Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Zajmujemy się głoszeniem dobrej nowiny na terenie Kostrzyna" – Sala Królestwa w Czerlejnie - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Gułtowy | Gwiazdowo | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
"Zajmujemy się głoszeniem dobrej nowiny na terenie Kostrzyna" – Sala Królestwa w Czerlejnie
24-11-2018 12:39   Janusz Ludwiczak
Na całym świecie jest ich blisko 8,5 milionów, a w Polsce ponad 120 tysięcy. Przy głównej drodze w Czerlejnku znajduje się Sala Królestwa. Dwa razy w tygodniu spotyka się tutaj blisko 100 Świadków Jehowych. Przedstawiamy bliżej tą wspólnotę.

Przy ul. Jesionowej 44, tuż przy głównej drodze, łączącej Kostrzyn z Czerlejnem znajduje się willa, w której mieści się Sala Królestwa. Od dziesięciu lat dwa razy w tygodniu spotykają się tutaj Świadkowe Jehowy z Kostrzyna i całej gminy, ale również z okolic, m.in. z Kleszczewa, Nekli, Pobiedzisk a nawet Czerniejewa.

– W 2006 roku otrzymaliśmy pozwolenie na budowę i dwa lata później powstała Sala Królestwa tutaj w Czerlejnku. Nasza wspólnota liczy 90 osób. Spotykamy się dwa razy w tygodniu: w czwartki wieczorem i w niedzielę o godz. 10. Zajmujemy się głoszeniem dobrej nowiny na terenie Kostrzyna i całej gminy. Teren naszego Zboru obejmuje również Kleszczewo, Giecz, Neklę, Opatówko, Czerniejewo i część gminy Pobiedzisk. Sala Królestwa jest otwarta dla wszystkich ludzi, nie trzeba być Świadkiem Jehowy, by do nas przyjść – objaśnia Łukasz Herman ze zboru Świadków Jehowy Kostrzyn.

Świadkowie Jehowy przynajmniej raz w roku odwiedzają mieszkańców. Można ich spotkać również na ulicach. A jak są odbierani?

– Mieszkańcy są raczej otwarci, różne są reakcje. Gdy ich odwiedzamy wysłuchują nas, ale zdarza się, że nie zawsze trafiamy na odpowiedni moment, gdyż ludzie są zajęci różnymi obowiązkami. My to szanujemy. Cenimy sobie szczerość. Pod koniec października mieliśmy uroczyste spotkanie, podczas którego cztery nowe osoby zostały Świadkami Jehowy – dodaje Łukasz Herman z Sali Królestwa w Czerlejnku.

Świadkowie Jehowy w Sali Królestwa spotykają się zazwyczaj dwa razy w tygodniu. A na czym polegają ich spotkania?

– Zapraszamy wszystkich ludzi, nie trzeba być świadkiem Jehowy by tu przyjść. Wstęp jest wolny dla każdego kto ma chęć skorzystać z programu takiego zebrania. Każde nasze zebranie jest uroczyste, przychodzimy wychwalać Boga Jehowę. Na zebraniach rozważamy czego uczy biblia i jakie nauki przydają się w życia. Wiele punktów programu ma charakter dyskusji, w której mogą brać wszyscy obecni. Zebrania rozpoczynają się i kończą pieśnią i modlitwą – zaznacza Paweł Grupa, rzecznik Kongresu Świadków Jehowy w Poznaniu.

Na całym świecie jest blisko 8,5 milionów Świadków Jehowy, który spotykają się w 120 053 zborach. W Polsce mieszka 127 tysięcy wyznawców, z czego Poznaniu ponad 5 tysięcy, a w okręgu kostrzyńskim blisko sto.

Ruch Chrześcijańskiego Zboru Świadków Jehowy został zapoczątkowany w 1872 roku przez Charlesa T. Russella. Świadkowie Jehowy wystrzegają się jakiegokolwiek używania krwi pełnej. Są przeciwnikami przetaczania krwi. Nie biorą udziału w życiu społecznym i politycznym, gdyż uważają to za zdradę wierności wobec Królestwa Bożego. Prowadzą działalność kaznodziejską. Dwa razy w tygodniu w grupach około 100-osobowych spotykają się wspólnie w Salach Królestwa, a raz w roku w masowych spotkaniach zwanych kongresami lub zgromadzeniami. W sierpniu w trakcie trzydniowego regionalnego kongresu Świadków Jehowy, który odbył się na Międzynarodowych Targach Poznania ponad 8 tysięcy osób brał udział we wspólnych modlitwach, śpiewach, a także sympozjach i wykładach biblijnych. Najważniejszym punktem był chrzest, polegający na całkowitym zanurzeniu w wodzie, który przyjęło 40 nowych wyznawców.


Fot: Janusz Ludwiczak

Komentarze (4)

30-11-2018 18:38:11
REDAKCJA
@zainteresowany: Spokojnie, będzie. Jeszcze w opracowaniu.
30-11-2018 11:05:40
zainteresowany
a czy w związku z niezależnością portalu doczekamy się też relacji z sesji rady gminy ? Do tej pory odbyły się już trzy a nie ma o nich żadnej wzmianki.
27-11-2018 23:58:14
REDAKCJA
@Waldek: Dziękuję. Od samego początku podkreślam, że jest to portal niezależny, nie jest utrzymywany przez gminę. Niebawem kolejne reportaże i jak zawsze obszerne relacje. Pozdrawiam.
27-11-2018 13:12:40
Waldek
Tym artykułem dowodzi Pan zupełnie nowej, nieznanej w Kostrzynie postawie dziennikarskiej. Gazeta gminna, pozostająca od kilkudziesięciu lat w rękach jednej osoby, nigdy nie poinformowałaby o tak istotnym miejscu ( inny miesięcznik, redagowany przez drobnomieszczańskich konserwatystów, nie traktuje z pewnością innego poglądu jak rzymski katolicyzm). Brawo, dotychczas tylko Marta z portalu K 24 potrafiła spojrzeć na Kostrzyn obiektywnie.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
18

cze

18:00
IWNO, Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika, ul. Szkolna 11
Wybory sołeckie - Sołectwo Iwno

19

cze

18:00
WIKTOROWO, świetlica wiejska
Wybory sołeckie - Sołectwo Wiktorowo

18:30
KOSTRZYN, stadion ul. Sportowa 12
1922 Lechia Kostrzyn - Przemysław Poznań
- zakończenie sezonu

21

cze

IWNO, Park Mielżyńskich
Wianki - powitanie lata
w godz. 17:00-24:00

22

cze

18:00
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Koncert Martyny Pruszyńskiej

[ wszystkie ]

Sonda
Czy Polska wyjdzie z grupy na Euro2024?

TAK

NIE

Nie interesuje mnie to


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: