Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Apteki, komunikacja, msze św. i sklepy – INFORMATOR na Święto Niepodległości - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Apteki, komunikacja, msze św. i sklepy – INFORMATOR na Święto Niepodległości
10-11-2021 21:08   Janusz Ludwiczak
11 listopada przypada Święto Niepodległości. Przedstawiamy szczegółowy informator o dyżurnych aptekach, czynnych sklepach, mszach św. i funkcjonowaniu komunikacji.

Kostrzyn będzie świętować podwójnie

Mszą świętą o godz. 11:00 w farze rozpoczną się obchody 103 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz 770. rocznicy nadania praw miejskich Kostrzynowi. W samo południe złożone zostaną kwiaty przez delegacje na Rynku.

O godz 12:45 w hali Szkoły Podstawowej nr 1 przy ul. Piasta odbędzie się wspólna, uroczysta sesja Rady Miejskiej oraz Młodzieżowej Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn, podczas której wręczona zostanie Nagroda “Rycerza Kostro”. Po niej zaplanowano koncert Poznańskiego Chóru Chłopięcego.

Gdy coś boli - apteki

W Święto Niepodległości w godz. od 14:00 do 18:00 dyżur pełnić będzie apteka "Pod Złotym Rokiem" (Rynek 19, Kostrzyn). Z kolei dyżur nocny w godz. od 22:00 do 8:00 powinna pełnić apteka "Lawendowa" w Siekierkach Wielkich (ul. Kościelna 1).

Potrzebne leki można będzie kupić również w Swarzędzu w całodobowej aptece "Przyjazna" przy ul. Cieszkowskiego 5 a także w aptece "Prima" przy ul. Chrobrego 10 we Wrześni.


Zabrakło chleba lub soku - czynne sklepy

Zgodnie z ustawą o zakazie handlu w najważniejsze święta państwowe i kościelne większość sklepów będzie zamknięta. Zakupy można zrobić jednak w niektórych sklepach. W tym przypadku handlować mogą właściciele sklepów i ich rodziny lub osoby nie zatrudnione na etat. Zakaz handlu nie dotyczy też stacji paliw.

W czwartek czynne będą cukiernie, w których oczywiście będzie można kupić tradycyjne rogale świętomarcińskie.
ZOBACZ TAKŻE: Od 36 do 46 złotych za kilogram – ceny rogali i godziny otwarcia cukierni


Komunikacja

W Święto Niepodległości pociągi Kolei Wielkopolskich będą jeździć tak jak w niedzielę, zaś w piątek kursować będą jak w dzień roboczy.

W czwartek, 11 listopada nie funkcjonuje Kostrzyńska Komunikacja Publiczna. W poświąteczny piątek autobusy linii nr 460, 461, 462, 463, 464 i 465 kursować będą normalnie, zgodnie z obowiązującym rozkładem jazdy.

W Święto Niepodległości autobusy linii nr 486 z Siekierek do Swarzędza oraz linii nr 431 z Trzeku do Poznania i Kleszczewa kursować będą według niedzielnego/świątecznego rozkładu jazdy.
W piątek autobusy linii nr 486 kursować będą według sobotniego rozkładu jazdy. Dodatkowo zrealizowane będą kursy o godz. 4:20 spod swarzędzkiego dworca do Siekierek i o godz. 4:45 z Siekierek do Paczkowa i Swarzędza.
Autobusy linii nr 431 z Kleszczewa przez Trzek do Poznania będą jeździć według roboczego rozkładu jazdy.


Msze święte

• Fara (Parafia św. Apostołów Piotra i Pawła), Kostrzyn ul. Średzka 8 – msza św. o godz. 9:00, 11:00 (za Ojczyznę).
• Parafia bł. Jolanty, Kostrzyn ul. Wyszyńskiego – msza św. o godz. 19:00
• Parafia NMP Wniebowziętej CZERLEJNO – msze św. o godz. 10:00 i 18:00
• Parafia Św. Kazimierza GUŁTOWY – msza św. za Ojczyznę o godz. 10:00
• Parafia NMP Szkaplerznej IWNO – 8:00, 9:30.
• Parafia Św. Mikołaja SIEDLEC – 18:00
• Parafia Św. Jadwigi SIEKIERKI – 8:30 i 10:00.

Urząd
W piątek, 12 listopada czynny będzie Urząd Miejski w Kostrzynie.


Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
Niezapominajka
19

maj

16:00
Urząd Miejski Gminy Kostrzyn ul. Dworcowa 5, Kostrzyn
Posiedzenie komisji budżetowo-prawnej oraz komisji rolnictwa, ochrony środowiska i spraw komunalnych Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn
► porządek obrad

22

maj

15:00
GUŁTOWY, boisko ul. Kasztanowa 17
GKS Gułtowy - Antares Zalasewo

16:00
KOSTRZYN, stadion ul. Sportowa 12
Piast II Kobylnica/Karamba Gruszczyn - Lechia II Kostrzyn

27

maj

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:30-14:00

28

maj

16:00
KOSTRZYN, stadion ul. Sportowa 12
1922 Lechia Kostrzyn - GKS Dopiewo

[ wszystkie ]

Sonda
Czy w Kostrzynie powinna działać Straż Miejska?

TAK

NIE


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: