Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Siedlec: Próbowali ukraść ryby – zostali zatrzymani na gorącym uczynku - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Siedlec: Próbowali ukraść ryby – zostali zatrzymani na gorącym uczynku
20-10-2020 08:30   Janusz Ludwiczak
Kostrzyńscy dzielnicowi wraz z funkcjonariuszami Państwowej Straży Rybackiej zatrzymali czterech mężczyzn, którzy nielegalnie łowili ryby na terenie stawów hodowlanych w Siedlcu.

Do próby kradzieży ze stawów hodowlanych w Siedlcu doszło w nocy z 7 na 8 października.

– O godz. 2 w nocy ujęto cztery osoby na gorącym uczynku. Każdy został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 złotych, a także za przebywanie na terenie stawów rybnych co jest niedozwolone – zaznacza st. asp. Tomasz Kasprzak, dzielnicowy Komisariatu Policji w Kostrzynie.

To już kolejny nielegalny połów ryb oraz kradzież na stawach hodowlanych w Siedlcu. Nie ma miesiąca, by policjanci czy funkcjonariusze Państwowej Straży Rybackiej nie zatrzymywali sprawców nielegalnego połowu ryb, za co grozi 500-złotowy mandat. Kolejny 500 złotowy mandat grozi za samo wejście w rejon stawów rybnych.

Taki proceder ma miejsce nie tylko w gminie Kostrzyn. Tylko w lipcu Straż Rybacka ujawniła w Wielkopolsce 230 przypadków naruszenia przepisów – 94 osoby pouczono, a 102 ukarano mandatami na łączą sumę prawie 21 000 zł.

– W roku 2019 Państwowa Straż Rybacka w Poznaniu przeprowadziła łącznie 14 206 kontroli i 1675 patroli. Ujawniła 1407 przypadków naruszenia przepisów – 22 sprawy skierowano do sądów i policji. Nałożone przez strażników mandaty karne opiewały na kwotę łączną ponad 136 000 zł (ukarano nimi 694 osoby; 479 osób pouczono). W toku prowadzonych czynności, straż rybacka zabezpieczyła 450 przedmiotów służących do nielegalnego połowu ryb, między innymi 191 sztuk sieci typu wonton i 62 pęczki hakowe – informuje Państwowa Straż Rybacka w Poznaniu.

Straż rybacka zajmuje się kontrolą przestrzegania przepisów o rybactwie śródlądowym i o ochronie przyrody oraz zwalczaniem kłusownictwa.


Komentarze (1)

21-10-2020 18:49:21
Gratulacje!
Nałowiliście rybek za 500 PLN, będzie co jeść!

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
27

lis

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Akcja honorowego poboru krwi dla potrzebujących
w godz. 8:30-14:00

20:00
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
"Ostatnia nadzieja - Biuro Matrymonialne"
- koncert (transmisja internetowa na profilu MGOK)

18

gru

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Bezpłatne badanie mammograficzne dla pań w wieku 50-69 lat
Rejestracja: tel. 68 41 41 411

[ wszystkie ]

Sonda
Czy zaszczepisz się przeciw koronawirusowi gdy już będzie dostępna szczepionka?

TAK

NIE


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: