Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Nie ma już ich wśród nas... – wspomnienia - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Nie ma już ich wśród nas... – wspomnienia
01-11-2022 08:00   Janusz Ludwiczak
Wspominamy tych wszystkich, którzy odeszli od nas w ostatnim czasie. Pamiętajmy o nich nie tylko we Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny.


Zmarli w minionym roku:

Paweł Perka – 23 października w wieku 49 lat nagle zmarł Paweł Perka, wieloletni radny gminy Kostrzyn z okręgu Brzeźno-Siedlec-Siedleczek. Był strażakiem-ochotnikiem, pracował z Zakładzie Komunalnym jako specjalista sieci wodociągowej i branży instalacyjnej.
Spoczywa na cmentarzu parafialnym w Kostrzynie.

Ks. kan. Lech Ludwiczak – 21 października w wieku 87 lat zmarł ks. kan. Lech Ludwiczak, który przez 30 lat był proboszczem kostrzyńskiej fary, dziekanem dekanatu kostrzyńskiego i inicjatorem powstania Parafii bł. Jolanty na os. Grunwaldzkim.
Został pochowany na cmentarzu parafialnym w Kostrzynie.

Bronisław Kaiser – od lat 60` związany był z Iwnem, pracując w tamtejszej stadninie koni, pełniąc funkcję koniuszego. Zagrał też w filmie "Karino". 9 listopada świętował 100. urodziny. Zmarł 3 grudnia 2021 r.
Spoczywa na cmentarzu Junikowskim w Poznaniu.

Odeszli w minionych latach:

Urszula Piątek – nauczycielka, społeczniczka zaangażowana w życie Kostrzyna. Była propagatorką języka esperanto, krzewiła wśród młodych osób pasję gry w szachy. Przez kilkanaście lat reprezentowała sekcję szachową klubu KKS 1922 Lechia Kostrzyn.
Przyznano jej Złoty Krzyż Zasługi i nagrodę Ministra Edukacji III stopnia.
W 2017 roku przyznano jej nagrodę "Rycerza Kostro" za osiągnięcia na rzecz gminy Kostrzyn. Zmarła pod koniec marca 2021 r. wieku 94 lat.
Spoczywa na cmentarzu w Kostrzynie..

Grzegorz Spiżewski – wieloletni działacz Lechii Kostrzyn, kierownik i zawodnik sekcji szachowej. W latach 80` był nauczycielem historii w Szkole Podstawowej nr 1 w Kostrzynie
Zmarł 29 kwietnia 2021 r. w wieku 63 lat.
Spoczywa na cmentarzu w Wierzenicy..

Tomasz Janiak – w latach 2014-2020 był radnym gminy Kostrzyn. Od 2018 r. pełnił funkcję wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn. Zmarł 27 stycznia 2020 r. Miał 50 lat.
Został pochowany na cmentarzu w Kostrzynie..

Jan Kotarski – był społecznikiem i przedsiębiorcą. Był radnym I kadencji Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn (w latach 1990-1994). Przez dwie kadencje sprawował funkcję członka zarządu w Cechu Rzemiosł Różnych w Środzie Wielkopolskiej, ostatnio pełnił też funkcję członka Sądu Koleżeńskiego-Cechowego. W 2004 roku otrzymał nagrodę Rycerza Kostro w kategorii "działacz społeczny". Zmarł 15 marca 2020 r.
Spoczywa na kostrzyńskim cmentarzu parafialnym..

Grzegorz Jóźwiak – był wieloletnim strażakiem, działaczem i kilkukrotnym prezesem Ochotniczej Straży Pożarnej w Gułtowach.
Zmarł 1 stycznia 2020 r. Miał 62 lata.
Został pochowany na cmentarzu w Kostrzynie.

Krzysztof Żurek – wieloletni prezes OSP Gułtowy, był druhem od najmłodszych lat, już w latach 80-tych wstąpił w szeregi OSP. W czasie swojego życia wielokrotnie uczestniczył w akcjach ratowniczo-gaśniczych ratując ludzkie życie i mienie. Zawsze służył radą i pomocą młodszym kolegom.
Zmarł 26 maja 2020 r.
Spoczywa na cmentarzu w Gułtowach.

Łukasz Lewandowski – kapitan GKS Gułtowy. Jego pasją była nie tylko piłka nożna, ale również bieganie. Brał udział w wielu zawodach, m.in. Nekielskim Biegu do Lata, półmaratonie w Swarzędzu, Kurdeszowej (Za)dyszce w Kostrzynie czy Wolsztyńskiej Dziesiątce. Ostatnio studiował na AWF w Poznaniu. Zmarł nagle, 10 grudnia 2018 r. w wieku 28 lat. Osierocił prawie dwuletniego syna. Spoczywa na cmentarzu w Nekli.

Ks. kan. Remigiusz Pieprzyk – urodził się 29 września 1935 roku w Kobylinie w powiecie krotoszyńskim. Święcenia kapłańskie otrzymał w 1958 z rąk ks. arcybiskupa Antoniego Baraniaka. Był wikariuszem w parafiach: w Wielichowie, Buku, a później w Poznaniu w parafiach: Św. Anny, św. Jana Kantego, św. Krzyża. Od 1975 r. przez 36 lat, do 2011 roku pełnił urząd proboszcza Parafii NMP Szkaplerznej w Iwnie, po czym zamieszkał w Domu Księży Emerytów w Poznaniu, w którym zmarł 13 lipca 2019 r. Miał 83 lata. Został pochowany przy kościele w Iwnie.

Aleksandra Kaczmarek–El-Masri – urodziła się 1 września 1960 r. Była wieloletnim pracownikiem Urzędu Miejskiego w Kostrzynie. Pracowała na stanowisku ds. zamówień publicznych, zajmowała się przetargami.
– Ola była specjalistą w swojej dziedzinie, sumiennym i rzetelnym pracownikiem, osobą pełną ciepła, życzliwości, zawsze uśmiechnięta i gotowa do pomocy – wspomina Szymon Matysek, burmistrz gminy Kostrzyn.
Spoczywa na cmentarzu Miłostowskim w Poznaniu.

Jerzy Nowak – był wieloletnim działaczem samorządowym. Działał od drugiej kadencji istnienia samorządu, gdy w 1994 roku został wybrany na radnego gminy Kostrzyn. Funkcję tą pełnił przez dwie kadencje do 2002 roku, gdzie następnie przez 12 lat, do 2014 roku był zastępcą burmistrza gminy Kostrzyn.
W roku 2015 Jerzy Nowak otrzymał Nagrodę Gminy Kostrzyn "Rycerz Kostro". Zmarł 1 października 2019 r. w wieku 69 lat. Został pochowany na cmentarzu w Kostrzynie.


Komentarze (1)

01-11-2022 21:29:38
Dobry Jezu
Anielski orszak niech im dusze przyjmie...

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
31

maj

17:00
Biblioteka Publiczna, Kostrzyn ul. Poznańska 24
"Wyspy kanaryjskie znane, a może nieznane" - spotkanie z kapitanem jachtowym Jackiem Podgórskim

03

cze

GUŁTOWY, boisko ul. Kasztanowa 17
GKS Gułtowy - Hetman Orchowo

SIEKIERKI - boisko, ul. Szkolna
Festyn rodzinny

04

cze

16:00
BRZEŹNO, boisko ul. Długa 9
Maratończyk Brzeźno - Koziołek Poznań

17

cze

15:00
KOSTRZYN, Parafia Błog.Jolanty, ul. Prymasa Wyszyńskiego 14a
Festyn Bajkowy
• tor przeszkód XXL
• foodtrucki
• bajeczne konkurencje
• koncerty i potańcówka
• loteria fantowa z biletami do Energylandii

[ wszystkie ]

Sonda
Czy powinna powstać gminna farma fotowoltaiczna? ►więcej

TAK

NIE


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: