Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Pierwsza w tym roku wygrana GKS Gułtowy {◎ GALERIA ZDJĘĆ} - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Gułtowy | Gwiazdowo | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Pierwsza w tym roku wygrana GKS Gułtowy {◎ GALERIA ZDJĘĆ}
29-04-2022 06:53   Janusz Ludwiczak
Piłkarze GKS Gułtowy pokonali 2:1 Wełniankę Kiszkowo. Wygrali również zawodnicy drugiej Lechii. Pozostałe drużyny – Maratończyk Brzeźno i pierwsza Lechia zakończyły ostatni mecz porażką.

Już w 6 minucie pierwszego gola dla Gułtowian strzelił Marcin Kołacki. Do przerwy 1:0 prowadził GKS. W drugiej połowie (w 56 minucie meczu) dzięki strzałowi Daniela Mężyńskiego padła druga bramka dla gospodarzy. Niedzielny mecz zakończył się wygraną 2:1.

Tym samym GKS Gułtowy awansował z 6 na 5. miejsce w tabeli klasy B, zdobywając trzy kolejne punkty (po 16 rozegranych meczach ma ich 26 – 8 zwycięstw, 2 remisy i 6 przegranych, 35 bramek strzelonych i 27 straconych).

Wygraną może pochwalić się również grająca w klasie B Lechia II. Na wyjeździe w Owińskach młodzi Lechiśći pokonali 3:0 LKS Kicin. Lechia Kostrzyn II cały czas pozostaje liderem – z 43 punktami, 14 zwycięstwami, 1 remisem i 2 przegranymi. Wszystko wskazuje na to, że rezerwy Lechii w nowym sezonie będą grać w klasie A razem z Maratończykiem.

A drużyna z Brzeźna przegrała sobotni mecz wyjazdowy, choć spotkanie z KS Gminy Brodnica Manieczki mogło zakończyć się bezbramkowym remisem, gdyby nie gol gospodarzy w 90 minucie.

Maratończyk Brzeźno spadł o jedno oczko, na 9 miejsce w tabeli klasy A (15 punktów, 4 zwycięstwa, 3 remisy, 7 przegranych, bramki: 16-30).

Porażką zakończył się też ostatni mecz pierwszej Lechii, która przegrała 2:0 z Orkanem Konarzewo.

Po 21 rozegranych meczach Lechiści są na 6. miejscu mając na koncie 31 punktów, 9 zwycięstw, 4 remisy, 8 przegranych i równo po 31 strzelonych i straconych bramek (31-31).

W sobotę o godz. 16:00 w Plewiskach reprezentacja Lechii Kostrzyn zagra z tamtejszym Gromem. Pozostałe drużyny mają wolne w długi weekend. Kolejne mecze Maratończyka Brzeźno, GKS Gułtowy i Lechii Kostrzyn II zaplanowano 8 maja.

Wyniki meczów, najbliższe rozgrywki i tabele wszystkich drużyn (1922 Lechia Kostrzyn, Maratończyk Brzeźno, GKS Gułtowy i Lechia 2 Kostrzyn oraz Victoria Gułtowy) można sprawdzić w naszym serwisie na stronie: www.sport.infokostrzyn.pl.