Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Zakończyło się palowanie – "Terminy niezagrożone" - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Gułtowy | Gwiazdowo | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Zakończyło się palowanie – "Terminy niezagrożone"
22-05-2021 12:47   Janusz Ludwiczak
Zakończyły się prace związane ze wzmocnieniem niestabilnego gruntu pod budowę dróg prowadzących do tunelu.

Palowanie przeprowadził podwykonawca, spółka Keller Polska, która już wcześniej realizowała podobne prace związane z budową samego wiaduktu kolejowego. Prace polegały na wbiciu do 1500 pali, wykonaniu betonowych kolumn, ułożeniu dwóch warstw geosyntetyku oraz wykonaniu poduszki geosyntetycznej z geowłókniny i kruszywa naturalnego.

Obecnie rozpoczynają się roboty związane z budową kanalizacji deszczowej oraz konstrukcji drogi. W kolejnym etapie ruszy układanie nawierzchni

– Terminy niezagrożone. Spełniamy marzenie pokoleń! – komentuje na facebookowym profilu Szymon Matysek, burmistrz gminy Kostrzyn.

Budowę samego wiaduktu kolejowego udało się zakończyć już rok temu. Jednak ze względu na problemy jakie wystąpiły ze stabilnością gruntów budowa ta opóźni się o niespełna rok. Pierwotnie z centrum Kostrzyna na os. Grunwaldzkie pod linią kolejową Poznań-Warszawa mieliśmy przejechać w połowie tego roku.

– W sierpniu powinno być już gotowe połączenie dwóch osiedli: Strumiany-Południe z Grunwaldzkim. Prace idą zgodnie z nowym harmonogramem. Cała inwestycja zgodnie z umową powinna zakończyć się w kwietniu przyszłego roku – deklaruje burmistrz Szymon Matysek.


Komentarze (7)

25-05-2021 11:48:34
@Anna
nie znasz się a się mądrujesz. Przy okazji obrażasz innych czytelników. Koncepcja tunelu Średzka Grunwaldzka wykonana była i była wykonalna. To decyzja urzędu była taka, by z tego wariantu zrezygnować. Tobie natomiast brakuje wyobraźni a przede wszystkim wiedzy technicznej skoro drugi wiadukt widzisz akurat przy Kilińskiego. Reasumując, zanim zaczniesz się na jakiś temat wypowiadać to trzeba mieć na ten temat jakieś pojęcie
25-05-2021 10:35:09
Miko
Anno, ochłoń, ten tunel, co go w Grunwaldzkiej nie wybudowałaś formalnie też nazywa się wiaduktem. Jesteś wysoce nieprofesjonalny i agresywny. przypisujesz na oślep różnym osobom przekonania, których nie mają i tu nie piszą. Leonardo i wiele osób to wie. Żałosne ataki bezsilnej władzy, która nie potrafiła wykorzystać szansy dla gminy!
25-05-2021 08:51:26
Anna
Dwa wiadukty? czyli na tym nasypie na Grunwaldzkiej wiadukt ? Leonardo czas wybrać się do lekarza. To gdzie by się on skończył od strony miasta? Przy Kilińskiego? Wtedy mogłabyś od razu wracając od Jagody z Wiosny Ludów wprost do domu wjechać.
25-05-2021 08:47:47
Anna
Co to za mitoman - Mieszkaniec - z tym tunelem w Grunwaldzkiej? A jak wyjazd z pod tunelu w ulicę Średzką i Grunwaldzką? Przecież odległość od Warszawskiej do torów na byłym przejeździe to 30-35 metrów. Jak zachować spadki i profile wyjazdu? Mieszkaniec piszesz kompletne bzdury
23-05-2021 19:35:12
Mieszkaniec
Tunel na bagnie i zamknięte dwa przejazdy kolejowe to nie nasze marzenie. Nikt nas o zgodę na zmianę lokalizacji budowy tunelu nie pytał. W konsultacjach wrysowany był tunel w ul. Grunwaldzką. Dlaczego palowanie było ujęte w projekcie tylko pod tunelem, a pod drogami dojazdowymi nie, czy dlatego, że nie mógłby tego robić Begier?
22-05-2021 22:56:31
:)
Coraz mniej radnych obok burmistrza na zdjęciach z tunelem w tle. Trochę późno, koszty już niestety przyklepali. Pozostaje rozliczyć ich w najbliższych wyborach.
22-05-2021 21:56:30
Leonardo
Dwa wiadukty rozwiązały by problem już dawno i utrzymanie było by tańsze i koszt budowy też. Kogoś w gminie fantazja widać przerosła.
Aktualności
Niezapominajka
15

cze

16:00
KOSTRZYN, stadion ul. Sportowa 12
Lechia Kostrzyn II - Przemysław Poznań II
- zakończenie sezonu

19:00
KOSTRZYN, Parafia Błog.Jolanty, ul. Prymasa Wyszyńskiego 14a
Odpust parafialny

17

cze

15:00
Urząd Miejski Gminy Kostrzyn ul. Dworcowa 5, Kostrzyn
Wspólne posiedzenie komisji stałych Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn
►porządek obrad

18

cze

18:00
IWNO, Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika, ul. Szkolna 11
Wybory sołeckie - Sołectwo Iwno

19

cze

18:00
WIKTOROWO, świetlica wiejska
Wybory sołeckie - Sołectwo Wiktorowo

[ wszystkie ]

Sonda
Czy jesteś za zmianami zasad handlu w niedzielę?

Tak, wszystkie niedziele powinny być handlowe

Jestem za tym, by tylko jedna lub dwie niedziele w miesiącu były handlowe

Nie, niech zostanie tak jak jest


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: