP Kwiatowe w Poznaniu na łączną kwotę 166 980 zł, które trafią dla 506 członków Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.

W gminie Kostrzyn środki w wysokości 6 600 złotych trafią dla 20 młodych strażaków z OSP Kostrzyn oraz dla 17 członków MDP przy OSP Gułtowy.

Celem działalności Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych jest zainteresowanie młodzieży działalnością społeczną na rzecz ochrony przeciwpożarowej oraz przygotowanie jej do bezinteresownej służby w szeregach Ochotniczych Straży Pożarnych. Członkami mogą być dziewczęta i chłopcy do 18 lat.

Do zadań Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych należy m.in. udział w zapobieganiu pożarom przez oddziaływanie na lokalne środowisko w celu przestrzegania przepisów przeciwpożarowych, a także podnoszenie wiedzy i umiejętności swoich członków w dziedzinie ochrony przeciwpożarowej. Celem MDP jest również organizowanie działalności kulturalno-oświatowej w środowisku z uwzględnieniem problematyki ochrony przeciwpożarowej, rozwijanie sprawności fizycznej członków przez uprawianie różnych dyscyplin sportowych i turystyki. Dodatkowo wśród zadań są także podejmowanie i realizacja zadań pożytecznych dla ochrony przeciwpożarowej oraz działalność wolontariacka.

Wsp. bryg. Edyta Kalak-Filipiak


Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
31

maj

17:00
Biblioteka Publiczna, Kostrzyn ul. Poznańska 24
"Wyspy kanaryjskie znane, a może nieznane" - spotkanie z kapitanem jachtowym Jackiem Podgórskim

03

cze

GUŁTOWY, boisko ul. Kasztanowa 17
GKS Gułtowy - Hetman Orchowo

SIEKIERKI - boisko, ul. Szkolna
Festyn rodzinny

04

cze

16:00
BRZEŹNO, boisko ul. Długa 9
Maratończyk Brzeźno - Koziołek Poznań

17

cze

15:00
KOSTRZYN, Parafia Błog.Jolanty, ul. Prymasa Wyszyńskiego 14a
Festyn Bajkowy
• tor przeszkód XXL
• foodtrucki
• bajeczne konkurencje
• koncerty i potańcówka
• loteria fantowa z biletami do Energylandii

[ wszystkie ]

Sonda
Czy powinna powstać gminna farma fotowoltaiczna? ►więcej

TAK

NIE


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: