Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Radni udzielą burmistrzowi wotum zaufania i absolutorium? [AKTUALIZACJA] - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Radni udzielą burmistrzowi wotum zaufania i absolutorium? [AKTUALIZACJA]
09-06-2022 11:56   Janusz Ludwiczak
Podczas dzisiejszej sesji Rada Miejska zdecyduje czy udzielić wotum zaufania i absolutorium burmistrzowi. O sytuacji finansowej gminy radni rozmawiali podczas poniedziałkowego posiedzenia wszystkich komisji.

Ubiegłoroczne dochody budżetu gminy Kostrzyn ukształtowały się na poziomie 99 milionów 795 tysięcy złotych, a wydatki wyniosły 104 mln 95 tys. zł.

– Budżet zmienił się o 20%. Otrzymaliśmy dofinansowanie na budowę żłobków w Kostrzynie i Siekierkach, na tunel i 10 mln zł na budowę dróg z Polskiego Ładu. Udało się sprzedać nieruchomość przy ul. Grunwaldzkiej. Był to już ostatni moment. Dziś nie byłoby już tak łatwo. Cena wywoławcza za działkę wyniosła 13,5 mln zł, a udało się ją sprzedać za 27 mln zł – mówił Szymon Matysek, burmistrz gminy Kostrzyn w trakcie poniedziałkowego posiedzenia komisji Rady Miejskiej.

– Ok. 25-30% budżetu wydajemy na inwestycje. To dobre tempo, które zachowamy w najbliższych latach. Od 1 lipca zmieni się podatek. Niestety dochody zmniejszą się z 17 na 12% – dodał burmistrz.

Jak przekonywał włodarz gminy szansą są realizowane inwestycje. Obecnie kończy się budowa centrum logistycznego DHL, rozbudowuje się Marathon i centrum tkanin Lech.

– Ponad pół miliona metrów sześciennych pod dachem. Dla nas to niewyobrażalny zastrzyk finansowy – zaznaczył Szymon Matysek.

Uwagi do realizacji budżetu miał jednak wiceprzewodniczący Rady Miejskiej.

– 814 tysięcy złotych zaległości z tytułu podatku od nieruchomości, 2 mln 800 tys zł – z tytułu podatku od podmiotów cywilno-prawnych – dopytywał Przemysław Kubiak, przewodniczący Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn.

– Sytuacja wynika z pandemii, kiedy od stycznia 2022 r. nie otrzymaliśmy należnego podatku w wysokości 3 mln zł. Zaległości były później uregulowywane, czego przykładem jest zmieniany 21 razy przez państwa radnych budżet. Na tą chwilę zadłużenie z tytułu podatku rolnego wynosi 2 mln 400 tys. zł – odpowiedział burmistrz Szymon Matysek.

Wszyscy obecni radni z komisji stałych jednogłośnie wydali pozytywną opinię do wykonania budżetu gminy Kostrzyn za 2021 r.

Podczas dzisiejszej sesji cała Rada Miejska zdecyduje, czy udzielić burmistrzowi wotum zaufania i absolutorium za wykonanie ubiegłorocznego budżetu. Ponadto przedstawiony zostanie raport o stanie gminy. Początek sesji o godz. 16:30. Posiedzenie transmitowane będzie w serwisie eSesja.

Aktualizacja: Rada Miejska udzieliła burmistrzowi wotum zaufania za ubiegły rok. Za było 14 radnych. Przeciw głosowała radna Anna Dudzińska.
Po dłuższej dyskusji radnych odbyło się głosowanie nad udzieleniem burmistrzowi absolutorium, czyli pozytywnej oceny za realizację budżetu. Za było 14 radnych, od głosu wstrzymała się radna Anna Dudzińska.
Więcej o tym artykule: W gminie Kostrzyn mieszka już 18,5 tys. osób – burmistrz z wotum zaufania i absolutorium.


Komentarze (1)

11-06-2022 21:43:34
barbara
Widać ze brak komentarzy wszyscy zadowoleni z działania burmistrza ,a ile gmina ma długów na dzień dzisiajszy i do kiedy mają być spłacone bo zamierzam startować na stanowisko Burmistrzyni,może ktoś odpowie bo mój czas nadchodzi na promowanie swojej osoby,ale może bedą takie długi ze przy wyborach nie bedzie chetnych

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
08

gru

16:30
Urząd Miejski Gminy Kostrzyn ul. Dworcowa 5, Kostrzyn
Posiedzenie komisji zdrowia, bezpieczeństwa i działalności gospodarczej Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn
► porządek obrad

10

gru

18:00
KOSTRZYN, Rynek
Uruchomienie lampek na choince i świątecznej iluminacji
Wizyta św. Mikołaja

KOSTRZYN, Rynek
Jarmark Bożonarodzeniowy
w godz. 15:00-19:00

SIEKIERKI, Szkoła Podstawowa im. Pauliny i Augusta Wilkońskich ul. Karalusa 1
Kiermasz świąteczny
w godz. 16:00-20:00

11

gru

11:00
KOSTRZYN, hala sportowa, ul. Piasta 1 (Szkoła Podstawowa nr 1)
UKS Victoria Gułtowy - UKS Błyskawica Niechanowo
- liga unihokeja U19 Juniorów starszych

[ wszystkie ]

Sonda
Ile planujesz w tym roku wydać na święta?

Do 300 złotych

Nie więcej niż 500 zł

Szacuję, że będzie to do 1 tys. zł

Między 1000 a 1500 zł

Powyżej 1500 zł


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: