Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

♥ dla ♥ - będzie można pomóc chorej Klaudii, przedszkolance zmagającej się z guzem mózgu - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
♥ dla ♥ - będzie można pomóc chorej Klaudii, przedszkolance zmagającej się z guzem mózgu
31-07-2021 17:24   Janusz Ludwiczak
Klaudia Popiel, 26-letnia nauczycielka z Niepublicznego Przedszkola Akademia Pomysłów w Kostrzynie zmaga się z guzem mózgu. Szansą dla niej jest specjalistyczne leczenie. W niedzielę w kostrzyńskim Parku Miejskim odbędzie się festyn charytatywny "Serce dla serca", w trakcie którego zbierane będą fundusze na immunoterapię. W programie koncerty zespołów muzycznych, zumba, degustacja ciast i dmuchany plac zabaw dla dzieci.
Równocześnie w Parku Miejskim stanie namiot, w którym będzie można zaszczepić się przeciw Covid-19 jednodawkowym preparatem Johnson&Johnson oraz dwudawkowym Pfizerem. Uruchomiony zostanie również punkt Narodowego Spisu Powszechnego.

Klaudia Popiel ma 26 lat, jest opiekunką najmłodszych w Niepublicznym Przedszkolu Akademia Pomysłów w Kostrzynie. W czerwcu zdiagnozowano u niej guza mózgu.

– Klaudia to nie tylko pracownik, to przede wszystkim dobry człowiek, Nasza koleżanka, wspaniała ciocia dla dzieci o wielkim sercu. W czerwcu tego roku zdiagnozowano u niej guz płata skroniowego. Kiedy usunięto guza z lewej półkuli mózgu Klaudii, okazało się, że w prawej też rozwinął się nowotwór. Rokowania są brutalnie złe. Nadzieję daje immunoterapia w Niemczech, bardzo skuteczna w takich przypadkach i, niestety, bardzo droga metoda leczenia. Dlatego dzięki wsparciu gminy Kostrzyn , mieszkańcom oraz wszystkim dobrym ludziom chcemy wesprzeć Klaudię w drodze do jej wyzdrowieniu – mówi Agnieszka Wasilewska, dyrektor Niepublicznego Przedszkola Akademia Pomysłów w Kostrzynie.

– Klaudia jest śmiertelnie chora, w jej głowie pojawił się nowotwór, który ma tylko jedno zadanie - zabić... Śmiertelnie niebezpieczny przeciwnik rósł niepostrzeżenie w głowie żony już od kilku miesięcy i tego dnia postanowił się nam się objawić w najgorszy możliwy sposób – dodaje Mariusz Popiel, mąż Klaudii.

Z myślą o Klaudii w niedzielne popołudnie w Parku Miejskim w Kostrzynie odbędzie się Festyn Charytatywny "Serce dla serca".

– Przygotowaliśmy masę atrakcji, wszystko po to, by pomóc naszej mieszkance, Klaudii, potrzebującej szybkiego specjalistycznego leczenia – zaprasza Beata Jankowiak, radna gminy Kostrzyn.

W programie przygotowano m.in. występy zespołów muzycznych (Akord, Aremi i Fobus). Pojawi się również mistrz sportów KSW i MMA Roman Szymański. Przygotowano także bitwę freestylową czy pokazy zumby.

Nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych – dmuchanego placu zabaw czy spektaklu "Mimiśród Ziemi Oblatanej" w wykonaniu teatru ulicznego Terminus a Quo.

Chorej Klaudii można pomóc również wpłacając datki na portalu SiePomaga.pl

Równocześnie w niedzielę uruchomiony zostanie punkt szczepień przeciw Covid-19. Bez rejestracji będzie można przyjąć jednodawkową dawkę Johnson&Johnson lub zaszczepić się preparatem Pfizer.

Z kolei w godz. od 14:00 do 19:00 w Parku Miejskim będzie działać punkt Narodowego Spisu Powszechnego, w którym dyżur pełnić będą rachmistrzowie spisowi. Będzie to doskonała okazja dla tych osób, które jeszcze nie spisały się, a przypomnijmy, że udział w badaniu jest obowiązkowy, odmowa grozi karą grzywny.


Fot: mat.org.

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
24

wrz

11:00
KOSTRZYN, stadion ul. Sportowa 12
1922 Lechia Kostrzyn - GKS Dopiewo

12:00
GUŁTOWY, boisko ul. Kasztanowa 17
GKS Gułtowy - Unia II Swarzędz

25

wrz

19:00
GWIAZDOWO, świetlica wiejska
Zebranie wiejskie Sołectwa Jagodno
- uchwalenie Funduszu Sołeckiego na 2024 r.

26

wrz

18:30
SKAŁOWO, bar
Zebranie wiejskie Sołectwa Skałowo
- uchwalenie Funduszu Sołeckiego na 2024 r.

19:30
SIEKIERKI WIELKIE, świetlica wiejska
Zebranie wiejskie Sołectwa Siekierki
- uchwalenie Funduszu Sołeckiego na 2024 r.

[ wszystkie ]

Sonda
Kogo poprzesz w wyborach parlamentarnych 15 października?

lista 1 – Bezpartyjni Samorządowcy

lista 2 – Trzecia Droga

lista 3 – Nowa Lewica

lista 4 – Prawo i Sprawiedliwość

lista 5 – Konfederacja

lista 6 – Koalicja Obywatelska

nie wezmę udziału w wyborach


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: