Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Zagrają "Dla dzieci małych" - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Zagrają "Dla dzieci małych"
12-01-2019 20:13   Janusz Ludwiczak
W niedzielę już po raz 27. zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Po południu w "Kostrzyniance" odbędą się m.in. pokazy straży pożarnej, występu zespołów m.in. ludowego "Siekieracy", wokalnego Akord czy disco polo Next.

Tym razem Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra pod hasłem "Gramy dla dzieci małych i bez focha". Zebrane środki zostaną przeznaczone na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

Podczas dotychczasowych 26. finałów fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pozyskała i przekazała na wsparcie polskiej medycyny ponad 951 mln zł. W ubiegłym roku w Kostrzynie zebrano blisko 41 tysięcy złotych.

Od rana na ulicach Kostrzyna i w całej gminie kwestować będzie ponad 40 wolontariuszy. Kostrzyński sztab WOŚP po raz kolejny będzie mieścić się w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury.

– Nasz sztab nr 358 zgłosił 42 wolontariuszy – informuje Iwona Nitendel z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury "Kostrzynianka".

Po południu "Kostrzynianka" przygotowała wiele atrakcji. Na początek o godz. 14:30 odbędzie się pokaz strażacki kostrzyńskiej OSP. Po nim wystąpi hip-hopowy zespół Twister. Krótko przed godz. 17 w sali MGOK zaprezentuje się Zespół Pieśni i Tańca "Siekieracy", a po nim zespół wokalny Akord. Ok. godz. 18:10 wystąpi grupa taneczna ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kostrzynie. Na zakończenie coś dla sympatyków muzyki disco-polo i koncert Aureliusza Stachowiaka z zespołem Next. 27. finał WOŚP w Kostrzynie zakończy o godz. 20:00 światełko do nieba.

W sąsiednich gminach:

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra również w sąsiednich gminach.

W Pobiedziskach od godz. 16:00 w Ośrodku Kultury przy ul. Kostrzyńskiej 21 odbędą się m.in. koncert Studia Piosenki i zespołu Flying Heads, pokaz Szkoły Tańca "Born To Dance" czy recital Weroniki Loch.

– W tym roku nasz sztab liczy 30 wolontariuszy. Finał Wielkiej Orkiestry odbędzie się w Pobiedziskim Ośrodku Kultury, impreza rozpocznie się o godzinie 16. W trakcie imprezy odbędą się pokazy taneczne, recitale oraz koncert zespołu rockowego. jednym z punktów będzie również licytacja. Sercem całego finału, jest sztab który tworzą przede wszystkim wolontariusze oraz grono pedagogiczne z Zespołu Szkół im. Konstytucji 3 Maja w Pobiedziskach Letnisku – wyjaśnia Dominika Piniecka ze sztabu WOŚP w Pobiedziskach.

W gminie Kleszczewo WOŚP zagra w Ziminie i Tulcach.

– Kwestujemy od rana: Tulce, Krerowo, Zimin, Kleszczewo i Gowarzewo. Mamy 20 wolontariuszy – zaznacza Maciej Frąckowiak, kierownik Gminnego Ośrodek Kultury i Sportu w Kleszczewie.

O godz. 13:00 w Szkole Podstawowej w Ziminie występ artystyczny uczniów, a po nim wystartuje "Bieg z puszką WOŚP" na dystans 17 km. Podczas biegu na trasie: Zimin - Krerowo - Bugaj - Lipowiec - Kleszczewo - Bylin - Komorniki - Tulce zbierane będą datki na rzecz WOŚP.

Od godz. 15:00 kleszczewski finał WOŚP w hali sportowej Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Tulcach:
15:00 – występ zespołu Stokrotki
15:15 – finał "Bieg z puszką WOŚP"
15:30 – występ wolontariuszy Fundacji Młodego Muzyka
15:45 – występ grupy Iskierki z przedszkola Wesoły Gawroszek w Gowarzewie
16:00 – licytacje (gadżety WOŚP, itp.)
16:20 – program artystyczny w wykonaniu Przedszkola "Plastyś"
16:30 – występ zespołu Kleszczewianie
16:45 – występ podopiecznych Kingi Kielich – nauka śpiewu Coolturka
17:00 – licytacje (gadżety WOŚP, itp.)
17:20 – występ dziecięcej grupy wokalnej GOKiS
17:30 – pokaz tańca szkoły Born To Dance
17:40 – występ uczniów gry na gitarze GOKiS
17:50 – Fit and Jump z Kasią
18:00 – maraton taneczny dla dzieci „Zabawa – Taniec - Energia”
18:30 – Podsumowanie

Z kolei w Nekli Orkiestra zagra od godz. 15 w hali widowiskowo-sportowej.

– Podczas 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na terenie gminy Nekla kwestować będzie 45 wolontariuszy. Finałowe granie w hali widowiskowo – sportowej rozpoczynamy o godzinie 15:00. W programie występy dzieci z terenu gminy Nekla, koncert Orkiestry Dętej NOK, występy taneczne i wokalne. Nie zabraknie słodkiego poczęstunku, gorącego żurku i atrakcji dla dzieci. Głównym punktem finału będzie licytacja. Wystawiamy m.in. piłkę z autografami piłkarzy Lecha Poznań, bon na ekstremalny trening motocrossowy z czołowym zawodnikiem MKS Nekla, vouchery do lokalnych hoteli, gabinetów kosmetycznych itp. oraz niezliczoną ilość gadżetów 27. Finału WOŚP. Imprezę zakończy tradycyjne „Światełko do nieba” – zapowiada Grzegorz Bambrowicz z Urzędu Miasta i Gminy Nekla.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
15

sie

15:00
Gułtowy
Qultowe Gułtowy
- Biesiada Kasztelańska na rockową nutę

16

sie

Komisariat Policji Kostrzyn, ul. Półwiejska 1
Znakowanie rowerów
w godz. 15:00-18:00

19

sie

21:00
Siedleczek
II bieg do nocy - Biegowe Grand Prix Gminy Kostrzyn

20

sie

13:00
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Przegląd Piosenki Biesiadnej "Co nam w duszy gra"

16:00
KOSTRZYN, stadion ul. Sportowa 12
1922 Lechia Kostrzyn - Concordia Murowana Goślina

[ wszystkie ]

Sonda
Gdzie w tym roku spędzisz wakacje/urlop?

nad morzem

nad jeziorem

w górach

za granicą

w innym dużym mieście

nigdzie nie wyjadę – za drogo

w pracy - nie mam urlopu


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: