Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Zagrają "Dla dzieci małych" - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Zagrają "Dla dzieci małych"
12-01-2019 20:13   Janusz Ludwiczak
W niedzielę już po raz 27. zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Po południu w "Kostrzyniance" odbędą się m.in. pokazy straży pożarnej, występu zespołów m.in. ludowego "Siekieracy", wokalnego Akord czy disco polo Next.

Tym razem Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra pod hasłem "Gramy dla dzieci małych i bez focha". Zebrane środki zostaną przeznaczone na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

Podczas dotychczasowych 26. finałów fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pozyskała i przekazała na wsparcie polskiej medycyny ponad 951 mln zł. W ubiegłym roku w Kostrzynie zebrano blisko 41 tysięcy złotych.

Od rana na ulicach Kostrzyna i w całej gminie kwestować będzie ponad 40 wolontariuszy. Kostrzyński sztab WOŚP po raz kolejny będzie mieścić się w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury.

– Nasz sztab nr 358 zgłosił 42 wolontariuszy – informuje Iwona Nitendel z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury "Kostrzynianka".

Po południu "Kostrzynianka" przygotowała wiele atrakcji. Na początek o godz. 14:30 odbędzie się pokaz strażacki kostrzyńskiej OSP. Po nim wystąpi hip-hopowy zespół Twister. Krótko przed godz. 17 w sali MGOK zaprezentuje się Zespół Pieśni i Tańca "Siekieracy", a po nim zespół wokalny Akord. Ok. godz. 18:10 wystąpi grupa taneczna ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kostrzynie. Na zakończenie coś dla sympatyków muzyki disco-polo i koncert Aureliusza Stachowiaka z zespołem Next. 27. finał WOŚP w Kostrzynie zakończy o godz. 20:00 światełko do nieba.

W sąsiednich gminach:

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra również w sąsiednich gminach.

W Pobiedziskach od godz. 16:00 w Ośrodku Kultury przy ul. Kostrzyńskiej 21 odbędą się m.in. koncert Studia Piosenki i zespołu Flying Heads, pokaz Szkoły Tańca "Born To Dance" czy recital Weroniki Loch.

– W tym roku nasz sztab liczy 30 wolontariuszy. Finał Wielkiej Orkiestry odbędzie się w Pobiedziskim Ośrodku Kultury, impreza rozpocznie się o godzinie 16. W trakcie imprezy odbędą się pokazy taneczne, recitale oraz koncert zespołu rockowego. jednym z punktów będzie również licytacja. Sercem całego finału, jest sztab który tworzą przede wszystkim wolontariusze oraz grono pedagogiczne z Zespołu Szkół im. Konstytucji 3 Maja w Pobiedziskach Letnisku – wyjaśnia Dominika Piniecka ze sztabu WOŚP w Pobiedziskach.

W gminie Kleszczewo WOŚP zagra w Ziminie i Tulcach.

– Kwestujemy od rana: Tulce, Krerowo, Zimin, Kleszczewo i Gowarzewo. Mamy 20 wolontariuszy – zaznacza Maciej Frąckowiak, kierownik Gminnego Ośrodek Kultury i Sportu w Kleszczewie.

O godz. 13:00 w Szkole Podstawowej w Ziminie występ artystyczny uczniów, a po nim wystartuje "Bieg z puszką WOŚP" na dystans 17 km. Podczas biegu na trasie: Zimin - Krerowo - Bugaj - Lipowiec - Kleszczewo - Bylin - Komorniki - Tulce zbierane będą datki na rzecz WOŚP.

Od godz. 15:00 kleszczewski finał WOŚP w hali sportowej Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Tulcach:
15:00 – występ zespołu Stokrotki
15:15 – finał "Bieg z puszką WOŚP"
15:30 – występ wolontariuszy Fundacji Młodego Muzyka
15:45 – występ grupy Iskierki z przedszkola Wesoły Gawroszek w Gowarzewie
16:00 – licytacje (gadżety WOŚP, itp.)
16:20 – program artystyczny w wykonaniu Przedszkola "Plastyś"
16:30 – występ zespołu Kleszczewianie
16:45 – występ podopiecznych Kingi Kielich – nauka śpiewu Coolturka
17:00 – licytacje (gadżety WOŚP, itp.)
17:20 – występ dziecięcej grupy wokalnej GOKiS
17:30 – pokaz tańca szkoły Born To Dance
17:40 – występ uczniów gry na gitarze GOKiS
17:50 – Fit and Jump z Kasią
18:00 – maraton taneczny dla dzieci „Zabawa – Taniec - Energia”
18:30 – Podsumowanie

Z kolei w Nekli Orkiestra zagra od godz. 15 w hali widowiskowo-sportowej.

– Podczas 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na terenie gminy Nekla kwestować będzie 45 wolontariuszy. Finałowe granie w hali widowiskowo – sportowej rozpoczynamy o godzinie 15:00. W programie występy dzieci z terenu gminy Nekla, koncert Orkiestry Dętej NOK, występy taneczne i wokalne. Nie zabraknie słodkiego poczęstunku, gorącego żurku i atrakcji dla dzieci. Głównym punktem finału będzie licytacja. Wystawiamy m.in. piłkę z autografami piłkarzy Lecha Poznań, bon na ekstremalny trening motocrossowy z czołowym zawodnikiem MKS Nekla, vouchery do lokalnych hoteli, gabinetów kosmetycznych itp. oraz niezliczoną ilość gadżetów 27. Finału WOŚP. Imprezę zakończy tradycyjne „Światełko do nieba” – zapowiada Grzegorz Bambrowicz z Urzędu Miasta i Gminy Nekla.


Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
11

gru

15:00
Urząd Miejski Gminy Kostrzyn ul. Dworcowa 5, Kostrzyn
Posiedzenie komisji oświaty, kultury i sportu Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn
► porządek obrad

19

gru

16:30
Urząd Miejski Gminy Kostrzyn ul. Dworcowa 5, Kostrzyn
XVII sesja (budżetowa) Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn
► porządek obrad

12

sty

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
- 28. finał WOŚP

[ wszystkie ]

Sonda
Ile planujesz w tym roku wydać na święta?

Do 300 złotych

Nie więcej niż 500 zł

Szacuję, że będzie to do 1 tys. zł

Między 1000 a 1500 zł

Powyżej 1500 zł


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: