Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Za ponad 22,5 mln zł sprzedano blisko 10-hektarowy grunt przy Grunwaldzkiej - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Gułtowy | Gwiazdowo | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Za ponad 22,5 mln zł sprzedano blisko 10-hektarowy grunt przy Grunwaldzkiej
15-09-2021 08:17   Janusz Ludwiczak
Spółka Jakon za kwotę 22 575 250 zł netto nabyła ogromną działkę o powierzchni 9,7 ha przy ul. Grunwaldzkiej w Kostrzynie.

W lipcu gmina Kostrzyn ogłosiła przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości przy ul. Grunwaldzkiej. Do nabycia była działka o powierzchni blisko 10 hektarów (97 180 m²) za cenę wywoławczą 13 mln 750 tys. zł.

Do wtorkowej licytacji, która odbyła się w kostrzyńskim Urzędzie Miejskim stanęły cztery podmioty. Działkę udało się sprzedać dopiero za 64 uderzeniem młotka. Nowym właścicielem gruntów została spółka Jakon Inwest 3 Sp. z o.o., która nabyła nieruchomość za kwotę 22 mln 575 tys. 250 zł netto, czyli o ponad 8,8 mln zł wyższą niż była wymagana stawka.

Teren przy ul. Grunwaldzkiej objęty jest miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, który przewiduje budowę bloków wielorodzinnych.

Nowy właściciel działki przy ul. Grunwaldzkiej, spółka Jakon ma swoją siedzibę w Tarnowie Podgórnym. Firma wybudowała m.in. halę o powierzchni 5 tys. m² przy skrzyżowaniu drogi krajowej nr 92 z ul. Żniwną w Kostrzynie (Stürmer). Firma córka – wybudowała również osiedla mieszkaniowe w Poznaniu (m.in. przy ul. Kórnickiej i Jeleniogórskiej), a także w Tarnowie Podgórnym, Opalenicy, Wolsztynie, Wrocławiu, Bydgoszczy, Świnoujściu i Warszawie.


Przykładowe wizualizacje koncepcji zagospodarowania terenu przy ul. Grunwaldzkiej, przygotowane na podstawie zapisów projektu miejscowego planu
Wiz: Urząd Miejski w Kostrzynie

ZOBACZ TAKŻE: Przy Grunwaldzkiej mogą powstać bloki na 600 mieszkań

Komentarze (6)

20-09-2021 22:32:56
obserwatorka
Proste gmina gdzie ma swoje działki ustala sobie plan zagospodarowania taki zeby jak najwieksza cena była ,a kowalski na taki plan dostanie odmowe ,szkoda ze nie wygrał przetargu znajomy
18-09-2021 18:18:31
Mieszkaniec Kostrzyna
No to trzeba będzie się zwijać z Kostrzyna, bo teraz to będzie jedna wielka sypialnia blok za blokiem jak w Zalasewie. Oczywiście infrastruktura tego nie wytrzyma, przepompownia ścieków już śmierdzi a ścieków będzie więcej, ciśnienie wody niskie na osiedlu Grunwaldzkim. Drogi zatłoczone, a dojdzie mnóstwo nowych samochodów. Znając developerów to miejsca do parkowania na osiedlu za dużo to nie będzie. Będą parkować nowi mieszkańcy na osiedlu Grunwaldzkim? Zmniejszy się się również bezpieczeństwo na osiedlu a patroli policji nie widać. Już teraz jak coś się zostawi na swojej działce przez parę dni to znika. Ludziska wyrzucają gdzie popadnie butelki po alkoholu. Przecież te 22 miliony na poprawę infrastruktury nie wystarczy. Ale to już będzie zmartwienie nowego burmistrza. Bo stary przepadnie przy następnych wyborach.
15-09-2021 17:23:14
Świadomy
Brawo...bardzo dobra cena sprzedaży, ale to chyba wypadkowa popytu, może lekko cena wyjściowa niedoszacowana ale to beż znaczenia. Pytanie, które należy zadać to czy infrastruktura całego osiedla Grunwaldzkiego jest przygotowana na tak dużą, potencjalną ilość mieszkańców?. Tak duży, potencjalny wzrost w jednym miejscu wpłynie pozytywnie na małe przedsiębiorstwa, sklepy, usługi etc., natomiast będzie dużym wyzwaniem dla administracji Gminy żeby zapewnić komfort i bezpieczeństwo starym jak i nowym mieszkańcom. Jako mieszkaniec będę się całej sytuacji bacznie przyglądać. Życzę powodzenia, trzymam kciuki.
15-09-2021 15:59:07
Heniek
No to rozwinie się zatorze naszego wiceburmistrza.
15-09-2021 15:07:26
Kosiek
Będzie na tunel
15-09-2021 11:50:27
Aneta
Super! Gratulacje dla Burmistrza i pracowników Urzędu. Świetna cena. Czas sprzedaży idealny. A dla nas Mieszkańców dobra informacja, że w niedługim czasie pojawią się możliwości zakupu mieszkania w bardzo dobrej lokalizacji. Pięknie rozwija się nasza gmina.
Aktualności
Niezapominajka
15

cze

16:00
KOSTRZYN, stadion ul. Sportowa 12
Lechia Kostrzyn II - Przemysław Poznań II
- zakończenie sezonu

19:00
KOSTRZYN, Parafia Błog.Jolanty, ul. Prymasa Wyszyńskiego 14a
Odpust parafialny

17

cze

15:00
Urząd Miejski Gminy Kostrzyn ul. Dworcowa 5, Kostrzyn
Wspólne posiedzenie komisji stałych Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn
►porządek obrad

18

cze

18:00
IWNO, Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika, ul. Szkolna 11
Wybory sołeckie - Sołectwo Iwno

19

cze

18:00
WIKTOROWO, świetlica wiejska
Wybory sołeckie - Sołectwo Wiktorowo

[ wszystkie ]

Sonda
Czy jesteś za zmianami zasad handlu w niedzielę?

Tak, wszystkie niedziele powinny być handlowe

Jestem za tym, by tylko jedna lub dwie niedziele w miesiącu były handlowe

Nie, niech zostanie tak jak jest


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: