Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Autobusy jeżdżą tunelem. Trzek bez komunikacji - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Gułtowy | Gwiazdowo | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Autobusy jeżdżą tunelem. Trzek bez komunikacji
05-07-2022 00:58   Janusz Ludwiczak
Obowiązuje wakacyjny rozkład jazdy Kostrzyńskiej Komunikacji Publicznej. Autobusy linii nr 462 i 465 jeżdżą już przez nowy tunel. Jednak ze zmian niezadowolonych jest wielu mieszkańców, którzy mają problem z dojazdem rano na pociąg. Ponadto żaden autobus nie dojeżdża do Trzeku, Wydzierżewic i części Skałowa.

Od ubiegłego poniedziałku, 27 czerwca obowiązuje nowy, letni rozkład jazdy KKP. Na okres wakacji zawieszono wiele połączeń.

– Ciekawe jak mam teraz dojechać z Drzazgowa do pracy na 6-sta rano? – pisze na profilu gminy Paulina Oskar.

– Te autobusy to jak zwykle porażka. Niby coś zostało zrobione ale byle jak. Nie ma żadnego autobusu pod pociąg - choć pierwotnie miał służyć przywożeniu dzieci i mieszkańców na dworzec. Czasem mam wrażenie, że Gmina jedynie chce się pochwalić - u Nas też są autobusy! Ale jeździ to wszystko byle jak! Do porządnej komunikacji nam jeszcze lata świetlne... – dodaje Klaudia Wartecka.

Wiele osób zauważa, że wiele autobusów nie jest dostosowanych do odjazdów pociągów.

Ponadto do Brzeźna, Siedleczka i Siedleczka kursują teraz tylko trzy autobusy. Przed wakacjami realizowanych było 6 kursów.

– Tak źle jeszcze nie było. Autobus po 8 – kto ma nim jechać? Na pewni nie ludzie dojeżdżający do pracy – żali się Mariola Pietrzak, mieszkanka Brzeźna.

W jeszcze gorszej sytuacji są mieszkańcy Trzeku, do których nie dojeżdża żaden autobus linii nr 462.

– Oczywiście, że brakuje komunikacji. Zawsze była możliwość dojazdu osób, które nie mają auta lub też po prostu chciały pojechać do Kostrzyna, by spotkać się ze znajomymi – mówi nam Ewelina Kaszowska, sołtys Trzeku.

Na okres wakacji zawieszone zostały również połączenia linii nr 461 przez północno-zachodnią część Skałowa oraz w rejon osiedli przy ul. Półwiejskiej w Kostrzynie.

– Nie otrzymaliśmy żadnych konkretów, jakich konkretnie połączeń brakuje. Wszelkie uwagi należy kierować do nas bezpośrednio na adres e-mail: komunikacja@zkkostrzyn.pl z konkretnym wskazaniem jakiego połączenia brakuje, skąd – dokąd, o której godzinie – tłumaczy Mateusz Olejniczak, kierownik działu transportu Zakładu Komunalnego w Kostrzynie, odpowiedzialny za Kostrzyńską Komunikację Publiczną (KKP).

Są też dobre wiadomości. Autobusy linii nr 462 i 465 kursują już nowym tunelem, choć mogły tą trasą jeździć już od maja, gdy tunel został udostępniony dla ruchu. Przez ponad dwa miesiące autobusy linii nr 465 z Kostrzyna na os. Strumiany oraz do Sokolnik Klonowskich jeździły naokoło przez drogę krajową nr 92, węzeł Kostrzyn i ekspresową S5.

– Ustaliliśmy, aby do końca roku szkolnego nie wprowadzać zmian. Autobusy tunelem zaczną jeździć dopiero od początku wakacji – tłumaczył nam Szymon Matysek, burmistrz gminy Kostrzyn.

Każdy jednak kurs linii nr 465 oznaczał nadrabianie drogi o blisko 3 kilometry (przy trzech kursach każdego dnia było to 16,2 km, w sumie przez cały okres od otwarcia tunelu od początku maja autobusy niepotrzebnie przejechały dodatkowo 599,4 km.

Aktualne rozkłady jazdy wszystkich autobusów oraz mapę kostrzyńskiej komunikacji, wraz z naniesionymi połączeniami można znaleźć w naszym serwisie: www.komunikacja.infokostrzyn.pl. Tam też będziemy na bieżąco informujemy o zmianach w kursowaniu.


R E K L A M A

Komentarze (3)

07-07-2022 07:54:04
Jakio
"Każdy jednak kurs linii nr 465 oznaczał nadrabianie drogi o blisko 3 kilometry (przy trzech kursach każdego dnia było to 16,2 km, w sumie przez cały okres od otwarcia tunelu od początku maja autobusy niepotrzebnie przejechały dodatkowo 599,4 km." Policzy ktoś ile kilometrów autobusy niepotrzebnie przejechały przez całą budowę tunelu ? Mnożąc to przez cenę paliwa wyjdzie ładna kwota.
05-07-2022 15:19:50
Hajka
Należało zakupić mniejsze autobusy, busy i zwiększyć częstotliwość kursów. Zorganizować pętlę w okolicy dworca. Myślenie ma przyszłość a mieszkańcy oczekują rozwiązań dogodnych dla nich.
05-07-2022 05:57:55
Irek
Co ten kierownik bredzi? Sprawa jest prosta! Brakuje autobusów żeby dało rade dojechać do pracy a potem z niej wrócić. Była ostatnio dokładna analiza robiona przez drugi portal że jeżdżą bez sensu. Są tabelki z godzinami pociągów i porównanie do autobusów. Nie idzie tym jeździć chyba że jesteś emerytem co w ciągu dnia jeździ sobie popatrzeć na gmine. Jak nie widzą jakich autobusów brakuje to niech zmienią pracę
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
20

maj

18:00
WĘGIERSKIE, świetlica wiejska
Wybory sołeckie - Sołectwo Ługowiny

19:30
CZERLEJNO, świetlica wiejska
Wybory sołeckie - Sołectwo Czerlejno

21

maj

17:00
Urząd Miejski Gminy Kostrzyn ul. Dworcowa 5, Kostrzyn
Wybory sołeckie - Sołectwo Wróblewo

19:00
TARNOWO, świetlica wiejska
Wybory sołeckie - Sołectwo Tarnowo

22

maj

17:00
WĘGIERSKIE, świetlica wiejska
Wybory sołeckie - Sołectwo Węgierskie

[ wszystkie ]

Sonda
Czy jesteś za zmianami zasad handlu w niedzielę?

Tak, wszystkie niedziele powinny być handlowe

Jestem za tym, by tylko jedna lub dwie niedziele w miesiącu były handlowe

Nie, niech zostanie tak jak jest


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: