Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Dla Marianny - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Gułtowy | Gwiazdowo | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Dla Marianny
21-11-2018 11:16   Janusz Ludwiczak
3-miesięczna Marianna urodziła się z wadą serca. Dziewczyna cierpi na HLHS, czyli zespół niedorozwoju lewego serca. By Marianna mogła żyć dalej konieczne jest przeprowadzenie operacji. W najbliższa sobotę w Szkole Podstawowej nr 2 im. Rady Europy w Kostrzynie odbędzie się kiermasz świąteczny, w trakcie którego odbędą się licytacje, występy artystyczne i animacje dla dzieci. Będzie również fotobudka, słodki kącik i loteria fantowa. Dochód z festynu zostanie przekazany na operację w Niemczech. By mogła zostać przeprowadzona rodzice Marianny muszą jeszcze uzbierać 70 tys. zł.

– Marianna ma 3 miesiące. Urodziła się bez połowy serduszka. Cierpi na HLHS, nie ma lewej komory serca. Tej komory nie da się jej odbudować. Córkę czekają trzy operacje. Nie da się ich zrobić od razu, kiedy dziecko jest małe i rośnie. Po przeprowadzeniu ostatniej operacji serce Marianny będzie mogło pracować na prawej komorze. Tego typu operacje wykonywane są w Polsce, ale na samym początku, gdy trafiliśmy do szpitala w Warszawie naszą córkę z góry skreślono. Lekarze powiedzieli, że ma za małą aortę i nie ma warunków anatomicznych. W innych ośrodkach w Krakowie i Łodzi było podobnie, odmówiono leczenia – powiedziała Ania Andrzejczak, mama Marianny.

Rodzicom Marianny udało znaleźć się prof. Edwarda Malca, polskiego kardiochirurga i chirurga dziecięcego, który jest kierownikiem Kardiochirurgii Dziecięcej, Chirurgii Wad Wrodzonych Serca w Münster. Za rozwój kardiochirurgii dziecięcej na świecie otrzymał m.in. tytuł doktora honoris causa.

– Zaczęliśmy sami działać. Udało nam się znaleźć prof. Edwarda Malca, który podjął się leczenia naszej córki. Gdy byliśmy w szpitalu w Warszawie córce zrobili cewnikowanie serca, po czym Marianna przez trzy tygodnie leżała na intensywnej terapii. Udało się przeprowadzić już pierwszą operację w Niemczech, jednak w jedną dobę musieliśmy uzbierać ponad 300 tysięcy złotych. Stał się cud. Na portalu siepomaga.pl w ciągu 4 godzin udało się zebrać całą kwotę. Jednak w styczniu musi być przeprowadzona druga operacja. By mogła zostać przeprowadzona potrzeba 170 tysięcy złotych. Organizujemy koncerty i akcje charytatywne, licytacje w internecie przeprowadzamy zbiórki pieniężne, puszki są w kilku miejscach w Poznaniu. Brakuje nam jeszcze 70 tys. zł – wyjaśnia Ania Andrzejczak.

Małej Mariannie będzie można pomóc w najbliższą sobotę odwiedzając kiermasz świąteczny, który w godz. od 11:00 do 17:00 odbędzie się w Szkole Podstawowej nr 2 im. Rady Europy przy ul. Powstańców Wielkopolskich 28a w Kostrzynie.

– W trakcie kiermaszu będziemy zbierać fundusze na drugi etap operacji w Niemczech. Przewidujemy występy małych i dużych, atrakcyjną loterie fantowa, licytacje, fotobudkę, animacje dla dzieci, kącik słodkości i wiele innych atrakcji – zapowiada Dorota Kaczmarek, sołtys Wiktorowa, współorganizator kiermaszu świątecznego dla Marianny.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
18

cze

18:00
IWNO, Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika, ul. Szkolna 11
Wybory sołeckie - Sołectwo Iwno

19

cze

18:00
WIKTOROWO, świetlica wiejska
Wybory sołeckie - Sołectwo Wiktorowo

18:30
KOSTRZYN, stadion ul. Sportowa 12
1922 Lechia Kostrzyn - Przemysław Poznań
- zakończenie sezonu

21

cze

IWNO, Park Mielżyńskich
Wianki - powitanie lata
w godz. 17:00-24:00

22

cze

18:00
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Koncert Martyny Pruszyńskiej

[ wszystkie ]

Sonda
Czy Polska wyjdzie z grupy na Euro2024?

TAK

NIE

Nie interesuje mnie to


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: