Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Zakończyło się palowanie – "Terminy niezagrożone" - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Zakończyło się palowanie – "Terminy niezagrożone"
22-05-2021 12:47   Janusz Ludwiczak
Zakończyły się prace związane ze wzmocnieniem niestabilnego gruntu pod budowę dróg prowadzących do tunelu.

Palowanie przeprowadził podwykonawca, spółka Keller Polska, która już wcześniej realizowała podobne prace związane z budową samego wiaduktu kolejowego. Prace polegały na wbiciu do 1500 pali, wykonaniu betonowych kolumn, ułożeniu dwóch warstw geosyntetyku oraz wykonaniu poduszki geosyntetycznej z geowłókniny i kruszywa naturalnego.

Obecnie rozpoczynają się roboty związane z budową kanalizacji deszczowej oraz konstrukcji drogi. W kolejnym etapie ruszy układanie nawierzchni

– Terminy niezagrożone. Spełniamy marzenie pokoleń! – komentuje na facebookowym profilu Szymon Matysek, burmistrz gminy Kostrzyn.

Budowę samego wiaduktu kolejowego udało się zakończyć już rok temu. Jednak ze względu na problemy jakie wystąpiły ze stabilnością gruntów budowa ta opóźni się o niespełna rok. Pierwotnie z centrum Kostrzyna na os. Grunwaldzkie pod linią kolejową Poznań-Warszawa mieliśmy przejechać w połowie tego roku.

– W sierpniu powinno być już gotowe połączenie dwóch osiedli: Strumiany-Południe z Grunwaldzkim. Prace idą zgodnie z nowym harmonogramem. Cała inwestycja zgodnie z umową powinna zakończyć się w kwietniu przyszłego roku – deklaruje burmistrz Szymon Matysek.


Komentarze (7)

25-05-2021 11:48:34
@Anna
nie znasz się a się mądrujesz. Przy okazji obrażasz innych czytelników. Koncepcja tunelu Średzka Grunwaldzka wykonana była i była wykonalna. To decyzja urzędu była taka, by z tego wariantu zrezygnować. Tobie natomiast brakuje wyobraźni a przede wszystkim wiedzy technicznej skoro drugi wiadukt widzisz akurat przy Kilińskiego. Reasumując, zanim zaczniesz się na jakiś temat wypowiadać to trzeba mieć na ten temat jakieś pojęcie
25-05-2021 10:35:09
Miko
Anno, ochłoń, ten tunel, co go w Grunwaldzkiej nie wybudowałaś formalnie też nazywa się wiaduktem. Jesteś wysoce nieprofesjonalny i agresywny. przypisujesz na oślep różnym osobom przekonania, których nie mają i tu nie piszą. Leonardo i wiele osób to wie. Żałosne ataki bezsilnej władzy, która nie potrafiła wykorzystać szansy dla gminy!
25-05-2021 08:51:26
Anna
Dwa wiadukty? czyli na tym nasypie na Grunwaldzkiej wiadukt ? Leonardo czas wybrać się do lekarza. To gdzie by się on skończył od strony miasta? Przy Kilińskiego? Wtedy mogłabyś od razu wracając od Jagody z Wiosny Ludów wprost do domu wjechać.
25-05-2021 08:47:47
Anna
Co to za mitoman - Mieszkaniec - z tym tunelem w Grunwaldzkiej? A jak wyjazd z pod tunelu w ulicę Średzką i Grunwaldzką? Przecież odległość od Warszawskiej do torów na byłym przejeździe to 30-35 metrów. Jak zachować spadki i profile wyjazdu? Mieszkaniec piszesz kompletne bzdury
23-05-2021 19:35:12
Mieszkaniec
Tunel na bagnie i zamknięte dwa przejazdy kolejowe to nie nasze marzenie. Nikt nas o zgodę na zmianę lokalizacji budowy tunelu nie pytał. W konsultacjach wrysowany był tunel w ul. Grunwaldzką. Dlaczego palowanie było ujęte w projekcie tylko pod tunelem, a pod drogami dojazdowymi nie, czy dlatego, że nie mógłby tego robić Begier?
22-05-2021 22:56:31
:)
Coraz mniej radnych obok burmistrza na zdjęciach z tunelem w tle. Trochę późno, koszty już niestety przyklepali. Pozostaje rozliczyć ich w najbliższych wyborach.
22-05-2021 21:56:30
Leonardo
Dwa wiadukty rozwiązały by problem już dawno i utrzymanie było by tańsze i koszt budowy też. Kogoś w gminie fantazja widać przerosła.

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
22

sty

09:00
GUŁTOWY, Szkoła Podstawowa im. Arkadego Fidlera ul. Średzka 8
XIII Halowy Turniej Piłki Nożnej Sołectw Gminy Kostrzyn o Puchar Burmistrza
(sala sportowa)

30

sty

Polska * Gmina Kostrzyn
30. finał WOŚP

Gułtowy
30. finał WOŚP

BRZEŹNO, sala Ochotniczej Straży Pożarnej
30. finał WOŚP

18:00
KOSTRZYN, hala sportowa, ul. Piasta 1 (Szkoła Podstawowa nr 1)
Wielki Koncert Noworoczny, połączony z 30. finałem WOŚP
Wystąpią: AudioFeels i Ola Szwed

[ wszystkie ]

Sonda
Czy Polski Ład wpłynął na Twoją pensję?

Tak, dostałem wyższą

Nic się nie zmieniło

Niestety moja wypłata jest teraz niższa


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: