Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Biedronka" przy Poznańskiej stała się placówką pocztową, by być otwarta w niedzielę - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Gułtowy | Gwiazdowo | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
"Biedronka" przy Poznańskiej stała się placówką pocztową, by być otwarta w niedzielę
31-07-2021 00:36   Janusz Ludwiczak
Sklep sieci Biedronka przy ul. Poznańskiej 116 w Kostrzynie będzie otwarty również w niedzielę. Jest to możliwe, dzięki przekształceniu dyskontu w placówkę pocztową. Tym samym Biedronka obeszła zakaz handlu w niedzielę.

"Już teraz w sklepie Kostrzyn, ul. Poznańska 116 odbierzesz przesyłki pocztowe przez 7 dni w tygodniu. Więcej informacji w sklepie" – poinformowała smsem swoich klientów Biedronka.

Już od zeszłej niedzieli można zrobić zakupy w 240 sklepach sieci Biedronka w całej Polsce, w tym w siedmiu w Poznaniu. Jest to możliwe, gdyż uruchomiono w nich punkt obsługi przesyłek pocztowych.

"Dokładnie wsłuchujemy się w potrzeby naszych klientów, którzy oczekują możliwości realizacji swoich planów zakupowych oraz usługowych w jednym miejscu. Testy nowej usługi rozpoczęliśmy w lipcu b.r. od kilkudziesięciu spośród 3150 placówek naszej sieci, rozszerzając je z czasem o wybrane lokalizacje w innych miejscowościach" – informuje biuro prasowe Jeronimo Martins Polska, właściciela Biedronki.

"Uruchomienie testu prowadzonego wspólnie z doświadczonym partnerem – narodowym operatorem pocztowym, Pocztą Polską – jest sprawdzeniem nowych możliwości biznesowych zgodnych z obecnie obowiązującym porządkiem prawnym, z czego już wcześniej korzystało wiele innych konkurencyjnych sieci. Decyzje dotyczące finalnego kształtu tej usługi podejmiemy po analizie wyników pilotażu" – tłumaczy biuro prasowe Biedronki.

Tymczasem od teraz w niedziele zakupy będzie można zrobić również Biedronce przy ul. Poznańskiej 116 w Kostrzynie.

Tymczasem do Sejmu trafił projekt ustawy, która uniemożliwi otwieranie sklepów w niedziele niehandlowe jako placówki pocztowe, tak jak robi to Biedronka, a wcześniej zrobiły inne sieci handlowe: Żabka, Chata Polska, Intermarche, Lewiatan czy Abc.

Zakaz handlu w niedziele wprowadzono w maju 2018 r. Zgodnie z ustawą otwarte będą mogą być sklepy prowadzone przez samych właścicieli. Zakaz nie dotyczy aptek i punktów aptecznych oraz stacji paliw, a także kwiaciarni, kawiarni, saloników prasowych, placówek handlowych w hotelach i na dworcach oraz punktów z pamiątkami oraz sklepów internetowych (z automatyczną obsługą zamówień). Za złamanie zakazu Państwowa Inspekcja Pracy może nałożyć karę pieniężną w wysokości od tysiąca do 100 000 złotych.


Komentarze (5)

05-08-2021 06:02:02
Lola
Nie trzeba współczucia, wystarczy nierobienie zakupów w niedziele.
04-08-2021 20:17:23
Aga
Nie współczuj tylko nie chodź do Biedry i innych zachodnich marketów na zakupy.
01-08-2021 14:15:10
!
Panom współczujemy inaczej.
31-07-2021 14:37:37
?
Ola a Panom, którzy muszą pracować w niedzielę nie współczujesz?
31-07-2021 08:51:13
Ola
Bardzo Wam współczuję drogie Panie, które muszę pracować w niedzielę.
Aktualności
Niezapominajka
29

maj

17:00
Urząd Miejski Gminy Kostrzyn ul. Dworcowa 5, Kostrzyn
Wybory sołeckie - Sołectwo Buszkówiec

19:00
WIKTOROWO, świetlica wiejska
Wybory sołeckie - Sołectwo Wiktorowo

30

maj

12:00
Kostrzyn
Procesja Bożego Ciała ulicami Kostrzyna - z fary do parafii bł. Jolanty

02

cze

18:00
KOSTRZYN, stadion ul. Sportowa 12
Lechia Kostrzyn II - Kosynier Sokołowo

04

cze

17:00
Urząd Miejski Gminy Kostrzyn ul. Dworcowa 5, Kostrzyn
Wybory sołeckie - Sołectwo Glinka

[ wszystkie ]

Sonda
Czy jesteś za zmianami zasad handlu w niedzielę?

Tak, wszystkie niedziele powinny być handlowe

Jestem za tym, by tylko jedna lub dwie niedziele w miesiącu były handlowe

Nie, niech zostanie tak jak jest


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: