Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Rada młodzieżowa ma już 5 lat - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Gułtowy | Gwiazdowo | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Rada młodzieżowa ma już 5 lat
29-09-2021 08:32   Janusz Ludwiczak
Z okazji 5-lecia istnienia Młodzieżowa Rada Miejska Gminy Kostrzyn doczekała się swojej czerwonej tabliczki informacyjnej na gmachy urzędu przy Dworcowej. W piątek odbyła się również uroczysta sesja, w trakcie której podjęto kilka uchwał, m.in. w sprawie zorganizowania konkursu na przebranie halloweenowe oraz na kartkę bożonarodzeniową.

Młodzi mieszkańcy już od 5 lat mają również swój głos. Mały jubileusz obchodziła w piątek Młodzieżowa Rada Miejska Gminy Kostrzyn, której celem jest umożliwienie młodemu pokoleniu czynnego udziału w rozwoju samorządności terytorialnej, a także zwiększenie aktywności społecznej młodych ludzi.

– Cieszę się, że mamy swoją tabliczkę, jest to doskonały prezent na nasze 5. urodziny. Młodzieżowa rada powstała z inicjatywy wiceburmistrza Waldemara Biskupskiego, po to, aby pomagać młodzieży w trudnych sprawach, rozwinąć społeczność gminy poprzez organizowanie konkursów, pomocy charytatywnej. Udało nam się zorganizować targi edukacyjne czy przeprowadziliśmy zbiórkę karmy dla pupili ze schroniska dla zwierząt w Skałowie – powiedziała Natalia Meller, przewodnicząca kostrzyńskiej Młodzieżowej Rady Miejskiej.

W ciągu swojej działalności młodzieżowi radni przełamywali tabu. Z ich inicjatywy we wszystkich szkołach na terenie gminy pojawiły się "różowe skrzyneczki".

– Pomyśleliśmy, aby wprowadzić w szkołach małe skrzyneczki, które zawierają środki higieniczne. Są one potrzebne dziewczynom podczas menstruacji. Chcemy, żeby te środki były powszechnie dostępnie i by żadna dziewczyna nie musiała się martwić przed zajęciami w-f czy innymi lekcjami – zaznacza młodzieżowa radna, Kornelia Łyszczarz.

Młodzieżowa Rada Miejska Gminy Kostrzyn, którą tworzy 10 radnych podpisała również Deklarację Współpracy Młodzieżowych Rad Aglomeracji Poznańskiej, do której należą już młodzi rajcy z Poznania, Murowanej Gośliny, Lubonia, Suchego Lasu i Tarnowa Podgórnego. Celem tego przedsięwzięcia jest współpraca między przedstawicielami młodzieżowych rad gmin i miast oraz wymiana doświadczeń.

W piątek w "Kostrzyniance" młodzieżowi radni uczestniczyli w piątej, jubileuszowej sesji, podczas której nie zabrakło podziękowań dla władz gminy, opiekunów i dyrektorów szkół.

Młodzieżowa Rada Gminy Kostrzyn podjęła również uchwałę w sprawie organizacji konkursu na najpiękniejsze przebranie halloweenowe oraz na kartkę bożonarodzeniową, a także ustaliła harmonogram działań na 2022 r., jednym z nim będzie organizacja po raz pierwszy Kostrzyńskich Targów Ogrodniczych.

Na zakończenie nie mogło zabraknąć urodzinowego tortu, a wydarzenie uświetnił występ młodzieżowego zespołu "Wyjdzie w praniu".


Komentarze (1)

29-09-2021 16:02:39
autor
Największy sukces młodzieżowej rady to tabliczka na ścianie urzędu.
Aktualności
Niezapominajka
29

maj

17:00
Urząd Miejski Gminy Kostrzyn ul. Dworcowa 5, Kostrzyn
Wybory sołeckie - Sołectwo Buszkówiec

19:00
WIKTOROWO, świetlica wiejska
Wybory sołeckie - Sołectwo Wiktorowo

30

maj

12:00
Kostrzyn
Procesja Bożego Ciała ulicami Kostrzyna - z fary do parafii bł. Jolanty

02

cze

18:00
KOSTRZYN, stadion ul. Sportowa 12
Lechia Kostrzyn II - Kosynier Sokołowo

04

cze

17:00
Urząd Miejski Gminy Kostrzyn ul. Dworcowa 5, Kostrzyn
Wybory sołeckie - Sołectwo Glinka

[ wszystkie ]

Sonda
Czy jesteś za zmianami zasad handlu w niedzielę?

Tak, wszystkie niedziele powinny być handlowe

Jestem za tym, by tylko jedna lub dwie niedziele w miesiącu były handlowe

Nie, niech zostanie tak jak jest


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: