Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Ponad 100 psiaków czeka na nowy dom i kochającego właściciela - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Gułtowy | Gwiazdowo | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Ponad 100 psiaków czeka na nowy dom i kochającego właściciela
08-07-2021 00:48   Janusz Ludwiczak
Pies to podobno najlepszy przyjaciel człowieka, wierny kompan. Od 14 lat obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Psa, który ma zwrócić uwagę na wszystkie psy, zwłaszcza te bezpańskie i nieszczęśliwe. W schronisku w Skałowie na nowy dom czeka wciąż ponad 100 czworonogów.

Tydzień temu, 1 lipca obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Psa. Wybór daty nie jest przypadkowy, gdyż właśnie w okresie wakacyjnym porzucanych jest najwięcej czworonogów. Ustanowione święto ma zwrócić uwagę szczególnie na psy porzucone, bezdomne i nieszczęśliwe. A pies to najlepszy przyjaciel człowieka, często kontakt ze zwierzakiem ma wpływ na zdrowie psychiczne człowieka, stąd pomysł na dogoterapię, stosowaną często w leczeniu depresji.

Obecnie w schronisku dla zwierząt w Skałowie na nowy dom i kochającego właściciela czeka ponad 100 psów.

– W tej chwili przebywa u nas nieco ponad 100 psów, najwięcej z gmin: Mosina – 25, Kostrzyn – 23 i Czerwonak – 19. Na szczęście jest co raz więcej adopcji. Dla przykładu pod koniec 2020 roku mieliśmy 173 psów. W styczniu tego roku adoptowano 47 psiaków, w lutym – 43 w marcu – 42, w kwietniu – 34, w maju – 33, a w czerwcu – 39. Tak więc idzie to wszystko w dobrą stronę – wylicza Paweł Kubiak, dyrektor Schroniska dla Zwierząt w Skałowie.

Każdego miesiąca na utrzymanie psiaków potrzeba tonę karmy!

– Miesięcznie w tym roku zużywamy 1200 kg karmy. Od początku działalności, czyli od października 2015 roku nasze schronisko przyjęło 3214 psów i kotów. Procent adopcji wynosi 77,3 %. Najnowsza inwestycja to zakup i adaptacja kontenera, który spełnia role kwarantanny dla chorych lub podejrzanych o chorobę kotów – dodaje Paweł Kubiak, dyrektor schroniska w Skałowie.

Schronisko wciąż poszukuje osób, które chciałby przygarnąć czworonoga.

– Mamy jednak określone procedury. Z osobą, która jest zainteresowana adopcją przeprowadzamy rozmowę, wypełniamy ankietę. Pytamy o warunki mieszkaniowe, czy są w domu dzieci. Potem następuje zapoznanie z psem czy kotem, wspólny spacer, zaaklimatyzowanie się. Patrzymy jak dany zwierzak reaguje na ewentualnego przyszłego właściciela. Nie chcielibyśmy, by za chwilę piesek czy kotek do nas wracał, czy był znów bezdomny – objaśnia Paweł Kubiak.

W sprawie adopcji psów (jak i również kotów) należy kontaktować się telefonicznie ze Schroniskiem w Skałowie pod numerem telefonu: 783 552 272 od poniedziałku do piątku w godz. od 7:00-15:00.


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
16

kwi

16:00
Urząd Miejski Gminy Kostrzyn ul. Dworcowa 5, Kostrzyn
Posiedzenie komisji zdrowia, bezpieczeństwa i działalności gospodarczej Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn
►porządek obrad

20

kwi

11:00
Wiktorowo
Dziki Bieg w Błocie - Grand Prix Gminy Kostrzyn

14:00
KOSTRZYN, stadion ul. Sportowa 12
1922 Lechia Kostrzyn - LKS Ślesin

21

kwi

11:00
KOSTRZYN, hala sportowa, ul. Piasta 1 (Szkoła Podstawowa nr 1)
Lechia Kostrzyn II - Vitcovia Witkowo

24

kwi

17:00
Kino za rogiem Kostrzyn ul. Poznańska 24 (budynek Biblioteki)
Spotkanie z Adamem Woronowiczem - aktorem filmowym i teatralnym

[ wszystkie ]

Sonda
Czy jesteś za zmianami zasad handlu w niedzielę?

Tak, wszystkie niedziele powinny być handlowe

Jestem za tym, by tylko jedna lub dwie niedziele w miesiącu były handlowe

Nie, niech zostanie tak jak jest


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: