Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Wyrzucił psa z drugiego piętra. Grozi mu 5 lat więzienia - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Wyrzucił psa z drugiego piętra. Grozi mu 5 lat więzienia
10-06-2022 19:42   Janusz Ludwiczak
Mieszkaniec bloku przy ul. Półwiejskiej 3a w centrum Kostrzyna wyrzucił swojego psa z drugiego piętra. Czworonóg na szczęście przeżył. Przeżywa pod opieką Fundacji na Rzecz Ochrony Praw Zwierząt Mondo Cane. Sprawca został już zatrzymany przez policję. Grozi mu kara od 3 miesięcy do 5 lat więzienia. Okazuje się, że mężczyzna był poszukiwany od dawna do odbycia kary aresztu.

Do zdarzenia doszło w ubiegły piątek, 3 czerwca. Całe zdarzenie zarejestrował monitoring. Na filmie widać, że z drugiego piętra został celowo wyrzucony pies.

– O całej sprawie powiadomili nas sąsiedzi. Okazuje się, że to nie był pierwszy incydent. Piesek wcześniej był już topiony. Możliwe, że mężczyzna był po narkotykach. Miał on profil na YouTube. Byliśmy przerażeni, gdy zobaczyliśmy te filmy. Mężczyzna był wulgarny, agresywny. Niestety kanał został już skasowany – mówi w rozmowie z portalem InfoKostrzyn.pl Katarzyna Śliwa-Łobacz, prezeska Fundacji na Rzecz Ochrony Praw Zwierząt Mondo Cane.

– Piesek jest pod naszą opieką, przebywa w domu tymczasowym. Mamy już chętnych do adopcji. Jest on mocno poobijany. Wykonaliśmy mu badanie USG jamy brzusznej i RTG. Obserwujemy go jeszcze pod kątem neurologicznym. Piesek, który jeszcze praktycznie szczeniakiem, ma niespełna rok uderzył głową w bruk. Miał dużo szczęścia, że nie odniósł większych obrażeń, nie miał nawet połamanych nóg – dodaje Katarzyna Śliwa-Łobacz.

Sprawa została zgłoszona na policję. Mężczyzna, który wyrzucił psa z balkonu z 2 piętra bloku przy ul. Półwiejskiej 3a w centrum Kostrzyna został już zatrzymany.

– Dzisiaj po popołudniu policjanci z Wrześni zatrzymali mężczyznę w jednej z miejscowości w okolicach Wrześni. Mężczyzna nie przebywał w Kostrzynie. Był on poszukiwany na podstawie nakazu doprowadzenia wydanego przez sąd, gdzie miał do odbycia 100 dni kary aresztu – powiedział portalowi InfoKostrzyn.pl mł. insp. Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej policji.

Mężczyźnie, za znęcanie się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem grozi kara do 5 lat więzienia.

Poniżej film, na którym widać, jak pies zostaje wyrzucony z 2 piętra. Uwaga! Film jest brutalny.


Fot: Fundacja na Rzecz Ochrony Praw Zwierząt Mondo Cane

Komentarze (3)

15-06-2022 12:17:13
Maruda
Wiem, wiem, mój komentarz to nie zarzut w stronę redakcji. Raczej emocjonalna reakcja na taki czyn. Nie zrozumiem postępowania tego człowieka.
11-06-2022 13:42:43
REDAKCJA
@Maruda: Jest jasne ostrzeżenie przed zamieszczonym filmem, który opublikowała Fundacja na Rzecz Ochrony Praw Zwierząt Mondo Cane. Pokazuje jasno, jaki czyn popełnił mężczyzna. Nie musiał go Pan oglądać. Pozdrawiam
11-06-2022 13:40:43
Maruda
Usuńcie proszę ten film. Nie da się na to patrzeć. Szkoda słów na gościa.
Aktualności
Niezapominajka
05

gru

GUŁTOWY, Szkoła Podstawowa im. Arkadego Fidlera ul. Średzka 8
Kiermasz Bożonarodzeniowy
w godz. 16:30-18:00

08

gru

19:30
Kino "Lemoniada", Parafia Błog. Jolanty Kostrzyn, ul. Prymasa Wyszyńskiego 14a
Spotkanie autorskie z Agnieszką Graj – autorką książki „Najdalszy Zakątek Miłości”.

09

gru

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Rockowe Andrzejki na rzecz Jakuba Czubaka

10

gru

KOSTRZYN, Rynek
Jarmark Bożonarodzeniowy
w godz. 16:00-20:00

11

gru

Komisariat Policji Kostrzyn, ul. Półwiejska 1
Znakowanie rowerów
w godz. 15:00-18:00

[ wszystkie ]

Sonda
Czy będziesz korzystać z lodowiska, które powstaje przy ul.Powstańców Wielkopolskich w Kostrzynie?

TAK

NIE


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: