Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Nie będzie kolędy i nabożeństw 1 listopada na cmentarzach - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Nie będzie kolędy i nabożeństw 1 listopada na cmentarzach
15-10-2020 15:14   Janusz Ludwiczak
Metropolita Poznański abp. Stanisław Gądecki zdecydował, że na terenie Archidiecezji Poznańskiej, czyli również w dekanacie kostrzyńskim ze względu na pandemię nie będzie tradycyjnych odwiedzin duszpasterskich. Arcybiskup prosi również duszpasterzy, by 1 listopada nie sprawowali nabożeństw na cmentarzach.

Jak czytamy w dekrecie Metropolity Poznańskiego, Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego zamiast odwiedzin przez duszpasterzy w domach odbywać będą się specjalne wieczorne msze święte w kościołach dla wybranych grup.

Zgodnie z dekretem po liturgii przeprowadzone ma zostać kolędowanie oraz pogawędka, poruszająca bieżące kwestie parafialne. Wierni po powrocie do domów mają odprawić celebrację tzw. liturgii rodzinnej, czyli odmówić modlitwę, której tekst otrzymają w świątyni, a następnie gospodarz domu ma sam pokropić mieszkanie wodą święconą.

Arcybiskup Stanisław Gądecki wydał również dekret dotyczący 1 listopada, prosząc duszpasterzy, by zrezygnowali z odprawienia gromadzących tłumy mszy świętych na cmentarzu w uroczystość Wszystkich Świętych, a w zamian zaprosili wiernych do udziału w liturgiach sprawowanych w ciągu dnia w kościołach. Z kolei zamiast jednej procesji na cmentarzu mają być sprawowane nabożeństwa za zmarłych w kolejnych dniach listopada.


Komentarze (6)

17-10-2020 20:33:41
nieFranek
Z tego co pamiętam - ma Radio, Telewizję, Uzdrowisko i jakąś Geotermię - jest zatem TAKIM SAMYM BIZNESMENEM jak tysiące innych w tym kraju. Tak samo jak stolarz, murarz grabarz, kamieniarz może ubiegać się o pomoc z naszych podatków. On jest tylko jednym z tysięcy, którzy wykorzystują możliwość dorobienia w czasach covidowych. Ja nie zazdroszczę, ponieważ sam biorę kasę z tarczy (dodatkowa kasa od podatników nie zaszkodzi).
17-10-2020 01:50:28
Franek
Czy normalna działalnością gospodarczą nazywasz organizowanie zbiórki na stoczniowców,po czym pieniądze najzwyczajniej rozpłynęły się w przepastnych czeluściach jego królestwa?Nie,nie należą mu się żadne pieniądze z naszych podatków,bo to oszust i hochsztapler.
16-10-2020 22:49:04
nieFranek
Rydzyk także prowadzi Firmy w granicach prawa. Zatem jest tak samo uprawniony w ubieganiu się o kasę z tarczy jak deweloper, grabaż, kominiarz i rolnik...
16-10-2020 16:46:41
Franek
Tyle że firma prowadzi działalność gospodarczą na podstawie i w granicach prawa,odprowadzając należne podatki i składki na ubezpieczenia społeczne.A czym jest Kościół i w jaki sposób gromadzi profity ma okazję przekonać się każdy komu kończy się opłata za grób lub prześledzi działalność człowieka o nazwisku Rydzyk.
15-10-2020 20:52:01
do Obserwator
Zapłacił wcześniej z tarczy 4.0 wielu firmom, którym kasa absolutnie się nie należała, to może zapłacić także panom w sukienkach. W czym problem?
15-10-2020 17:24:00
obserwator
No to teraz pis ma problem. Trzeba będzie zapłacić panom w sukienkach odszkodowania za brak dochodów.....w końcu zamknęli im firmę w same żniwa
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

cze

16:00
Komisariat Policji Kostrzyn, ul. Półwiejska 1
Konsultacje społeczne dla mieszkańców dotyczące bezpieczeństwa
►więcej szczegółów

18:00
BRZEŹNO, boisko ul. Długa 9
Maratończyk Brzeźno - Piast Łubowo

26

cze

17:00
KOSTRZYN, stadion ul. Sportowa 12
Lechia Kostrzyn - Sparta Oborniki

27

cze

16:00
SIEDLEC, kościół Św.Mikołaja
Parafialny festyn rodzinny
- dmuchany zamek dla dzieci, maxi piłkarzyki, gry i zabawy dla dzieci
- mecz piłki siatkowej - drużyny z Brzeźna, Siedlca i Siedleczka
- loteria fantowa dla dzie

29

cze

18:00
KOSTRZYN, kościół Piotra i Pawła (Fara), ul. Średzka 8
Odpust parafialny

[ wszystkie ]

Sonda
Gdzie w tym roku planujesz spędzić wakacje/urlop?

nad morzem

nad jeziorem

w górach

za granicą

w innym dużym mieście

w domu - nigdzie nie wyjadę

w pracy - nie mam urlopu


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: