Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Kładka w Siedlcu zostanie wyremontowana - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Kładka w Siedlcu zostanie wyremontowana
24-08-2021 08:30   Janusz Ludwiczak
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetarg na remont kładki nad droga krajową nr 92 w Siedlcu.

Jak już informowaliśmy w lutym GDDKiA planuje przeprowadzić remont kładki w Siedlcu.

– Prace polegać będą na remoncie pomostu, pochylni oraz schodów. Wymienione zostaną latarnie na kładce, pochylniach i schodach. Wykonane zostaną również odcinki chodników jako dojścia do pochylni – wyjaśnia portalowi InfoKostrzyn.pl Alina Cieślak, rzecznik wielkopolskiego oddziału GDDKiA w Poznaniu.

Inwestycja zakłada również naprawę elementów żelbetowych konstrukcji, wykonanie nawierzchni pomostu z desek kompozytowych, wymianę balustrad i oświetlenia oraz zabezpieczenie antykorozyjne konstrukcji stalowej podpór i schodów oraz nawierzchni podestów i schodów.

Jednak pierwszy przetarg został unieważniony.

– Postępowanie przetargowe na remont kładki pieszo – rowerowej nad drogą krajową nr 92 w miejscowości Siedlec zostało unieważnione z uwagi na to, że cena złożonej oferty przewyższa środki jakie GDDKiA zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia – tłumaczy Alina Cieślak.

Na to zadanie Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad planowała pierwotnie przeznaczyć blisko 1,3 mln zł (1 295 851,40 zł brutto). Do przetargu wpłynęła tylko jedna oferta, która była o prawie milion złotych droższa od zakładanego budżetu (opiewała na kwotę 2 289 420,89 zł brutto).

Przetarg został ponowiony. Składanie ofert zostało wyznaczone na 3 września.

– Termin realizacji zadania to 7 miesięcy i może on jednak ulec skróceniu do 5 lub 3 miesięcy od dnia podpisania umowy – podsumowuje Alina Cieślak z wielkopolskiego oddziału GDDKiA.


Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
27

paź

18:00
Urząd Miejski Gminy Kostrzyn ul. Dworcowa 5, Kostrzyn
Spotkanie informacyjne ws. programu „Czyste powietrze"

28

paź

16:30
Urząd Miejski Gminy Kostrzyn ul. Dworcowa 5, Kostrzyn
XXXIX sesja (zwyczajna) Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn
► porządek obrad

31

paź

11:00
BRZEŹNO, boisko ul. Długa 9
Maratończyk Brzeźno - Piast Łubowo

06

lis

11:00
KOSTRZYN, hala sportowa, ul. Piasta 1 (Szkoła Podstawowa nr 1)
X Otwarty Turniej Piłki Siatkowej z okazji Narodowego Święta Niepodległości o Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn

13:00
KOSTRZYN, stadion ul. Sportowa 12
Lechia Kostrzyn - Polonus Kazimierz Biskupi

[ wszystkie ]

Sonda
Czy ulica Poznańska w pobliżu kostrzyńskiego Rynku (po przebudowie) powinna być jednokierunkowa?

TAK

NIE


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: