Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Siekierki: Dwie nastolatki zostały potrącone wysiadając z autobusu. Radna sugeruje nowe przystanki - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Siekierki: Dwie nastolatki zostały potrącone wysiadając z autobusu. Radna sugeruje nowe przystanki
08-07-2021 08:32   Janusz Ludwiczak
Dwie dziewczynki wysiadając z autobusu zostały potrącone przez kierowcę bmw na głównej drodze w Siekierkach.

Do wypadku doszło miesiąc temu, 2 czerwca, w środę przed Bożym Ciałem na ul. Poznańskiej w Siekierkach Wielkich.

– Dwie dziewczynki wysiadły z autobusu i przebiegły przez jezdnię w miejscu niedozwolonym. Niestety jedna z nich została potrącona przez kierowcę bmw (był trzeźwy). Dziewczynka pojechała do szpitala na badania – informuje nas komisarz Maciej Święcichowski z wielkopolskiej policji.

Na poprawę bezpieczeństwa w tym miejscu zwraca uwagę radna Anna Dudzińska, która sugeruje zmianę lokalizacji przystanków dla autobusów linii nr 486.

– Obecnie do przystanku ["Siekierki/Miodowa" – przyp. red"] nie prowadzi przejście dla pieszych co powoduje, że osoby jadące w kierunku szkoły, czy kościoła poruszają się jezdnią o znacznym natężeniu ruchu w sposób nieusystematyzowany. Warunkiem wykonania oznakowania poziomego jest chodnik również po drugiej stronie jezdni ul. Poznańskiej (mamy tylko wyspę w miejscu przystanku). Sugeruję również możliwość zorganizowania 2 przystanków (np. na żądanie) na ul. Poznańskiej – jeden na wysokości "Dino" na wysokości DINO, drugi gdzieś w połowie ul. Poznańskiej, zamiast obecnego przejścia. Pozwoli to na zorganizowanie bezpiecznego przystanku z przejściem dla pieszych i chodnikiem w uczęszczanym miejscu (sklep DINO) oraz drugiego przystanku w połowie długości ul. Poznańskiej, np. w okolicach ul. Spokojnej i planowanego do budowy chodnika – wskazuje Anna Dudzińska, radna gminy Kostrzyn.

Zarząd Dróg Powiatowych zwraca uwagę na problemy techniczne przy proponowanych rozwiązaniach.

– Odnowa oznakowania poziomego na całej sieci dróg powiatowych jest wykonywana co roku w okresie letnim.
Wykonanie nowego przejścia dla pieszych powinno stanowić połączenie ciągów komunikacyjnych, natomiast po drugiej stronie jezdni brakuje chodnika. Prowadzenie pieszych w pobocze gruntowe, nie jest bezpieczne. Ponadto mieszkańcy nie będą mogli przechodzić przez jezdnię w odległości do 100 metrów od przejścia. Dojście do przejścia i oddalenie się od niego od strony pobocza gruntowego z jednej strony będzie niemożliwe zgodnie z przepisami ruchu drogowego.
Budowy azyli były już omawiane z Gminą Kostrzyn, jednak nie wszędzie szerokość pasa drogowego i inne uwarunkowania pozwalają na ich wykonanie
– tłumaczy Leszek Garwacki, zastępca dyrektora Zarządu Dróg Powiatowych w Poznaniu ds. utrzymania.


Fot: Janusz Ludwiczak

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
07

lip

10:00
KOSTRZYN, Park Miejski, ul.Warszawska/Dworcowa/Ogrodowa
II Kostrzyński Bieg Kolorów dla dzieci

08

lip

Gułtowy
Gułtowskie Potyczki Poetów

14

lip

10:00
SIEKIERKI - boisko, ul. Szkolna
Bieg kolorów

27

lip

IWNO, Stara Cegielnia
Dziki bieg w polu - Biegowe Grand Prix Gminy Kostrzyn

30

lip

22:15
KOSTRZYN, Park Miejski, ul.Warszawska/Dworcowa/Ogrodowa
Kino plenerowe: "Miułość, ślub i inne nieszczęścia"
wstęp wolny

[ wszystkie ]

Sonda
Czy w Kostrzynie powinna działać Straż Miejska?

TAK

NIE


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: