Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Na Poznańskiej pojawił się radarowy pomiar prędkości {►FILM} - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Na Poznańskiej pojawił się radarowy pomiar prędkości {►FILM}
01-05-2021 06:44   Janusz Ludwiczak
Na ulicy Poznańskiej od czwartku działa wyświetlacz, który mierzy i pokazuje prędkość kierowców wjeżdżających do miasta.

Jest to pierwszy radarowy pomiar prędkości w gminie. Kierowcom, którzy poruszają się do 50 km/h wyświetlacz pokazuje "dziękuję". Z kolei prowadzącym pojazd, którzy przekroczą 50-tkę wyświetli się napis "zwolnij" oraz dokładny pomiar prędkości.

Pomysładowcami pomiarowego radaru prędkości są przewodniczący Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn i zastępca burmistrza.

– Szczególne gratulacje dla Grzegorza Banaszaka, który jest współpomysłodawcą. Drugą osobą jest burmistrz Waldemar Biskupski, którzy wymyślił ten pomysł – mówił podczas czwartkowej sesji Szymon Matysek, burmistrz gminy Kostrzyn.

Kolejne tego typu wyświetlacze, pokazujące prędkość jadących pojazdów mają pojawić się m.in. z drugiej strony miasta na ulicy Wrzesińskiej, a także w innych częściach gminy.


Fot: Janusz Ludwiczak

ZOBACZ FILM

Komentarze (5)

08-05-2021 19:31:55
@dziadek+
Ludzie tego badziewia w budżecie obywatelskim nie chcieli więc temat pchany jest na siłę z budżetu. Przy biedrze się nie da, bo nie ma gdzie, hehe
07-05-2021 17:26:59
dziadek+
Nie popadajmy w euforię z tymi ,,pomysłami i współpomysłami''! Takie urządzenia spotykamy od lat podróżując po Polsce, nieraz nawet w bardzo małych miejscowościach. Generalnie warto poprzeć inicjatywę. Kierowcy w większości reagują prawidłowo, zwalniając do wymaganej prędkości. W tym przypadku mam jednak wrażenie, że należałoby to urządzenie zamontować zaraz po zjeździe z DK92 (np. w okolicy,, Biedronki''). Tam właśnie kierowcy nabierają ochoty do przyśpieszania. Urządzenie wyświetlające prędkość w obrębie skrzyżowania, gdzie widać już światła sygnalizacji świetlnej, chyba będzie mało skuteczne. Przy następnych lokalizacjach może trochę wcześniej?! Pozdrawiam!
07-05-2021 07:08:29
@lesiob
Nie w błoto tylko na chwałę "autorów" pomysłu.
06-05-2021 12:07:32
lesiob
w ciągu 2 minut 3 na 4 powyżej 60 km/h, może jakby dawali w zestawie fotkę by to miało sens. A tak pieniądze w błoto
04-05-2021 07:26:13
mieszkaniec
Super pomysł - proponuje ul. Kórnicką, Na tej drodze niestety także mieszkańcy osiedla rozwijają bardzo duże prędkości na co pozwala bardzo długa prosta tego odcinka. Niedostosowane oznakowanie pionowe i poziome dodatkowo to umożliwia, brak ciągłych przy skrzyżowaniach z drogami wyjazdowymi z osiedla na ul. Kórnicką, brak oznakowanego przejścia dla pieszych przy Dino.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
27

paź

18:00
Urząd Miejski Gminy Kostrzyn ul. Dworcowa 5, Kostrzyn
Spotkanie informacyjne ws. programu „Czyste powietrze"

28

paź

16:30
Urząd Miejski Gminy Kostrzyn ul. Dworcowa 5, Kostrzyn
XXXIX sesja (zwyczajna) Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn
► porządek obrad

31

paź

11:00
BRZEŹNO, boisko ul. Długa 9
Maratończyk Brzeźno - Piast Łubowo

06

lis

11:00
KOSTRZYN, hala sportowa, ul. Piasta 1 (Szkoła Podstawowa nr 1)
X Otwarty Turniej Piłki Siatkowej z okazji Narodowego Święta Niepodległości o Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn

13:00
KOSTRZYN, stadion ul. Sportowa 12
Lechia Kostrzyn - Polonus Kazimierz Biskupi

[ wszystkie ]

Sonda
Czy ulica Poznańska w pobliżu kostrzyńskiego Rynku (po przebudowie) powinna być jednokierunkowa?

TAK

NIE


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: