Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Koronawirus w dwóch szkołach i w drużynie Lechii Kostrzyn - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Koronawirus w dwóch szkołach i w drużynie Lechii Kostrzyn
23-10-2020 00:00   Janusz Ludwiczak
Przynajmniej cztery nowe przypadki zakażeń koronawirusem w gminie Kostrzyn – dwa wśród pracowników Szkoły Podstawowej nr 1 w Kostrzynie, zakażony jest też nauczyciel szkoły w Gułtowach oraz jeden z zawodników Lechii Kostrzyn. Nie odbędzie się sobotni mecz Lechistów z Płomieniem Połajewo.

Na obowiązkową kwarantannę do czwartku, 29 października skierowani zostali uczniowie klasy 1 i 3 kostrzyńskiej "jedynki".

– W późnych godzinach popołudniowych potwierdzone zostały dwa przypadki zakażenia COVID-19 wśród pracowników Szkoły Podstawowej nr 1 im. Ewarysta Estkowskiego w Kostrzynie. W związku z powyższym Sanepid skierował uczniów jednej klasy 1 oraz jednej klasy 3 na obowiązkową kwarantannę w okresie od 23.10.2020 r. do dnia 29.10.2020 r. włącznie. Kwarantanna obowiązuje również domowników – informuje Szymon Matysek, burmistrz gminy Kostrzyn.

Nadzorem epidemiologicznym objęci zostali uczniowie jednej z klas 4 i 8. Uczniowie kontynuują naukę w szkole, ale obserwowani są czy nie wystąpią u nich niepokojące objawy.

Koronawirus także w Szkole Podstawowej im. Arkadego Fiedlera w Gułtowach, gdzie w związku z zakażeniem pracownika Sanepid zlecił nadzór epidemiologiczny nad uczniami klas 6-8 do poniedziałku włącznie.

– Czekając na decyzję Ministerstwa Edukacji Narodowej dotyczącą nauki zdalnej, proszę Uczniów, aby dla dobra i bezpieczeństwa swojego oraz nas wszystkich bezwzględne przestrzegać zasad przebywania i przemieszczania się na terenie szkoły, zachowywać dystans oraz zasłaniać usta i nos w przestrzeniach wspólnych. Jednocześnie proszę Mieszkańców naszej Gminy o dbanie o bezpieczeństwo swoje i swoich najbliższych – zaznacza burmistrz Szymon Matysek.

Zakażony jest też jeden z zawodników Lechii Kostrzyn.

– U jednego z piłkarzy wynik testu stwierdził zakażenie koronawirusem. Odwołany został sobotni mecz z Płomieniem Połajewo – powiedział Adam Iwański, sekretarz 1922 Lechia Kostrzyn.

Mecz 13. kolejki Lechia Kostrzyn – Płomień Połajewo został przełożony na 28 listopada godz. 13:00.

Wszystkim życzymy duuużo zdrowia.

W czwartek liczba zakażeń koronawirusem w ciągu doby przekroczyła 12 tysięcy!!! To rekord. Ostatniej doby stwierdzono 12 107 nowych przypadków zakażeń. W Wielkopolsce również niechlubny rekord – ponad 1,5 tysiąca nowych przypadków – ostatniej doby wyniki badań laboratoryjnych potwierdziły zakażenie wirusem SARS-CoV-2 u 1523 osób w Wielkopolsce, z czego 484 w powiecie poznańskim.

Ostatniej doby zmarło 14 osób w Wielkopolsce. Obecnie w regionie hospitalizowanych jest 619 osób osoby, a zakażonych jest ponad 10 tysięcy Wielkopolan.

Od początku pandemii w Wielkopolsce odnotowano ponad 19 tysięcy 200 zakażeń, zmarło 466 osób, ponad 8,5 tysiąca wyzdrowiało.


Komentarze (4)

25-10-2020 09:47:20
Marek N
Dane mam bo to moja krewni.
24-10-2020 19:46:55
kaziu
A może gmina poda ile jest zakazonych w naszej gminie a ile na kwarantanie to chyba obowiazek
23-10-2020 19:12:00
ptyś
a skąd masz takie dane?
23-10-2020 18:23:45
Marek N
Skąd macie lub czemu zaniżają państwo dane z gminy o ilościach zrażonych na Covid Jak tylko na jednej ulicy mamy 9 potwierdzonych na innej obk 5 Potwierdzonych I wiem to że źródła bezpośrednio Przypuszczam że w gminie obecnie będzie ponad 100 Pozdrawiam.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

cze

16:00
Komisariat Policji Kostrzyn, ul. Półwiejska 1
Konsultacje społeczne dla mieszkańców dotyczące bezpieczeństwa
►więcej szczegółów

18:00
BRZEŹNO, boisko ul. Długa 9
Maratończyk Brzeźno - Piast Łubowo

26

cze

17:00
KOSTRZYN, stadion ul. Sportowa 12
Lechia Kostrzyn - Sparta Oborniki

27

cze

16:00
SIEDLEC, kościół Św.Mikołaja
Parafialny festyn rodzinny
- dmuchany zamek dla dzieci, maxi piłkarzyki, gry i zabawy dla dzieci
- mecz piłki siatkowej - drużyny z Brzeźna, Siedlca i Siedleczka
- loteria fantowa dla dzie

29

cze

18:00
KOSTRZYN, kościół Piotra i Pawła (Fara), ul. Średzka 8
Odpust parafialny

[ wszystkie ]

Sonda
Gdzie w tym roku planujesz spędzić wakacje/urlop?

nad morzem

nad jeziorem

w górach

za granicą

w innym dużym mieście

w domu - nigdzie nie wyjadę

w pracy - nie mam urlopu


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: