Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Strażacka Tatra, która służyła w OSP Kostrzyn została przekazana strażakom w Ukrainie - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Gułtowy | Gwiazdowo | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Strażacka Tatra, która służyła w OSP Kostrzyn została przekazana strażakom w Ukrainie
11-09-2022 13:47   Janusz Ludwiczak
Specjalistyczny samochód pożarniczy marki Tatra, który przez lata służył kostrzyńskim druhom został przekazany strażakom z Ukrainy, a konkretnie jednostce straży pożarnej z Feodosijiwskiej Rady Wiejskiej Rejonu Obuchowskiego w Obwodzie Kijowskim.

33-letnia strażacka Tatra, która w ostatnim czasie służyła w OSP Kostrzyn miała zostać sprzedana, gdyż pojazd uległ awarii, a jego naprawa była nieopłacalna. Sytuacja uległa jednak zmianie.

– Zwrócił się do nas starosta poznański, Jan Grabkowski czy nie bylibyśmy gotowi wspólnie podjąć się inicjatywy przekazania wozu strażackiego dla jednej z jednostek na Ukrainie. Postanowiliśmy odwołać przetarg na sprzedaż. Starosta zadeklarował, że auto zostanie wyremontowane, a gmina otrzymałaby środki. Rada Powiatu przeznaczyła właśnie 150 tysięcy złotych na remont pojazdu i doposażenie wozu – powiedział podczas czerwcowej sesji Szymon Matysek, burmistrz gminy Kostrzyn.

Powiat Poznański zlecił więc naprawę wartego blisko 200 tys. zł wozu strażackiego. Pojazd został przekazany dla Ukrainy podczas sobotniego festynu "Bezpieczni w powiecie", który odbył się na terenie Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 8 w Bolechowie koło Czerwonaka.

– Wsparcie i pomoc naszych przyjaciół z powiatu poznańskiego jest dla nas niezwykle ważna. Brakuje nam sprzętu, który zapewni naszym mieszkańcom, szczególnie w tym trudnym czasie, bezpieczeństwo – zaznaczył Mykoła Pyanchuk, przewodniczący Terytorialnej Wspólnoty Feodosijiwskiej.

Równocześnie została podpisana umowa o współpracy pomiędzy Powiatem Poznańskim, a Rejonem Obuchowskim w Ukrainie.

– Umowa z powiatem poznańskim to znaczący krok w naszej współpracy. Jesteśmy ogromnie wdzięczni za okazaną pomoc i serce. Gorąco wierzmy, że po zakończeniu wojny, my również w ramach współpracy, będziemy mogli wspomóc naszych przyjaciół z powiatu poznańskiego – stwierdził Jarosłav Svarychevsky, zastępca szefa Państwowej Administracji Wojskowej Rejonu Obuchowskiego.

Strażacka Tatra pochodzi z 1989 roku. Początkowo służyła Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 na poznańskim Łazarzu (przy ul. Grunwaldzkiej). Po 2000 roku trafiła do OSP Kostrzyn. Pojazd warty jest 54 800 zł – przynajmniej tyle została ustalona cena wywoławcza w ogłoszonym przetargu.

Środki otrzymane od Powiatu Poznańskiego w wysokości 150 tys. zł zostały przeznaczone na remont pojazdu, a także jego doposażenie. Teraz Tatra będzie służyć strażakom z Obwodu Kijowskiego, którzy codziennie mają do czynienia z rosyjską napaścią.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
19

cze

18:00
WIKTOROWO, świetlica wiejska
Wybory sołeckie - Sołectwo Wiktorowo

18:30
KOSTRZYN, stadion ul. Sportowa 12
1922 Lechia Kostrzyn - Przemysław Poznań
- zakończenie sezonu

21

cze

IWNO, Park Mielżyńskich
Wianki - powitanie lata
w godz. 17:00-24:00

22

cze

18:00
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Koncert Martyny Pruszyńskiej

29

cze

11:00
IWNO, Stara Cegielnia
Bieg "Cegła RUN" - Grand Prix Gminy Kostrzyn

[ wszystkie ]

Sonda
Czy Polska wyjdzie z grupy na Euro2024?

TAK

NIE

Nie interesuje mnie to


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: