Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Nie będzie już raportów o zakażeniach w gminie - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Nie będzie już raportów o zakażeniach w gminie
25-11-2020 12:26   Janusz Ludwiczak
Od wczoraj obowiązuje nowy - centralny system raportowania. Informacje dotyczące zakażeń nie będą już podawane przez powiatowy sanepid, a tylko przez Ministerstwo Zdrowia i Główny Inspektora Sanitarny. Nie dowiemy się już ile jest osób zakażonych w gminie Kostrzyn, a jedynie w całym powiecie poznańskim.

Informacje o zakażeniach nie podaje już ani urząd wojewódzki, ani wielkopolski i powiatowy sanepid. Nie będą przedstawiane informacje dotyczące aktywnych przypadków zakażeń w poszczególnych gminach (czyli również w Kostrzynie), a także ilości osób hospitalizowanych, zgonach i przypadkach ozdrowień. Dane zostały zcentralizowane i będą publikowane będą tylko na stronie rządowej gov.pl – ogólne dla kraju i z podziałem na województwa i powiaty.

– Pełna transparentność wszystkich danych zostaje zachowana. Źródłem danych jest system elektroniczny, do którego bezpośrednio raportują laboratoria – poinformowało Ministerstwo Zdrowia.

Zmiany mają związek najprawdopodobniej z rozbieżnością statystyk, na które zwrócił uwagę 19-letni Michał Rogalski z Torunia. Zwrócił on uwagę na różnicę między liczbą potwierdzonych przypadków w województwie mazowieckim przekazaną przez Ministerstwo Zdrowia oraz Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiczną.

– Różnica pomiędzy sumą potwierdzonych przypadków w woj. mazowieckim według danych MZ, a PSSE na dzień 15.11 wzrosła już do 14,2 tys. – zauważył Michał Rogalski.

W sumie różnica dotyczyła aż 22 tysięcy przypadków. Teraz raporty dotyczące Covid-19 będzie przedstawiać tylko Ministerstwo Zdrowia i GIS.

–"System elektroniczny EWP nie bazuje na raportach wojewódzkich, ale na raportach bezpośrednio z laboratoriów. 22 tys. przypadków zostało przyporządkowanych do globalnej liczby zakażeń, dlatego że teraz stacje powiatowe będą je dodawać PESEL-ami do poszczególnych dni, więc nie mogliśmy ich wykazać w dziennym raporcie.
Jest to system bazujący nie na raportach wojewódzkich stacji sanitarno-epidemiologicznych, ale na raportach bezpośrednio przekazywanych z laboratoriów wykonujących testy. Te dane są przekazywane w trybie ciągłym, tak naprawdę 24 godziny na dobę. Po każdym wykonanym teście, jeśli mamy wynik, jest on od razu zaraportowany w systemie
– tłumaczy Wojciech Andrusiewicz, rzecznik Ministerstwa Zdrowia.

Według najnowszych danych w powiecie poznańskim ostatniej doby stwierdzono 253 nowe przypadki zakażeń (średnio 6 zakażonych na 10 tysięcy mieszkańców), zmarło 12 osób.

Raport o zakażeniach koronawirusem można znaleźć na stronie gov.pl, jednak bez podziału na gminy. Dane podawane są tylko na dany dzień - nie ma danych z poprzednich dni czy liczba zakażeń spada. Brakuje również informacji o aktywnych przypadkach oraz ilości zakażeń, zgonów i ozdrowień od początku pandemii.

Tak PSSE do tej pory podawała informacje o zakażeniach Covid-19:

Tak od tej pory podawane są przez MZ i GIS dane o zakażeniach Covid-19:


Komentarze (4)

25-11-2020 20:07:27
Kostrzyniak
@Janusz: A gdzie niby to czytałeś? Ja o tej sprawie słyszałem w wielu mediach - mówili o tym w TVN24, Polsat News, było o tym na Onecie, w WTK...
25-11-2020 13:46:09
max
Już widzę, jak te raporty będą wiarygodne.
25-11-2020 13:45:00
REDAKCJA
@Janusz: Informacje o tym podawało większość redakcji i portali nie tylko lokalnych. W artykule pojawiły się wypowiedzi Ministerstwa Zdrowia. Na pewno nie został popełniony plagiat, nie mam w zwyczaju łamania praw autorskich i kopiowania nie swoich tekstów. Artykuł powstał również na podstawie oficjalnych komunikatów prasowych. Pozdrawiam
25-11-2020 13:41:11
Janusz
Gdzies juz czytalem ten tekst. Nieładnie

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
31

sty

Polska * Gmina Kostrzyn
29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

19

lut

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:30-14:00

28

maj

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:30-14:00

27

sie

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:30-14:00

26

lis

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:30-14:00

[ wszystkie ]

Sonda
Czy zaszczepisz się przeciwko Covid-19?

TAK

NIE


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: