Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Myślę, że jeszcze tu wrócę" – wywiad z Aleksandrą Szwed - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Gułtowy | Gwiazdowo | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
"Myślę, że jeszcze tu wrócę" – wywiad z Aleksandrą Szwed
14-02-2022 01:16   Janusz Ludwiczak
Dwa tygodnie temu odbył się 30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, podczas którego wystąpiła również Aleksandra Szwed. Ze znaną aktorką, piosenkarką, artystką i także projektantką mody udało się nam przeprowadzić krótki wywiad.

Janusz Ludwiczak, portal InfoKostrzyn.pl: Pamiętam Panią doskonale jako małą Elizę w "Rodzinie zastępczej", ale też mogliśmy Aleksandrę Szwed oglądać w wielu innych serialach i filmach, a także zobaczyć w kilku programach kabaretowych. Występuje Pani również na scenie muzycznej. Jak to wszystko się zaczęło?
Aleksandra Szwed: Swoją karierę zaczęłam w 1995 roku od współprowadzenia programu "Ziarno", a później "5-10-15". Dopiero później, od 1999 roku była "Rodzina zastępcza".
Z kolei moja kariera muzyczna zaczęła się w dniu, kiedy poznałam swoją menadżerkę. Parsknęłam śmiechem, gdy usłyszałam, że mam zacząć śpiewać. Nie wyobrażałam sobie tego. Po 13 latach muszę stwierdzić, że odczuwam z tego wielką satysfakcję.

Pewnie nie miała Pani zbyt dużo czasu, ale jak podoba się Kostrzyn?
Dużo jeżdżę po Polsce. Miałam chwilę zwątpienia czy tu mnie już nie było. Kostrzyn przywitał nas fantastycznie. Cieszę się, że właśnie tutaj mogłam wesprzeć kolejny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Sympatyczni ludzie, którzy licytowali i wspierali. Sama przez wiele lat prowadziłam ze sceny jeden ze sztabów na warszawskiej w Ochocie. Myślę, że jeszcze tu wrócę.

Plany na przyszłość?
Bez zmian od 27 lat - pracować, rozwijać się i tworzyć nowe, fajne rzeczy w różnych przestrzeniach artystycznych, zarówno aktorskich jak i wokalnych.

A kiedy zobaczymy Aleksandrę Szwed znów w telewizji lub na ekranach kin?
Coś się szykuje, ale na razie nie mogę nic zdradzić. Gram też w jednym ze znanych seriali. Niebem się Państwo przekonacie.
Póki co zapraszam do teatru. Jeździmy z nowymi spektaklami po Polsce. Mam nadzieję, że niebawem zagoszczę ponownie w Kostrzynie.

I na koniec zapytam jeszcze czy spotkała się Pani z atakami rasistowskimi, czy jednak Polacy są tolerancyjni?
Owszem zdarzały się takie rzeczy. Każdy z nas miał moment w życiu, że przez swoją fizyczną cechę poczuł się gorzej – czy to kolor skóry, rozmiar który nosimy. Po tylu latach stwierdziłam, że nie należy się tym przejmować. Lepiej pamiętać miłe sytuacje i sympatycznych ludzi, których jest znacznie więcej.
Różnorodność powoduje, że ten świat jest piękniejszy, wspanialszy, ciekawszy. Dzięki temu możemy się od siebie różnić. Świat jednakowy byłby nudny. Możemy się od siebie wiele uczyć, dzielić też pasjami, zainteresowaniami i tradycjami.


Komentarze (1)

15-02-2022 11:49:14
widz
czyli wynagrodzenie za występ było odpowiednie. Czy zbiórka do puszek pokryła choćby koszty wynagrodzenia tej pani ? I drugie pytanie kto poniósł koszty wynagrodzenia tej pani i dlaczego podatnicy ?
Aktualności
Niezapominajka
15

cze

16:00
KOSTRZYN, stadion ul. Sportowa 12
Lechia Kostrzyn II - Przemysław Poznań II
- zakończenie sezonu

19:00
KOSTRZYN, Parafia Błog.Jolanty, ul. Prymasa Wyszyńskiego 14a
Odpust parafialny

17

cze

15:00
Urząd Miejski Gminy Kostrzyn ul. Dworcowa 5, Kostrzyn
Wspólne posiedzenie komisji stałych Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn
►porządek obrad

18

cze

18:00
IWNO, Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika, ul. Szkolna 11
Wybory sołeckie - Sołectwo Iwno

19

cze

18:00
WIKTOROWO, świetlica wiejska
Wybory sołeckie - Sołectwo Wiktorowo

[ wszystkie ]

Sonda
Czy jesteś za zmianami zasad handlu w niedzielę?

Tak, wszystkie niedziele powinny być handlowe

Jestem za tym, by tylko jedna lub dwie niedziele w miesiącu były handlowe

Nie, niech zostanie tak jak jest


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: