Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Wzrost zakażeń Covid-19 w gminie - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Wzrost zakażeń Covid-19 w gminie
14-03-2021 15:01   Janusz Ludwiczak
Liczba aktywnych przypadków zakażeń koronawirusem w gminie Kostrzyn w ciągu tygodnia wzrosła o 24 – obecnie zakażonych jest 66 osób. W kwarantannie przebywa 189 mieszkańców.

W ostatnich dniach liczba zakażeń Covid-19 w kraju przekraczała 21 tysięcy. Dziś stwierdzono 17 259 nowych przypadków, ostatniej doby zmarło 110 osób.

Obecnie (według danych z piątku) w gminie Kostrzyn wirusem Sars-Cov-2 zakażonych jest 66 mieszkańców (o 24 więcej niż w ubiegłym tygodniu). W kwarantannie przebywa 189 osób.

Dziś Ministerstwa Zdrowia poinformowało o 299 nowych zakażeniach w powiecie poznańskim i 315 w samym Poznaniu.

Od początku pandemii w powiecie poznańskim stwierdzono 28 520 przypadków zakażeń, z czego od początku tego roku – 9 896. Zmarły 453 osoby (w tym roku 227).

Trzecia fala pandemii spowodowała, że zaczyna brakować łóżek w szpitalach. W tym tygodniu zwiększona została liczba miejsc w szpitalu tymczasowym na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Jak poinformował dr Szczepan Cofta, dyrektor Szpitala Przemienienia Pańskiego Uniwersytetu Medycznego, który zarządza tymczasową lecznicą na MTP praktycznie wszystkie wolne miejsca błyskawicznie zapełniły się pacjentami. W piątek wolne były tylko cztery miejsca na 94 dostępnych. Dlatego w najbliższych dniach uruchamiane będą kolejne oddziały. W szpitalach w całej Wielkopolsce przebywa obecnie o ponad 300 osób więcej niż tydzień temu (w ubiegłym tygodniu hospitalizowanych było 974 pacjentów z objawami Covid-19, obecnie w szpitalach przebywa 1281, z czego 104 wciąż oddycha dzięki respiratorom).

Od marca zeszłego roku z powodu wirusa Sars-Cov-2 na całym świecie zmarło ponad 2 miliony 652 tysiące osób (2 652 944), w Polsce zmarło 47 068 osób. Do tej pory potwierdzono 119 milionów 669 tysięcy 269 przypadków zakażeń, z czego 1 889 360 w Polsce. Ponad 96 mln osobom na świecie (z czego półtora miliona w Polsce) udało się pokonać koronawirusa.

Szansą na pokonanie koronawirusa ma być szczepionka. Zaszczepiono już osoby z tzw. grupy 0, czyli medyków i pracowników służby zdrowia. Obecnie szczepieni są seniorzy od 70. roku życia i niższych roczników. Jak już informowaliśmy w gminie Kostrzyn uruchomione zostały dwa punkty szczepień – w przychodni "Sanus" przy Braci Drzewieckich oraz w "Kamedzie" przy Warszawskiej. Mieszkańcy Gułtów mogą się szczepić w przychodni w Dominowie. Na każdą przychodnie zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia przypada zaledwie… 30 szczepionek tygodniowo.

Seniorzy mogą zapisywać się na szczepienia pod numerem infolinii Narodowego Programu Szczepień 989 oraz na rządowej stronie gov.pl/szczepimysie.
Komentarze (2)

15-03-2021 20:54:16
NieAntycovid
Być może ktoś zbiera informacje o liczbie chorych w gminie Kostrzyn na grypę. Póki co covid jest kilkadziesiąt razy groźniejszy niż grypa (właśnie wróciłem z pogrzebu kolegi z pracy, który zszedł na koronę - a jeszcze 10 dni temu był okazem zdrowia).
15-03-2021 11:30:13
Antycovid
A w tym roku w gminie Kostrzyn nikt nie choruje na grypę. Cud natury
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
02

lip

SIEKIERKI, Skwer im. Powstańców Wielkopolskich
Festyn "Powitanie lata"
od godz. 17:00

07

lip

10:00
KOSTRZYN, Park Miejski, ul.Warszawska/Dworcowa/Ogrodowa
II Kostrzyński Bieg Kolorów dla dzieci

08

lip

Gułtowy
Gułtowskie Potyczki Poetów

14

lip

10:00
SIEKIERKI - boisko, ul. Szkolna
Bieg kolorów

27

lip

IWNO, Stara Cegielnia
Dziki bieg w polu - Biegowe Grand Prix Gminy Kostrzyn

[ wszystkie ]

Sonda
Gdzie w tym roku spędzisz wakacje/urlop?

nad morzem

nad jeziorem

w górach

za granicą

w innym dużym mieście

nigdzie nie wyjadę – za drogo

w pracy - nie mam urlopu


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: