Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Strażacy z Brzeźna otrzymali nowy wóz bojowy. Zastąpi on 50-letniego Stara {►FILM} - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Gułtowy | Gwiazdowo | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Strażacy z Brzeźna otrzymali nowy wóz bojowy. Zastąpi on 50-letniego Stara {►FILM}
22-09-2020 22:23   Janusz Ludwiczak
We wtorek wieczorem do remizy OSP w Brzeźnie dotarł nowy wóz bojowy.
– Spełniło się nasze marzenie. Pierwszy nowy wóz w 75-letniej historii naszej jednostki – przyznaje druh Przemysław Bladowski, prezes OSP Brzeźno.
Do tej pory strażacy musieli korzystać ze Stara pochodzącego z 1971 roku.

Strażacy powitali nowy wóz zapalając race i świece dymne. Posypało się też konfetii i nie zabrakło chrztu – polał się szampan. We wtorek kilka minut przed godz. 18 do jednostki OSP w Brzeźnie dotarł nowy wóz bojowy marki Mercedes Benz Atego 1530 GBA.

– To wielkie dla nas święto - pierwszy nowy samochód w 75-letniej historii naszej jednostki, w której jest 32 druhów, z czego 17 ma uprawnienia do udziału w akcjach ratowniczo-gaśniczych – powiedział nam druh Przemysław Bladowski, prezes OSP Brzeźno.

Nowy wóz posiada silnik o mocy 220 kW, został wyposażony w zbiornik wody o pojemności 4,345 m³. Jego zakup kosztował 875 760 zł, z czego 300 tys. zł pochodzi ze środków budżetu gminy Kostrzyn, pozostałą cześć pokrył Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Krajowy System Ratowniczo-Gaśniczy.

Tym samym druhowie z OSP Brzeźno nie będą musieli już korzystać z blisko 50-letniego wozu bojowego, jakim jest Star 244 z 1971 roku.

– Poprzedni wóz STAR 1142 z 1997 roku pod koniec 2018 r. uległ awarii, która spowodowała, że dalej nie mógł być eksploatowany. Musieliśmy ten samochód wycofać, a w konsekwencji trafił na złom, gdyż koszty naprawy przewyższały wartość. Wspólnie z burmistrzami podjęliśmy starania. Udało się pozyskać za darmo wóz Star 244 z 1971 roku z OSP Dopiewo, który ma już kilka lat. Wspólnie z druhami przeprowadziliśmy remont tego pojazdu, by mógł wyjeżdżać na akcję, w sumie włożyliśmy ok. 400 roboczo-godzin – wyjaśnia druh Przemysław Bladowski.

Poprzedni wóz, Star 244 z 1971 roku zostanie przekazany do innej jednostki OSP.

Strażacy mają teraz do dyspozycji zmodernizowaną remizę. W ubiegłym roku przeprowadzono termomodernizację budynku, w wakacje przeprowadzono remont wewnątrz remizy, który polegał na obniżeniu posadzki, tak by mógł zmieścić się nowy wóz. Inwestycja kosztowała 155 tys. zł.

– Udało się również wymienić system ogrzewania na elektryczne. Do tej pory remiza była ogrzewana na olej opałowy. Mundury, w których uczestniczyliśmy w akcjach znajdowały się w garażu, który nie był za duży, niezbędna była dla nas szatnia, której brakowało – podsumowuje druh Przemysław Bladowski, prezes OSP Brzeźno.


R E K L A M A
Aktualności
Niezapominajka
26

lip

Siedleczek
IV Bieg do Nocy - Grand Prix Gminy Kostrzyn

11

sie

KOSTRZYN, Targowisko miejskie
Pchli targ i rękodzieła
w godz. 10:00-15:00

22

sie

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:30-13:30

07

wrz

11:00
IWNO, Park Mielżyńskich
VII Bieg Pieczonej Pyry - Grand Prix Gminy Kostrzyn

05

paź

Skałowo, las (teren ATV Kostrzyn)
Dziki Bieg w Lesie - Grand Prix Gminy Kostrzyn

[ wszystkie ]

Sonda
Gdzie w tym roku spędzisz wakacje/urlop?

nad morzem

nad jeziorem

w górach

za granicą

w innym dużym mieście

nigdzie nie wyjadę

w pracy - nie mam urlopu


Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: