Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Michał Zieliński nowym wojewodą - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Michał Zieliński nowym wojewodą
03-02-2021 07:04   Janusz Ludwiczak
"Stoję przed dużym wyzwaniem, a swoją pracę dla Wielkopolan postrzegam jako misję" – powiedział pierwszego dnia pracy Michał Zieliński, nowy wojewoda wielkopolski.

Po kilku tygodniach wakatu poznaliśmy w końcu nazwisko nowego wojewody. Został nim Michał Zieliński.

Nowy wojewoda ma 48 lat, pochodzi z Szamotuł. Michał Zieliński z wykształcenia jest ekonomistą. Do tej pory był dyrektorem wielkopolskiego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Wcześniej był zastępcą dyrektora Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Poznaniu.

– Powołanie na stanowisko wojewody wielkopolskiego przez premiera Mateusza Morawieckiego jest dla mnie wielkim zaszczytem i ogromnym zobowiązaniem. Stoję przed dużym wyzwaniem, a swoją pracę dla Wielkopolan postrzegam jako misję – powiedział nowy wojewoda, Michał Zieliński.

Nowy wojewoda chce przede wszystkim zająć się walką z pandemią i wyjaśnić sprawę tzw. Zamku w Stobnicy. Michał Zieliński zapowiedział również, że chce dobrze współpracować z samorządowcami.

– Będę pracować tak, aby nasze województwo od Piły, przez Poznań do Gniezna, od Konina po Leszno rozwijało się w sposób zrównoważony i miało godnego reprezentanta. Moja działalność nakierowana jest na to, aby Wielkopolanie byli zadowoleni z pracy urzędu wojewódzkiego. Powinien tak samo podchodzić każdy burmistrz, wójt, prezydent miasta, w służbie dla obywateli danego miasta – zaznaczył wojewoda wielkopolski Michał Zieliński.

Nowy wojewoda jest szefem pilskich struktur PIS. W 2019 r. startował w wyborach do parlamentu, jednak nie udało mu się zdobyć mandatu. Michał Zieliński związany jest z Obornikami, gdzie jest działaczem sportowym i założycielem Obornickiego Klubu Lekkoatletycznego.

Dodajmy, że Łukasz Mikołajczyk, wcześniejszy wojewoda, którym był nieco ponad rok został odwołany przez premiera w połowie grudnia na wniosek Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, Mariusza Kamińskiego. Powodem dymisji był wniosek w związku z podjęciem przez niego sprzecznej z interesem publicznym i wydanej z naruszeniem przepisów prawa decyzji dotyczącej budowy tzw. zamku w Stobnicy.


Fot: Wielkopolski Urząd Wojewódzki

ZOBACZ TAKŻE: Wojewoda odwołany!

Komentarze (1)

03-02-2021 07:45:04
.
„Moja działalność nakierowana jest na to, aby Wielkopolanie byli zadowoleni z pracy urzędu wojewódzkiego” - a jednocześnie - „nowy wojewoda chce przede wszystkim zająć się walką z pandemią i wyjaśnić sprawę tzw. Zamku w Stobnicy”. Dla mnie to oksymoron. Albo – albo. Nie da się być prowielkopolskim, a jednocześnie być pachołkiem ludzi ze wschodu. Domyślam się, która opcja zwycięży :(
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
02

lip

SIEKIERKI, Skwer im. Powstańców Wielkopolskich
Festyn "Powitanie lata"
od godz. 17:00

07

lip

10:00
KOSTRZYN, Park Miejski, ul.Warszawska/Dworcowa/Ogrodowa
II Kostrzyński Bieg Kolorów dla dzieci

08

lip

Gułtowy
Gułtowskie Potyczki Poetów

14

lip

10:00
SIEKIERKI - boisko, ul. Szkolna
Bieg kolorów

27

lip

IWNO, Stara Cegielnia
Dziki bieg w polu - Biegowe Grand Prix Gminy Kostrzyn

[ wszystkie ]

Sonda
Gdzie w tym roku spędzisz wakacje/urlop?

nad morzem

nad jeziorem

w górach

za granicą

w innym dużym mieście

nigdzie nie wyjadę – za drogo

w pracy - nie mam urlopu


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: