Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Zamknięte szkoły, placówki kultury – nowe restrykcje do 29 listopada - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Zamknięte szkoły, placówki kultury – nowe restrykcje do 29 listopada
04-11-2020 15:32   Janusz Ludwiczak
Premier przedstawił kolejne obostrzenia. Nauczanie zdalne odbywać będzie się również w klasach 1-3. zamknięte zostaną placówki kultury (domy kultury, kina, teatry, muzea, galerie), zamknięte zostaną sklepy w galeriach handlowych (z wyjątkiem spożywczych, drogerii czy aptek), ograniczona zostanie ilość osób w kościołach i sklepach, a hotele będą dostępne tylko dla gości przebywających w podróży służbowej.

– Liczba zakażeń w Europie przekroczyła 10 mln przypadków. Druga fala pandemii uderzyła w Europę i Polskę z niebywałą siłą. Dzisiaj zdaje się, że właśnie listopad będzie tym najtrudniejszym miesiącem w czasie pandemii. Przed nami arcytrudny czas. Restrykcje są niezbędne – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

Dziś padł kolejny rekord – ostatniej doby wyniki badań laboratoryjnych potwierdziły zakażenie wirusem SARS-CoV-2 u 24 692 osób w kraju, zmarły 373 osoby. Najwięcej nowych przypadków jest znów w Wielkopolsce (3 952 nowych przypadków zakażenia). Obecnie w regionie jest 29 039 aktywnych przypadków, 890 osób jest hospitalizowanych, 37 882 poddano kwarantannie.
W gminie Kostrzyn jest obecnie 104 przypadków zachorowań na Covid-19, 1 mieszkanie przebywa w szpitalu.

Jak zapowiedział premier Mateusz Morawiecki od poniedziałku nauka zdalna odbywać będzie się również dla uczniów klas 1-3. Lekcje przez internet nadal prowadzone będą dla uczniów klas 4-8 oraz szkół średnich. Specjalny 500-złotowy bon na zakup sprzętu do pracy zdalnej otrzymają nauczyciele.

Sklepy w galeriach i centrach handlowych będą zamknięte, z wyjątkiem sklepów spożywczych, aptek, drogerii i punktów usługowych. W sklepach o powierzchni poniżej 100 metrów kwadratowych będzie mogła przebywać 1 osoba na 10 m², w sklepach większych tak jak dotychczas 1 osoba na 15 m².

Zamknięte zostaną również placówki kulturalne – kina, teatry, muzea, galerie sztuki czy domy kultury.

– Chcemy zmniejszyć ruch społeczny, chcemy zmniejszyć mobilność społeczną. To jest - zdaniem wszystkich specjalistów - dzisiaj już wiadomo jedyny najbardziej skuteczny sposób. Zostańmy w domu, ograniczmy mobilność, kontakty społeczne, to na pewno pomoże w realizacji strategii walki z pandemią – zaznaczył premier Mateusz Morawiecki.

Premier zapowiedział również, że jeśli w Polsce będzie więcej niż 50 przypadków na 100 tysięcy obywateli to wprowadzony zostanie całkowity lockdown. Premier zapowiedział również rekompensaty dla przedsiębiorców.

Obostrzenia mają obowiązywać od najbliższej soboty i potrwają do 29 listopada, chyba, że liczba zakażeń będzie rosła.

– To jest czas, żeby włączać hamulec awaryjny. Jeśli będziemy mieć 30 tys. zachorowań dziennie, rośnie też liczba zgonów, a system opieki zdrowotnej przestaje być wydolny. Zostańmy w domu, aby nie dać wirusowi szansy na rozprzestrzenianie się. Wychodźmy tylko wtedy, gdy musimy iść do pracy, czy na zakupy – zaapelował minister zdrowia Adam Niedzielski.

Rodzice będą mogli liczyć ponownie na zasiłki opiekuńcze.

– Zasiłki dla rodziców są przewidziane na takich zasadach, jak było to wiosną, na takich zasadach, gdy będą musiałby być stosowane. Wciąż opiekę stacjonarną sprawują żłobki oraz przedszkola – zaznaczył premier.


Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
31

sty

Polska * Gmina Kostrzyn
29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

19

lut

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:30-14:00

28

maj

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:30-14:00

27

sie

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:30-14:00

26

lis

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:30-14:00

[ wszystkie ]

Sonda
Czy zaszczepisz się przeciwko Covid-19?

TAK

NIE


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: