Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Ruszyła piłkarska liga - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Gułtowy | Gwiazdowo | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Ruszyła piłkarska liga
30-08-2022 11:21   Janusz Ludwiczak
Piłkarze Maratończyka Brzeźno, drugiej Lechii i GKS Gułtowy rozegrali pierwsze mecze po wakacyjnej przerwie. Ruszył sezon piłkarski 2022/2023.

Wszystkie mecze drużyn rozgrywane były w niedzielę na własnych boiskach w gminie Kostrzyn.

Jako pierwsi o godz. 11:00 zagrali zawodnicy Maratończyka Brzeźno, którzy zmierzyli się z Lasem Puszczykowo. Goście pierwszą bramkę strzelili już w 5 minucie. Nieco kwadrans później padł kolejny gol dla Lasu Puszczykowo. Pod sam koniec meczu, w 45 minucie bramkę dla Maratończyka udało się strzelić debiutującemu Tomaszowi Tomickiemu. Do przerwy gospodarze przegrywali 2:1.

W drugiej połowie padły dwie kolejne bramki dla Lasu Puszczykowo (w 48 i 65 minucie). Gola udało się też strzelić Krystianowi Dukarskiemu w 59 minucie gry. Mecz zakończył się przegraną 4:2 dla Maratończyka.

Tym samym Maratończyk Brzeźno zajmuje 10. miejsce w tabeli klasy A z ilością 0 punktów. Kolejny mecz rozegrany zostanie w niedzielę, 4 września na wyjeździe z WKS Owieczki.

Pierwsze 3 punkty w nowym sezonie udało się wywalczyć rezerwom Lechii, którzy wygrali 6:1 z KS Fałkowo. Aż trzy bramki strzelił Krzysztof Sobczak (w 18, 63 i 68 min.), dwa gole padły dzięki Rafałowi Wiązowi (39 i 78`), a szósty dzięki Danielowi Grześkowiakowi. Piłkarzom FAS KS Fałkowo udało się strzelić jednego gola, pod sam koniec meczu w 86 minucie).

Lechia II znajduje się obecnie na szczycie tabeli klasy A. W środę o godz. 17:30 na kostrzyńskim stadionie rozegrana zostanie 3 runda w grze o Puchar Polski. Rywalem młodych Lechistów będą Czarni Czerniejewo. We wcześniejszych rozgrywkach o Puchar Polski druga Lechia wygrała najpierw 5:1 z Wełnianką Kiszowo, a 21 sierpnia również 5:1 z Karambą Gruszczyn.

W niedzielę po raz pierwszy w nowym sezonie 2022/2023 zagrali też piłkarze GKS-u Gułtowy, którzy wygrali 2:1 z Wełnianką Kiszkowo. Obie bramki (w 5 i 49 minucie) strzelił Dawid Wąsowicz.

Gułtowianie znajdują się obecnie na 4. miejscu w tabeli klasy B. W niedzielę o godz. 16;00 na boisku przy ul. Gdańskiej 1 na poznańskiej Śródce GKS zagra z drugą drużyną Koziołka Poznań.

Ze względu na sobotnie obchody 100-lecia Lechia Kostrzyn rozegra mecz ze Spartą Oborniki w ramach 3. kolejki dopiero 7 września. Wcześniej, bo już w środę o godz. 17:30 mecz z KS Polonia Poznań w ramach 1/32 Pucharu Polski, zaś w sobotę o godz. 16:00 Lechiści zmierzą się z Czarnymi Czerniejewo w 4. kolejce V ligi.

Wyniki meczów, najbliższe rozgrywki i tabele wszystkich drużyn (1922 Lechia Kostrzyn, Maratończyk Brzeźno, GKS Gułtowy i Lechia 2 Kostrzyn oraz Victoria Gułtowy) można sprawdzić w naszym serwisie na stronie: www.sport.infokostrzyn.pl.