Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Ostatnie pożegnanie radnego Pawła Perki - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Ostatnie pożegnanie radnego Pawła Perki
30-10-2022 07:28   Janusz Ludwiczak
Mieszkańcy Brzeźna, Siedlca, Siedleczka, Kostrzyna, strażacy, radni, władze gminy, rodzina i przyjaciele pożegnali w piątek radnego Pawła Perkę, który zmarł nagle w ubiegłą niedzielę w wieku 49 lat.
"Byłeś człowiekiem życzliwym, zawsze gotowym do pomocy, otwartym na ludzi i ich problemy, oddanym. Twoja pomoc była zawsze bezinteresowna a każdy kto się do Ciebie zwrócił z prośbą o nigdy nie usłyszał słowa odmowy" – mówił na pogrzebie Grzegorz Banaszak, przewodniczący Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn.

Radny Paweł Perka zmarł nagle w ubiegłą niedzielę, 23 października w wieku 49 lat.

"Spieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą... W smutku i żalu żegnamy dobrego człowieka, kochającego swoją rodzinę, swoją pracę. Niosącego dobro, pomoc potrzebującym, zawsze będącego blisko ludzi…" – mówił podczas uroczystości pogrzebowej Grzegorz Banaszak, przewodniczący Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn.

– Zaangażowany w życie społeczne gminy Kostrzyn, zawsze gotowy do pomocy i działania dla drugiego człowieka. Znakomicie układała się współpraca Pawła z sołtysami w jego okręgu czego efektem była organizacja wspólnych festynów Siedlec - Siedleczek - Brzeźno, służących integracji mieszkańców, których był pomysłodawcą i inicjatorem. We współpracy z sołtysami zabiegał o realizację inwestycji na terenach wiejskich, dzięki czemu sukcesywnie modernizowano drogę Brzeźno-Siedleczek, zabiegał o budowę Zintegrowanego Węzła Przesiadkowego ze ścieżką pieszo-rowerową: Siedlec – Gułtowy PKP, a także uruchomienie bezpłatnej Kostrzyńskiej Komunikacji Publicznej.
Paweł włączał się we wszelkie inicjatywy społeczno kulturalne na terenie gminy, na swoim terenie szczególnie współpracował i wspierał Klub Sportowy Maratończyk Brzeźno, realizował wspólnie z druhami OSP prace gospodarcze przy Kościele Św. Mikołaja w Siedlcu oraz angażował się w organizację uroczystości patriotycznych i religijnych.
Wszyscy wiemy jakim byłeś człowiekiem: życzliwym, zawsze gotowym do pomocy, otwartym na ludzi i ich problemy, oddanym. Twoja pomoc była zawsze bezinteresowna a każdy kto się do Ciebie zwrócił z prośbą o nigdy nie usłyszał słowa odmowy. Byłeś oddanym przyjacielem… Nie umiera ten kto trwa w sercach i pamięci żywych! Pawle Spoczywaj w pokoju
– dodał Grzegorz Banaszak.

Paweł Perka urodził się 17 grudnia 1972 roku. Od 2014 roku pełnił funkcję radnego Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn z okręgu nr 3: Siedlec – Siedleczek – Brzeźno.

W latach 2014-2018 był przewodniczącym Komisji Rolnictwa, Ochrony Środowiska i Spraw Komunalnych, a w obecnej kadencji od 2018 r. pełnił funkcję Przewodniczącego Komisji Budżetowo-Prawnej.

Przy jego dużym zaangażowaniu wybudowano boisko wielofunkcyjne wraz z szatniami dla dzieci przy szkole w Brzeźnie, zmodernizowano sieć grzewczą w szkole oraz zaadaptowano przyszkolny budynek dla potrzeb najmłodszych uczniów.

Działał jako strażak ochotnik – najpierw jako druh w jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej w Kostrzynie, a od 20 lat w OSP Brzeźno.
Za niesienie pomocy poszkodowanym, społeczne bezinteresowne zaangażowanie, druh Paweł był wielokrotnie nagradzany i odznaczany między innymi: w 2010 r. uchwałą Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Poznaniu Odznaką Strażak Wzorowy. W 2015 r. został odznaczony brązowym medalem, a pięć lat później srebrnym medalem Za Zasługi dla Pożarnictwa.

Od 1994 roku związany był z Zakładem Komunalnym w Kostrzynie, pracował jako brygadzista Przepompowni i Wodociągów.

Paweł Perka zmarł nagle w niedzielę, 23 października w wieku 49 lat. Został pochowany na cmentarzu parafialnym w Kostrzynie.


Komentarze (2)

30-10-2022 16:07:40
mieszkaniec
[*] Spoczywaj w pokoju
30-10-2022 08:12:59
mieszkaniec
[*] Spoczywaj w pokoju

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
03

cze

SIEKIERKI - boisko, ul. Szkolna
Festyn rodzinny

04

cze

11:30
GUŁTOWY, boisko ul. Kasztanowa 17
GKS Gułtowy - Hetman Orchowo

SIEDLEC, plac przy parku
VII Sołecka Spartakiada Rodzinna
w godz. 15:00-18:00

18:00
BRZEŹNO, boisko ul. Długa 9
Maratończyk Brzeźno - Koziołek Poznań

17

cze

15:00
KOSTRZYN, Parafia Błog.Jolanty, ul. Prymasa Wyszyńskiego 14a
Festyn Bajkowy
• tor przeszkód XXL
• foodtrucki
• bajeczne konkurencje
• koncerty i potańcówka
• loteria fantowa z biletami do Energylandii

[ wszystkie ]

Sonda
Czy powinna powstać gminna farma fotowoltaiczna? ►więcej

TAK

NIE


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: