Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Lechia pokonała Czarnych. Kolejna porażka Maratończyka {◎ GALERIA ZDJĘĆ} - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Gułtowy | Gwiazdowo | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Lechia pokonała Czarnych. Kolejna porażka Maratończyka {◎ GALERIA ZDJĘĆ}
07-06-2021 01:53   Janusz Ludwiczak
Trzy punkty wywalczyli w niedzielę na własnym stadionie Lechiści. Z kolei piłkarze Maratończyka odnotowali kolejną porażkę. W niedzielę przegrał również GKS Gułtowy.

W niedzielę Lechia Kostrzyn zagrała na własnym stadionie z Czarnymi Czerniejewo w ramach 32. kolejki. Już w 15 minucie pierwszego gola udało się strzelić Markowi Kulczakowi. 35 minut zrehabilitowali się przeciwnicy. Jeszcze przed przerwą osłabiły się składy obu drużyn – czerwoną kartkę otrzymał zawodnik Czarnych Czerniejewo, a tuż pod koniec pierwszej połowy (w 48 minucie) Marek Kulczak. Tym samym oba zespoły grały w osłabieniu, w 10-osobowym składzie, ale szanse były wyrównane.

Tuż po przerwie po przerwie drugą bramkę dla Lechii strzelił Tomasz Budziałowski. Druga połowa przebiegła bez czerwonych kartek, jednak posypało się kilka żółtych kartek. I tak w 76 minucie równocześnie żółte karki otrzymali: Robert Jadowski i Kamil Kosicki z Lechii Kostrzyn oraz Mateusz Goździaszek z Czarni Czerniejewo. Goście otrzymali kolejne dwie żółte kartki jeszcze pod koniec meczu.

Piłkarzom Lechii Kostrzyn udało się jednak wygrać mecz 2:1. Po 30 rozgrywkach zajmują 9. miejsce w tabeli V ligi z 47 punktami (13 zwycięstw, 8 remisów i 9 przegranych, bilans bramek: 41 strzelonych i 40 straconych).

Jak już informowaliśmy w Boże Ciało Maratończyk Brzeźno przegrał 0:7 z GKS Golęczewo. W niedzielę podopieczni Rafała Wiąza zaliczyli kolejną porażkę. Lotnik 1997 Poznań pokonał brzeźnian 3:1. Bramkę w 89 minucie meczu udało się strzelić Mariuszowi Nejmanowi.

Maratończyk Brzeźno spadł o jedną pozycję na 5. miejsce w klasyfikacji B klasy (43 punkty, 13 zwycięstw, 4 remisy, 6 przegranych, bramki: 70-63).

W niedzielę przegrali również piłkarze GKS Gułtowy, którzy tym razem zagrali na wyjeździe w Żydowie. Obie bramki dla Fary Pelikan w 15 i 30 minucie strzelił Piotr Grześkowiak.

Po 20 rozegranych meczach gułtowianiach mają nadal 35 punktów (10 zwycięstw, po 5 remisów i przegranych, bramki: 41-25).

W środę o godz. 18:00 Lechia Kostrzyn zagra na stadionie przy Sportowej z Pogonią Łobżenica.

Z kolei piłkarze niższych lig rozegrają kolejne mecze standardowo w weekend. Maratończyk wyjedzie w sobotę do Poznania, by o godz. 17:00 zagrać z KS Polonią, zaś GKS Gułtowy rozegra w niedzielę o godz. 14:00 ostatni mecz u siebie (i przedostatni w tym sezonie) z Wełnianką Kiszkowo.

Wyniki meczów, najbliższe rozgrywki i tabele wszystkich trzech gminnych klubów piłkarskich (1922 Lechia Kostrzyn, Maratończyk Brzeźno i GKS Gułtowy) można sprawdzić w naszym serwisie na stronie: www.sport.infokostrzyn.pl.