Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Przedostatni mecz Maratończyka Brzeźno uznany za walkower - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Przedostatni mecz Maratończyka Brzeźno uznany za walkower
10-05-2021 01:36   Janusz Ludwiczak
W sobotę Lechia przegrała na wyjeździe 5:0 z Zamkiem Gołańcz. Przegraną zakończyło się również spotkanie GKS Gułtowy z KS 1999 Łopuchówko (0:3). Z kolei Maratończyk Brzeźno pokonał 5:2 Poznań FC. Z kolei rozegrany 3 maja mecz brzeźnian z FAS KS Fałkowo został uznany walkowerem dla Maratończyka. Powodem decyzji WPZN jest wystąpienie w drużynie gospodarzy nieuprawnionego zawodnika. FAS KS Fałkowo zapowiedział jednak odwołanie się od tej decyzji.

3 maja Maratończyk Brzeźno zagrał na wyjeździe z FAS KS Fałkowo. Mecz zakończył się wygraną 6:5 dla gospodarzy. Jednak decyzją Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej przyznany został walkower na korzyść brzeźnian. Powodem jest wystąpienie w drużynie gospodarzy nieuprawnionego zawodnika.

– Zespół przyjezdny zgłosił chęć sprawdzenia tożsamości wskazanych graczy w drużynie gospodarzy. Jeden z zawodników nie posiadał przy sobie dokumentu ze zdjęciem, wobec czego - na co jednoznacznie wskazują przepisy (§ 12 pkt 3 RR) - jest on uznawany za nieuprawnionego do gry. Regulamin Rozgrywek dokładnie precyzuje listę dokumentów, które mogą zostać fizycznie przedstawione do kontroli. W opisanej sprawie gracz przedstawił jedynie zdjęcie dokumentu, co absolutnie nie jest spełnieniem wymogu regulaminowego - nie jest to elektroniczna wersja dokumentu – wyjaśnia Bartosz Aleksandrowicz, rzecznik Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej.

FAS KS Fałkowo zapowiedział jednak odwołanie się od tej decyzji.

"Brak słów na decyzje Wielkopolski ZPN, który zdecydował że przyznaje walkowera w tym meczu na korzyść gości.. Nasz zawodnik nie miał przy sobie dowodu osobistego, a przeciwnik nie mogąc pogodzić się sportowo z porażką zażądał sprawdzenia naszych zawodników czy są zgodni jak w protokole meczowym. Wszystko się zgadzało, nasz zawodnik nie miał przy sobie dokumentu, ale okazał wszystkie dane w formie elektronicznej. Wprowadzono nas w błąd ponieważ sędzia stwierdził że to wystarczy.. gdyby stwierdził inaczej żona naszego zawodnika dowiozła by dokument w przeciągu 10minut. Dziś okazało się że przegrywamy to spotkanie w sposób skandaliczny. Będziemy się odwoływać od tej decyzji, ponieważ nasz klub sportowo chce wywalczyć awans, a jak widać komuś to bardzo przeszkadza i chce nam przeszkodzić. Jesteśmy zniesmaczeni postawą WZPN oraz tym jak zachował się nasz poniedziałkowy przeciwnik. Wygraliśmy mecz uczciwie i po sportowej walce. Wszyscy zawodnicy prawidłowo mogli brać udział w meczu" – pisze na swoim profilu drużyna FAS KS Fałkowo.

W niedzielę Maratończyk Brzeźno zagrał na Golęcinie z Poznań FC. Do przerwy był remis 1:1. Mecz zakończył się wygraną 5:2 dla gości. Aż cztery bramki (w 22, 69, 78 i 91 minucie) zdobył Krystian Dukarski.
Obecnie Maratończyk zajmuje 3. miejsce w tabeli klasy A z 36 punktami.

Przegraną zakończyły się mecze dwóch pozostałych drużyn. Zamek Gołańcz pokonał 5:0 Lechię Kostrzyn, zaś trzy gole Gułtowianom strzelili piłkarze KS 1999 Łopuchówko.

Po 23 rozegranych meczach Lechiści są na 10. miejscu w tabeli V ligi zyskując 33 punkty (9 zwycięstw, 6 remisów, 8 przegranych i bilans 31 strzelonych bramek i 33 straconych).

Z kolei GKS Gułtowy zdobyli 25 punktów (7 wygranych, 4 remisy i 4 przegrane, bramki: 26-20).

W środę o godz. 18:00 Maratończyk zagra na własnym boisku w Brzeźnie zaległy mecz 17. kolejki z AP Błękitni Owińska, zaś w niedzielę o 11:00 również u siebie zmierzy się z Pogromem Luboń.

Lechia Kostrzyn zagra kolejny mecz w sobotę o godz. 17:00 w Margoninie z tamtejszym Leśnikiem.

Wyjazdowy mecz zagrają też piłkarze GKS Gułtowy. Ich rywalem będzie Patriot Mieścisko (niedziela godz. 14:00).

Wyniki meczów, najbliższe rozgrywki i tabele wszystkich trzech gminnych klubów piłkarskich (1922 Lechia Kostrzyn, Maratończyk Brzeźno i GKS Gułtowy) można sprawdzić w naszym serwisie na stronie: www.sport.infokostrzyn.pl.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
07

lip

10:00
KOSTRZYN, Park Miejski, ul.Warszawska/Dworcowa/Ogrodowa
II Kostrzyński Bieg Kolorów dla dzieci

08

lip

Gułtowy
Gułtowskie Potyczki Poetów

14

lip

10:00
SIEKIERKI - boisko, ul. Szkolna
Bieg kolorów

27

lip

IWNO, Stara Cegielnia
Dziki bieg w polu - Biegowe Grand Prix Gminy Kostrzyn

30

lip

22:15
KOSTRZYN, Park Miejski, ul.Warszawska/Dworcowa/Ogrodowa
Kino plenerowe: "Miułość, ślub i inne nieszczęścia"
wstęp wolny

[ wszystkie ]

Sonda
Czy w Kostrzynie powinna działać Straż Miejska?

TAK

NIE


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: