Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy" - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
"Dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy"
30-01-2021 23:48   Janusz Ludwiczak
W niedzielę już po raz 29. zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Dzięki hojności blisko 100 osób w Kostrzynie udało się do tej pory zebrać już 6 121 zł.

"Finał z głową" – to hasło 29. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem datki zbierane są na zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

– Po 13 latach od ostatniego “Finału z głową” postanowiliśmy powrócić do systemowego wsparcia laryngologii i otolaryngologii. W 2008 roku, w czasie 16. Finału WOŚP, Fundacja zbierała środki na zakup sprzętu dla dzieci ze schorzeniami laryngologicznymi, zakończył się on wynikiem 14 milionów USD, dzięki którym do szpitali trafiły m.in. nasofiberoskopy, zestawy do endoskopowych operacji nosa i zatok oraz inhalatory ultradźwiękowe. Po 13 latach urządzenia, które wtedy kupiliśmy, po prostu się zużyły. W ostatnich latach dostajemy bardzo dużo próśb o nowoczesne urządzenia, które nie tylko skutecznie diagnozują i leczą, ale też robią to w sposób komfortowy dla małego pacjenta. Dodatkowo widzimy jak bardzo w dzisiejszym świecie, w którym wszyscy zmagamy się ze smogiem, ale także pandemią koronawirusa, potrzebna jest sprawna diagnostyka i leczenie dróg oddechowych – wyjaśnia Lidia Owsiak, dyrektor ds. Medycznych Fundacji WOŚP.

Zebrane fundusze zostaną przekazane na zakup takich sprzętów jak m.in.: zestawy endoskopów laryngologicznych, lasery diodowe, koblatory do operacji migdałków, aparaty USG i RTG, kardiomonitory, lampy czołowe i operacyjne czy polisomnografie do diagnostyki bezdechu sennego.

– W czasach, gdy koronawirus zdezorganizował nasze codzienne życie i często wystawił nas na najwyższą próbę, potrzebujemy powrotu do tych wszystkich kolorów, które zawsze niesie za sobą Orkiestra - kolorów miłości, radości i optymizmu. Potrzebujemy całej naszej filozofii, która zawsze i w każdej sytuacji szuka tych momentów, które wydobędą z nas najbardziej słoneczne pokłady siły, energii, wzajemnego bycia ze sobą, wzajemnego szacunku, tolerancji i pogody ducha. Tego nam dzisiaj potrzeba. Dlatego, po raz kolejny prosząc o wsparcie, mówimy ludziom w Polsce i na całym świecie - gramy z radością, gramy z głową i po raz kolejny pokażemy, że efektem takich działań jest skuteczna pomoc tym, którzy jej potrzebują. W czasie 29. Finału jeszcze bardziej, jeszcze głośniej i jeszcze mocniej mówimy - gramy z głową! – zaznacza Jurek Owsiak, dyrygent Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W tym roku ze względu na pandemię nie odbędą się koncerty i licytacje w Miejsko-Gminny Ośrodku Kultury ani w szkole podstawowej w Iwnie. Datki zbierane są jednak w nieco innej formie niż zazwyczaj.

– Mieszkańcy Grodu Kostro. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy nie poddaje się koronawirusowi i już działają jej wolontariusze. Jednak w trosce o Państwa bezpieczeństwo nasi wolontariusze zbierają datek do e-skarbonek. Wierzymy, że Państwa szczodrość i w tym roku wspomoże tych, którzy tej pomocy potrzebują. Pamiętajmy, dobro zawsze powraca – mówi Robert Krukowski z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Kostrzynie.

Do tej pory (czyli do sobotniego wieczora) dzięki dobrej woli i hojności 94 osób udało się już zebrać 6 141 złotych. Środki można wpłacać do e-skarbonek trojga wolontariuszy:

ogólna eSkarbonka MGOK Kostrzyn

eSkarbonka Emilii Kasprzak

eSkarbonka Joachima Jóźwiaka

eSkarbonka Oskara Szymańskiego

Podczas poprzedniego, 28. finału, który odbył się 13 stycznia 2020 r. w gminie Kostrzyn, dzięki zaangażowaniu 41 wolontariuszy i osób pomagających udało się zebrać 54 173,21 zł, tym samym pobito dotychczasowy rekord z 2018 r. (40 954,52 zł). W sumie na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji zebrano ponad 186 milionów złotych (186 133 610,66 zł).


Komentarze (2)

31-01-2021 15:51:47
obserwatorka
No widziałam różne licytacje na allegro np kalendarz za 1200 zł licytowany ,kubek za 500 zł ,urzędowanie na stanowisko wójta przez jeden dzien za 4000 tys zł ,i wiele innych
31-01-2021 13:24:55
tadziu
Tyle niby mądrych ludzi w tej gminie razem z włodarzem a żadnych licytacji na allegro i to by nadbiło
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
07

lip

10:00
KOSTRZYN, Park Miejski, ul.Warszawska/Dworcowa/Ogrodowa
II Kostrzyński Bieg Kolorów dla dzieci

08

lip

Gułtowy
Gułtowskie Potyczki Poetów

14

lip

10:00
SIEKIERKI - boisko, ul. Szkolna
Bieg kolorów

27

lip

IWNO, Stara Cegielnia
Dziki bieg w polu - Biegowe Grand Prix Gminy Kostrzyn

30

lip

22:15
KOSTRZYN, Park Miejski, ul.Warszawska/Dworcowa/Ogrodowa
Kino plenerowe: "Miułość, ślub i inne nieszczęścia"
wstęp wolny

[ wszystkie ]

Sonda
Czy w Kostrzynie powinna działać Straż Miejska?

TAK

NIE


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: