Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Kupując ciasta domowego wypieku można było pomóc chorej 20-miesięcznej Oldze - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Kupując ciasta domowego wypieku można było pomóc chorej 20-miesięcznej Oldze
30-05-2021 01:18   Janusz Ludwiczak
W centrum Kostrzyna odbył się kiermasz ciast domowego wypieku, z którego dochód w całości zostanie przekazany na terapię genową dla 20-miesięcznej Olgi Miśkiewicz z Kiszkowa. Dziewczynka cierpi na rdzeniowy zanim mięśni – SMA.

Jak już informowaliśmy półtoraroczna Olga Miśkiewicz cierpi na SMA, czyli rdzeniowy zanik mięśni. Szansą dla dziewczynki jest terapia genowa, jednak by mogła się odbyć potrzeba zebrać aż 9 milionów złotych.

– Mięśnie Olgi powoli zanikają, słabną. Choroba jest postępująca. Oldzia nie chodzi, jest dzieckiem leżącym. Nadzieją jest dla nas terapia genowa – powiedziała Anna Miśkiewicz, mama Olgi.

W sobotę przy sklepie Jana oraz przy remizie OSP, gdzie znajdował start Kurdeszowego Rajdu Samochodowego odbył się kiermasz ciast domowego wypieku.

– Ciasta te zostały upieczone przez panie z kół gospodyń wiejskich z terenu gminy Kostrzyn. W każdym pojemniku znajdują się 6-8 kawałków różnego rodzaju ciast – od sernika po makowiec, piernik, marchewkowiec, babkę. Za każdy taki pojemnik należy wpłacić 10 zł lub więcej do skarbonki. Dochód w całości w całości zostanie przekazany na terapię genową dla Olgi – powiedziała Katarzyna Szablak, wolontariuszka.

Do tej pory dzięki zaangażowaniu mieszkańców z różnej części regionu i akcjom charytatywnym udało się zebrać nieco ponad 2 mln 895 tys. zł, to jednak prawie 34% wymaganej kwoty. Wciąż brakuje ponad 5,6 mln zł, by można było przeprowadzić terapię genową w walce z SMA.

– Mamy mało czasu, gdyż lek może być podany do 13,5 kg. Olga w tej chwili ma 8,5 kg. Potrzebną kwotę musimy zebrać sami. Państwo jedynie refunduje lek Spinraza, ale są to bolesne zastrzyki w kręgosłup. Spowalnia on postęp choroby. Natomiast lek Zolgensma, na który zbieramy fundusze zatrzymuje postęp choroby.
Kostrzyn bardzo nas zaskoczył, nie spodziewałyśmy się tak dużego odzewu, panie z kół gospodyń wiejskich upiekły sporo ciast. Również jest duże zainteresowanie tutaj na stoisku
– podsumowuje Katarzyna Szablak.

Ile udało się zebrać w Kostrzynie? Tego jeszcze nie wiadomo. Podczas podobnego kiermaszu ciast, który odbył się w ubiegły weekend w Trzemesznie zebrano 11 574 zł, a w Popowie-Ignacewie 5 318 zł.

Oldze można pomóc wpłacając środki przez zbiórkę na portalu SiePomaga.pl.


Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
07

paź

17:00
Kino za rogiem Kostrzyn ul. Poznańska 24 (budynek Biblioteki)
1. urodziny Kina za Rogiem - spotkanie z Januszem Płońskim - ostatnim żyjącym współautorem kultowego serialu "ALTERNATYWY 4"
Darmowe wejściówki do odbioru od 26.09.

08

paź

Gmina Kostrzyn
Gwiaździsty Rajd Rowerowy

14:00
KOSTRZYN, stadion ul. Sportowa 12
1922 Lechia Kostrzyn - Leśnik Margonin

16:00
GUŁTOWY, boisko ul. Kasztanowa 17
GKS Gułtowy - Meblorz II Swarzędz

09

paź

12:00
KOSTRZYN, stadion ul. Sportowa 12
Piłkarskie derby gminy:
1922 Lechia II Kostrzyn - Maratończyk Brzeźno

[ wszystkie ]

Sonda
KKP ma już 4 lata. Jak oceniasz kostrzyńską komunikację? ►więcej

Dobrze, nie mam zastrzeżeń

Tak sobie, autobusy muszą być dopasowane do odjazdów pociągów

Słabo, brakuje kursów wieczornych

Nie mam zdania, i tak jeżdżę autem


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: