Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Maratończyk Pogrom(ił) Lubonian. Wygrała też Lechia i GKS - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Gułtowy | Gwiazdowo | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Maratończyk Pogrom(ił) Lubonian. Wygrała też Lechia i GKS
17-05-2021 01:15   Janusz Ludwiczak
To był dobry weekend dla piłkarzy z gminy Kostrzyn. Maratończyk Brzeźno pokonał 6:0 Pogrom Luboń. GKS Gułtowy wygrał na wyjeździe 3:2 z Patriotem Mieścisko. 3 punkty zyskali również Lechiści, dla których mecz z Leśnikiem Margonin zakończył się wynikiem 4:1.

Maratończyk Pogrom(ił) Luboń

Piłkarze Maratończyka Brzeźno strzelili aż 6 bramek Pogromowi Luboń. Połowę goli trafił Piotr Palacz (w 16, 28 i 34 minucie). W pierwszej połowie bramkę strzelił również Jakub Makowski (27`). Kolejne dwa gole w drugiej połowie strzelili: Jakub Bilski (w 55 minucie) i Piotr Kwiatkowski (79`).

Po 19 rozegranych meczach Maratończyk zajmuje 4. miejsce w tabeli klasy A (po KS Fałkowo, Polonii Poznań i Lotnik-1997 Poznań) mając na koncie 39 punktów, 12 zwycięstw, 3 remisy i 4 przegrane (64 strzelone bramki, 49 straconych).

Po zwycięskim meczu odbyło się walne zgromadzenie sprawozdawczo-wyborcze, podczas którego zdecydowano o kolejnej kadencji zarządu klubu. Prezesem będzie nadal Jerzy Barczak, a jego zastępcą Krystian Dukarski. Członkami zarządu pozostali: Adrian Dukarski i Aleksander Hamerski. Funkcję sekretarza będzie pełnić Adam Hamerski.

Gułtowianie też wygrali

W weekend po 3 punkty wywalczyli również piłkarze GKS Gułtowy, którzy na wyjeździe pokonali 3:2 Patriot Mieścisko.

"Spotkanie w Mieścisku to sinusoida nastrojów. Mimo zmotywowania i dobrej taktyki nakreślonej przez trenera Kobusa wchodzimy w mecz w najgorszy z możliwych sposobów. Tracimy gola już w pierwszej akcji, a winą za jego utratę można by obarczyć niemal połowę zespołu. Nie zamierzamy jednak rozdrapywać ran i bierzemy się do roboty. Do przerwy jest już 1-2 dla Nas. Prostopadłe podanie od Dominik Maćkowiak otrzymuje Mężyński. Wygrywa walkę bark w bark z obrońcą i będąc sam przed bramkarzem nie daje mu szans na obronę. Przy drugiej sytuacji Mężyński rewanżuje się Maćkowiakowi. Ten balansem ciała gubi obrońcę i mocnym strzałem z lewej nogi wyprowadza GKS na prowadzenie. Niestety boisko opuścić musi koontuzjowany defensor, Dawid Malicki.
Druga połowa to powtórka z rozrywki...czyli utrata gola w pierwszej akcji. Przeciwnik wydaje się mocny fizycznie, co widać w następnych atakach. Doświadczenie Naszych graczy nakazuje przeczekać trudne momenty i zadać ostateczny cios, na który stać Nas było w tym dniu (wcześniej dogodne sytuacje sam na sam z bramkarzem zmarnowali Szymon Nowak i Mężyński). Przychodzi 90 min. rzut wolny z połowy boiska wykonuje Robert Krajewski. Zagrywa do Mężyńskiego. Ten ładnie opanowuje piłkę i strzałem w dalszy róg bramki wywołuje radość na twarzach kolegów z drużyny, trenera i kibiców, których kilku przybyło dopingować GKS!"
– relacjonują piłkarze GKS Gułtowy.

Bramki strzelili: dwukrotnie Daniel Mężyński (15` i 89`) oraz Dominik Maćkowiak (41`). Gułtowianie awansowali o jedno oczko i obecnie są na 4. pozycji w tabeli klasy B z 28 punktami (8 zwycięstw, 4 remisy, 4 przegrane, bramki: 29-22).

3 punkty dla Lechistów

Wygraną (4:1) zakończył się też wyjazdowy mecz Lechii Kostrzyn w Margoninie z tamtejszym Leśnikiem. Dwa gole strzelił Marek Kulczak, dwa kolejne: Kamil Kosicki i Tomasz Sitek.

Lechiści są obecnie na 9. pozycji V ligi zyskując 36 punktów (10 zwycięstw, 6 remisów, 8 przegranych, bramki: 35-34).

Kolejne mecze

Piłkarze Lechii Kostrzyn w tym tygodniu rozegrają dwa mecze – w środę o godz. 17:00 w ramach zaległej 21. kolejki zagrają na wyjeździe ze Spartą Szamotuły, a w sobotę z Lechitą Kłecko.

Maratończyk Brzeźno w niedzielę o godz. 18:00 zmierzy się w Swarzędzu z Antaresem Zalesewo.

Z kolei Gułtowianie zagrają u siebie w niedzielę o godz. 14:00 z KS Uchorowo.

Dodajmy, że od soboty, 15 maja mecze mogą odbywać się z udziałem kibiców. Na trybunach może być jednak zajęta tylko ¼ miejsc.

Wyniki meczów, najbliższe rozgrywki i tabele wszystkich trzech gminnych klubów piłkarskich (1922 Lechia Kostrzyn, Maratończyk Brzeźno i GKS Gułtowy) można sprawdzić w naszym serwisie na stronie: www.sport.infokostrzyn.pl.