Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Kostrzyńska komunikacja w jakdojade ułatwi wyszukiwanie połączeń po aglomeracji - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Kostrzyńska komunikacja w jakdojade ułatwi wyszukiwanie połączeń po aglomeracji
26-11-2020 06:00   Janusz Ludwiczak
Kostrzyńska Komunikacja Publiczna pojawiła się w ogólnopolskim serwisie do wyszukiwania i planowania podróży jakdojade.pl.
– Mieszkańcy naszej gminy mogą zobaczyć jak dotrzeć z punktu A do punktu B przy użyciu KKP, Kolei Wielkopolskich czy ZTM Poznań – zaznacza Łukasz Szał z Urzędu Miejskiego w Kostrzynie.

Jakdojade.pl to polski serwis internetowy przeznaczony do wyszukiwania połączeń komunikacyjnych i planowania podróży transportem zbiorowym. System działa w wielu polskich miastach – m.in. w Poznaniu, a także we Wrocławiu, w Trójmieście, Krakowie. Od niedawna pojawił się również Swarzędz (Swarzędzka Komunikacja Autobusowa i autobusy linii nr 400, 401, 405, 406, 407, 412). Od teraz w serwisie jakdojade.pl dostępna jest również Kotrzyńska Komunikacja Publiczna.

– Inicjatorem dołączenia do projektu jakdojade.pl przez naszą gminę był śp. Tomasz Janiak, pierwsze spotkanie na ten temat odbyło się jesienią 2019 roku. Zauważyliśmy, że aplikacja zyskuje na popularności, a mieszkańcy naszej gminy sugerowali, że mają potrzebę sprawdzić w jednym miejscu np. jak dojechać komunikacją publiczną z miejscowości położonej w naszej gminie do Poznania. Mieszkańcy naszej gminy mogą w jednym miejscu zobaczyć jak dotrzeć przy z punktu A do punktu B przy użyciu transportu zbiorowego (w tym: Kostrzyńskiej Komunikacji Publicznej, Kolei Wielkopolskich, ZTM czy Swarzędzkiej Komunikacji Autobusowej) – mówi w rozmowie z portalem InfoKostrzyn.pl Łukasz Szał z Wydziału Oświaty, Promocji i Sportu Urzędu Miejskiego w Kostrzynie.

I tak dla przykładu mieszkańcy Trzeku czy Czerlejnka mogą nie tylko sprawdzić o której godzinie z danego przystanku odjeżdża autobus linii nr 462 do Kostrzyna, ale wyszukać odpowiedniej przesiadki na pociąg i dalej sprawdzić jakim tramwajem dojadą np. do urzędu marszałkowskiego czy na Stary Rynek w Poznaniu.

Można też sprawdzić kursy np. z Iwna o Swarzędza czy z Siekierek do Lubonia.

– Aplikacja ta pomoże w planowaniu podróży wszędzie tam gdzie dociera komunikacja publiczna w ramach Aglomeracji Poznańskiej. Jest to spore ułatwienie dla mieszkańców – zaznacza Łukasz Szał z kostrzyńskiego urzędu gminy.

Rozkłady jazdy w serwisie jakdojade.pl mają być na bieżąco aktualizowane.

Dodajmy, że aktualne rozkłady jazdy wszystkich autobusów Kostrzyńskiej Komunikacji Publicznej i innych linii dojeżdżających m.in. do Siekierek czy Trzeku, a także godziny odjazdów pociągów ze stacji Gułtowy, Kostrzyn Wlkp. i Paczkowo oraz mapę kostrzyńskiej komunikacji, wraz z naniesionymi połączeniami można znaleźć w naszym serwisie: www.komunikacja.infokostrzyn.pl. Tam też będziemy na bieżąco informujemy o zmianach w kursowaniu.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
28

maj

do 29-05-2022
KOSTRZYN, Plac Kurdeszowy (polana przy ul. Estkowskiego)
42. Kurdesz Kasztelański

KOSTRZYN, hala sportowa, ul. Piasta 1 (Szkoła Podstawowa nr 1)
Finału Mistrzostw Wielkopolski w Mini Siatkówce Dwójek Dziewcząt

16:00
KOSTRZYN, stadion ul. Sportowa 12
1922 Lechia Kostrzyn - GKS Dopiewo

29

maj

11:00
BRZEŹNO, boisko ul. Długa 9
Maratończyk Brzeźno - Pogoń Książ Wielkopolski

18:00
Kostrzyn
X Kurdeszowa (Za)dyszka - Biegowe Grand Prix Gminy Kostrzyn

[ wszystkie ]

Sonda
Czy w Kostrzynie powinna działać Straż Miejska?

TAK

NIE


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: