Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Nawet 7 tys. zł na likwidację "kopciucha" - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Gułtowy | Gwiazdowo | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Nawet 7 tys. zł na likwidację "kopciucha"
27-01-2021 00:23   Janusz Ludwiczak
Powiat Poznański także w tym roku dofinansuje wymianę pieców opalanych węglem lub innym paliwem stałym na proekologiczne systemu ogrzewania. Mieszkańcy mogą otrzymać nawet 80% dofinansowania na wymianę kotła czy starego pieca na węgiel.

Od 2018 roku Starostwo Powiatowe w Poznaniu realizuje program wymiany starych pieców.

– Program kierowany jest do mieszkańców powiatu poznańskiego – do osób fizycznych, wspólnot mieszkaniowych, a także przedsiębiorców. Wnioskodawcy muszą posiadać nieruchomość na terenie powiatu i prawo do jego posiadania (księgę wieczystą). Dofinansowanie mogą otrzymać wnioskodawcy, którzy zdecydują się na likwidację pieców opalanych węglem i innym paliwem stałym oraz zamianę ich na proekologiczne systemy ogrzewania np. na ogrzewanie elektryczne, ogrzewanie za pomocą nowego kotła zasilanego paliwem gazowym, pompę ciepła czy grzewanie za pomocą nowego kotła zasilanego olejem opałowym – tłumaczy Lucjan Wygnaniec z Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa starostwa powiatowego w Poznaniu.

Osoby, które zdecydują się wymienić "kopciucha" na bardziej ekologiczne systemy ogrzewania, nie zatruwające środowiska i powodujących przekroczenia pyłów zawieszonych Pm10 mogą otrzymać do 7 tysięcy złotych dofinansowania, a w przypadku wspólnoty mieszkaniowej do 14 tys. zł.

Wnioski na dotację zmiany systemu ogrzewania przyjmowane będą od 8 do 28 lutego w Starostwie Powiatowym przy ul. Jackowskiego 18 w Poznaniu – osobiście w kancelarii bądź korespondencyjnie.

Więcej informacji na temat programu likwidacji starych źródeł energii można znaleźć na stronach internetowych Powiatu Poznańskiego.

A w całym 2020 roku Powiat Poznański otrzymał 200 wniosków, z czego przyznano 158 dotacji i zlikwidowano 169 urządzeń na paliwo stałe, czyli kotłów, pieców i tych źródeł ciepła, co nie spełniają wymagań.

Jak już informowaliśmy w gminie Kostrzyn realizowany jest podobny program, w którym można uzyskać dofinansowanie w kwocie do 5 tys. zł na wymianę źródła ciepła w ramach programu "Kostrzyńska Kampania Antysmogowa".

W ciągu ostatnich dwóch lat do urzędu wpłynęło 160 wniosków, z czego dotację otrzymały 143 osoby na łączną kwotę blisko pół miliona złotych (454 033,50 zł). W ramach projektu do tej pory nieekologiczne piece zostały wymienione na 70 pieców na paliwo stałe, 53 pieców gazowych, 3 piece elektryczne i 4 pompy ciepła. 71 pieców zostało wymienionych na terenie miasta Kostrzyn a 59 na terenie pozostałych miejscowości w gminie Kostrzyn. W tym roku również przyjmowane będą wnioski. W 2021 r. na wymianę pieców zaplanowano 200 tys. zł.


R E K L A M A
Aktualności
Niezapominajka
26

lip

Siedleczek
IV Bieg do Nocy - Grand Prix Gminy Kostrzyn

11

sie

KOSTRZYN, Targowisko miejskie
Pchli targ i rękodzieła
w godz. 10:00-15:00

22

sie

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:30-13:30

07

wrz

11:00
IWNO, Park Mielżyńskich
VII Bieg Pieczonej Pyry - Grand Prix Gminy Kostrzyn

05

paź

Skałowo, las (teren ATV Kostrzyn)
Dziki Bieg w Lesie - Grand Prix Gminy Kostrzyn

[ wszystkie ]

Sonda
Gdzie w tym roku spędzisz wakacje/urlop?

nad morzem

nad jeziorem

w górach

za granicą

w innym dużym mieście

nigdzie nie wyjadę

w pracy - nie mam urlopu


Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: