Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Nie ma już ich wśród nas... – wspomnienia - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Nie ma już ich wśród nas... – wspomnienia
01-11-2020 23:40   Janusz Ludwiczak
Wspominamy tych wszystkich, którzy odeszli od nas w minionym roku. Pamiętajmy o nich nie tylko we Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny.


Zmarli w minionym roku:

Tomasz Janiak – w latach 2014-2020 był radnym gminy Kostrzyn. Od 2018 r. pełnił funkcję wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn. Zmarł 27 stycznia 2020 r. Miał 50 lat.
Został pochowany na cmentarzu w Kostrzynie..

Jan Kotarski – był społecznikiem i przedsiębiorcą. Był radnym I kadencji Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn (w latach 1990-1994). Przez dwie kadencje sprawował funkcję członka zarządu w Cechu Rzemiosł Różnych w Środzie Wielkopolskiej, ostatnio pełnił też funkcję członka Sądu Koleżeńskiego-Cechowego. W 2004 roku otrzymał nagrodę Rycerza Kostro w kategorii "działacz społeczny". Zmarł 15 marca 2020 r.
Spoczywa na kostrzyńskim cmentarzu parafialnym..

Grzegorz Jóźwiak – był wieloletnim strażakiem, działaczem i kilkukrotnym prezesem Ochotniczej Straży Pożarnej w Gułtowach.
Zmarł 1 stycznia 2020 r. Miał 62 lata.
Został pochowany na cmentarzu w Kostrzynie.

Krzysztof Żurek – wieloletni prezes OSP Gułtowy, był druhem od najmłodszych lat, już w latach 80-tych wstąpił w szeregi OSP. W czasie swojego życia wielokrotnie uczestniczył w akcjach ratowniczo-gaśniczych ratując ludzkie życie i mienie. Zawsze służył radą i pomocą młodszym kolegom.
Zmarł 26 maja 2020 r.
Spoczywa na cmentarzu w Gułtowach.

Odeszli w minionych latach:

Łukasz Lewandowski – kapitan GKS Gułtowy. Jego pasją była nie tylko piłka nożna, ale również bieganie. Brał udział w wielu zawodach, m.in. Nekielskim Biegu do Lata, półmaratonie w Swarzędzu, Kurdeszowej (Za)dyszce w Kostrzynie czy Wolsztyńskiej Dziesiątce. Ostatnio studiował na AWF w Poznaniu. Zmarł nagle, 10 grudnia 2018 r. w wieku 28 lat. Osierocił prawie dwuletniego syna. Spoczywa na cmentarzu w Nekli.

Ks. kan. Remigiusz Pieprzyk – urodził się 29 września 1935 roku w Kobylinie w powiecie krotoszyńskim. Święcenia kapłańskie otrzymał w 1958 z rąk ks. arcybiskupa Antoniego Baraniaka. Był wikariuszem w parafiach: w Wielichowie, Buku, a później w Poznaniu w parafiach: Św. Anny, św. Jana Kantego, św. Krzyża. Od 1975 r. przez 36 lat, do 2011 roku pełnił urząd proboszcza Parafii NMP Szkaplerznej w Iwnie, po czym zamieszkał w Domu Księży Emerytów w Poznaniu, w którym zmarł 13 lipca 2019 r. Miał 83 lata. Został pochowany przy kościele w Iwnie.

Aleksandra Kaczmarek–El-Masri – urodziła się 1 września 1960 r. Była wieloletnim pracownikiem Urzędu Miejskiego w Kostrzynie. Pracowała na stanowisku ds. zamówień publicznych, zajmowała się przetargami.
– Ola była specjalistą w swojej dziedzinie, sumiennym i rzetelnym pracownikiem, osobą pełną ciepła, życzliwości, zawsze uśmiechnięta i gotowa do pomocy – wspomina Szymon Matysek, burmistrz gminy Kostrzyn.
Spoczywa na cmentarzu Miłostowskim w Poznaniu.

Jerzy Nowak – był wieloletnim działaczem samorządowym. Działał od drugiej kadencji istnienia samorządu, gdy w 1994 roku został wybrany na radnego gminy Kostrzyn. Funkcję tą pełnił przez dwie kadencje do 2002 roku, gdzie następnie przez 12 lat, do 2014 roku był zastępcą burmistrza gminy Kostrzyn.
W roku 2015 Jerzy Nowak otrzymał Nagrodę Gminy Kostrzyn "Rycerz Kostro". Zmarł 1 października 2019 r. w wieku 69 lat. Został pochowany na cmentarzu w Kostrzynie.


Fot: archiwum

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
02

lip

SIEKIERKI, Skwer im. Powstańców Wielkopolskich
Festyn "Powitanie lata"
od godz. 17:00

07

lip

10:00
KOSTRZYN, Park Miejski, ul.Warszawska/Dworcowa/Ogrodowa
II Kostrzyński Bieg Kolorów dla dzieci

08

lip

Gułtowy
Gułtowskie Potyczki Poetów

14

lip

10:00
SIEKIERKI - boisko, ul. Szkolna
Bieg kolorów

27

lip

IWNO, Stara Cegielnia
Dziki bieg w polu - Biegowe Grand Prix Gminy Kostrzyn

[ wszystkie ]

Sonda
Gdzie w tym roku spędzisz wakacje/urlop?

nad morzem

nad jeziorem

w górach

za granicą

w innym dużym mieście

nigdzie nie wyjadę – za drogo

w pracy - nie mam urlopu


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: