Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Kostrzynianie zebrali ponad 9 tys. zł dla Marianny - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Kostrzynianie zebrali ponad 9 tys. zł dla Marianny
08-12-2018 15:10   Janusz Ludwiczak
Blisko 8,5 tys. zł udało się zebrać podczas charytatywnego kiermaszu świątecznego na rzecz 3-miesięcznej Marianny, która urodziła się bez połową serca. By dziewczynka mogła dalej żyć muszą zostać przeprowadzone operacje w Niemczech.

Mała Marianna urodziła się z wadą serca. Dziewczyna cierpi na HLHS, czyli zespół niedorozwoju lewego serca. By Marianna mogła żyć dalej konieczne jest przeprowadzenie operacji. Z pomocą przyszli przyjaciele oraz mieszkańcy Wiktorowa i Iwna, którzy pod koniec listopada w Szkole Podstawowej nr 2 im. Rady Europy w Kostrzynie zorganizowali charytatywny kiermasz świąteczny. Nie zabrakło występów artystycznych, animacji dla dzieci, była też fotobudka, słodki kącik i loteria fantowa.

Wiadomo już, że podczas kiermaszu na rzecz Mani z Wiktorowa zebrano w sumie 8 465,20 złotych. Kolejne 462,41 zł dołożyli uczestnicy III Otwartych Mistrzostw w Mini Siatkówce Dziewcząt, który również 24 listopada odbył się w Kostrzynie. Ponadto 244 zł przekazała publiczność Andrzejek z piosenką literacką, jakie odbyły się dwa dni później w Pałacu w Iwnie.

– Marianna ma 3 miesiące. Urodziła się bez połowy serduszka. Cierpi na HLHS, nie ma lewej komory serca. Tej komory nie da się jej odbudować. Córkę czekają trzy operacje. Nie da się ich zrobić od razu, kiedy dziecko jest małe i rośnie. Po przeprowadzeniu ostatniej operacji serce Marianny będzie mogło pracować na prawej komorze. Tego typu operacje wykonywane są w Polsce, ale na samym początku, gdy trafiliśmy do szpitala w Warszawie naszą córkę z góry skreślono. Lekarze powiedzieli, że ma za małą aortę i nie ma warunków anatomicznych. W innych ośrodkach w Krakowie i Łodzi było podobnie, odmówiono leczenia – powiedziała Ania Andrzejczak, mama Marianny.

Leczenia Marianny podjął się prof. Edward Malec, polski kardiochirurg i chirurg dziecięcy, który jest kierownikiem Kardiochirurgii Dziecięcej, Chirurgii Wad Wrodzonych Serca w Münster. Za rozwój kardiochirurgii dziecięcej na świecie otrzymał m.in. tytuł doktora honoris causa. Rodzice dziewczynki musieli jednak uzbierać jeszcze 70 tys. zł.

– Zaczęliśmy sami działać. Udało nam się znaleźć prof. Edwarda Malca, który podjął się leczenia naszej córki. Gdy byliśmy w szpitalu w Warszawie córce zrobili cewnikowanie serca, po czym Marianna przez trzy tygodnie leżała na intensywnej terapii. Udało się przeprowadzić już pierwszą operację w Niemczech, jednak w jedną dobę musieliśmy uzbierać ponad 300 tysięcy złotych. Stał się cud. Na portalu siepomaga.pl w ciągu 4 godzin udało się zebrać całą kwotę. Jednak w styczniu musi być przeprowadzona druga operacja. By mogła zostać przeprowadzona potrzeba 170 tysięcy złotych. Organizujemy koncerty i akcje charytatywne, licytacje w internecie przeprowadzamy zbiórki pieniężne, puszki są w kilku miejscach w Poznaniu. Brakuje nam jeszcze 70 tys. zł – wyjaśnia Ania Andrzejczak.

Mariannę można wesprzeć również wpłacając środki na konto Fundacji na rzecz dzieci z wadami serca Cor Infantis (ul. Nałęczowska 24, 20-701 Lublin):
86160011010003050211752150 (w tytule przelewu należy wpisać: "Marianna Andrzejczak").

Można również dać szansę Mai na szczęśliwe życie przekazując swój 1% podatku:
KRS 0000290273 (w polu szczegółowym wpisując "Marianna Andrzejczak")
lub wysyłając SMS na numer 72365 o treści: S13465 (koszt 2,46 zł).


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
22

wrz

15:00
GUŁTOWY, stadion ul. Kasztanowa 17
GKS Gułtowy - FAS KS Fałkowo

23

wrz

16:30
Urząd Miejski Gminy Kostrzyn ul. Dworcowa 5, Kostrzyn
XII sesja (zwyczajna) Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn
► porządek obrad

28

wrz

Siekierki Wielkie
Rowerowy raj sąsiedzki szlakiem drewnianych kościołów: Siekierki - Czerlejno - Gułtowy - Siekierki

16:00
KOSTRZYN, stadion ul. Sportowa 12
1922 Lechia Kostrzyn - Huragan Pobiedziska

17:00
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Koncert „Danuta, mężczyźni i żart” (piosenki Danuty Rinn) w wykonaniu Rafała Piechoty i Beaty Lerach
Bezpłatne wejściówki do odbioru od 23.09. od godz. 8:00 w MGOK

[ wszystkie ]

Sonda
Na kogo oddasz głos w wyborach parlamentarnych 13 października?

Lista nr 1 - Polskie Stronnictwo Ludowe (PSL)

Lista nr 2 - Prawo i Sprawiedliwość (PiS)

Lista nr 3 - Sojusz Lewicy Demokratycznej (SLD Lewica)

Lista nr 4 - Konfederacja Wolność i Niepodległość

Lista nr 5 - Koalicja Obywatelska (PO+.Nowoczesna+IPL+Zieloni)

Nie wezmę udziału w wyborach


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: