Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

FB Serwis wygrał przetarg, śmieci wywozi nadal Artur Zys - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
FB Serwis wygrał przetarg, śmieci wywozi nadal Artur Zys
15-09-2020 08:30   Janusz Ludwiczak
Od września FB Serwis miał wywozić śmieci z terenu gminy Kostrzyn, a także Pobiedziska i Kleszczewo. Jednak w gminie Kostrzyn nadal odpady wywozi Artur Zys.

Jak już informowaliśmy w połowie lipca Związek Międzygminny Gospodarka Odpadami Aglomeracji Poznańskiej rozstrzygnął przetarg na odbiór odpadów w gminie Kostrzyn, a także Pobiedziska i Kleszczewo od 1 września do połowy 2022 roku. Przetarg wygrała firma FB Serwis, jednak śmieci wciąż wywozi poprzedni wykonawca, firma Artur Zys. Dlaczego?

– Potwierdzam, firma FB Serwis wygrała przetarg, ale podwykonawcą jest Artur Zys. W tej chwili tak to jest rozwiązane – powiedziała w rozmowie z portalem InfoKostrzyn.pl Monika Iwańska z ZM GOAP.

Firma FB Serwis doskonale jest znana poznaniakom, którzy pięć lat temu narzekali na kilkutygodniowe opóźnienia w odbiorze śmieci. Ze śmieciowym bałaganem mieszkańcy Poznania mieli do czynienia na początku 2015 roku. Przez trzy tygodnie na wielu posesjach zalegały śmieci, a przy wielu domach nie pojawiły się również pojemniki na śmieci.

– Mieszkańcy mogą być spokojni. Zainwestowaliśmy w zupełnie nowy sprzęt, samochody napędzane gazem ziemnym na CNG, spełniające normy emisji spalin Euro6. Jesteśmy dobrze przygotowani do tego kontraktu. Z pewnością nie będzie żadnych opóźnień w realizacji – zapewniał Sławomir Ochliński, dyrektor Zespołu Kontraktów FB Serwis.

Tymczasem FB Serwis rozpoczął od września wywóz śmieci z terenu gminy Swarzędz (choć pierwotnie miał to czynić od maja). Jednak wielu mieszkańców alarmowało: śmieci zalegają na posesjach. Najgorsza sytuacja była na terenie północnych osiedli: Czwartaków, Dąbrowszczaków, Kościuszkowców oraz Zygmunta III Wazy.W tej sprawie burmistrz gminy Swarzędz interweniował w Związku Międzygminnym Gospodarka Odpadami Aglomeracji Poznańskiej.

– W ostatnim czasie zanotowaliśmy liczne głosy mieszkańców, w szczególności w zasobach spółdzielczych i innych dużych zarządców nieruchomości, że nie ze wszystkich altanek śmietnikowych wywożone są odpady. Mieszkańcy wskazują również na problemy z kontaktem z Biurem Obsługi Klienta ZM GOAP. Zwracam się z prośbą o wyegzekwowanie od wykonawcy regularnego i terminowego odbioru odpadów – napisał 7 września w piśmie do GOAP-u Marian Szkudlarek, burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz.

Po interwencji burmistrza sytuacja uległa poprawie, wykonawca wywiózł zalegające śmieci.

Jak tłumaczy GOAP od 1 września nastąpiły istotne zmiany w systemie gospodarki odpadami, które wiązały się m.in. z koniecznością złożenia deklaracji o wysokości opłaty również przez właścicieli nieruchomości niezamieszkanych. Według GOAP-u 70% deklaracji wpłynęło po terminie, stąd pojawił się problem z wywozem śmieci. Ponadto doszło do rozbieżności w harmonogramach odbioru odpadów.


Komentarze (11)

17-09-2020 09:50:26
Mieszkanka
Śmiecący- wreszcie głos rozsądku!!7
16-09-2020 20:23:27
Śmiecący
U mnie śmieci są na bieżąco wywożone i mam gdzieś, jaka firma je odbiera...
16-09-2020 12:45:23
Do Miko
Ta rada ma kłopot z obronieniem porządku obrad przed zastępcą burmistrza. Zmiana delegata ma szansę wg mnie odbyć się tylko wtedy, kiedy zawnioskuje o to burmistrz albo jego zastępca. Ta rada generalnie wydaje się czerpać garściami z historii - sejm niemy.
16-09-2020 12:29:31
Miko
Rada wybrała delegata. Jest nim Burmistrz Matysek. To on zabiera głos w naszej sprawie i to bardzo słabo w GOAPie. Jedyne co robią to proponują podwyżkę. Może Rada zmieni delegata?
16-09-2020 06:26:08
Listonosz
Jak by nie wydawali tyle setek tysięcy zł na listy z ponagleniami za nie zapłacone rachunki polecone z potwierdzeniem to drogi sport . Zamiast 1x w miesiącu wysłać zwykły z rachunkiem jak Enea czy PGN Nie płacisz 3 miesiące śmieci nie odbierać !! A nie odbierają do skutku nawet jak nie płacisz i ponaglenie za ponagleniem . By śmieci były nie zabrane z kilka razy to odrabu by zapłacił (Janusz)
16-09-2020 06:05:54
Do do do obywatel...
Już sama świadomość jest ważna. Trzeba podejmować odważne decyzje, począwszy od pisania zapytań (wyobraź sobie 10 000 pism z pytaniem po co ten przetarg, w trybie dostępu do informacji publicznej), przez protesty, zawiadomienia do prokuratury, po emigrację. Narzekanie na podwyżkę tutaj nic nie zmienia.
15-09-2020 20:55:17
Do doobywatel g
Dużo wyrazów i zdań... Może to i prawda. Niestety MY nic nie możemy zrobić, poza płaceniem... No chyba, że po znajomości etat sobie w GOAP załatwimy :) [Podobno od stycznia, najpóźniej czerwca 2021, będzie podwyżka z 16zł na 25zł]
15-09-2020 20:27:27
Rex
Toms ty pewnie byś nie chciał przetargu, ale przepisy... Kwota z przetargu nie jest jedynym kosztem. Na cenę mają wpływ również ilość osób zatrudnionych w GOAP, koszty zarządu, utrzymania biurowca, koszty spalarni, sortowania itp. Zwalanie na kwotę w przetargu za transport to słabe.
15-09-2020 18:50:57
do obywatel g
Klient nigdy nie jest tym, który ma zyskiwać. Nawet Amazon, który jest klientocentryczny nie sprzedaje Kindle taniej niż konkurencja inne czytniki. Nie mówiąc o Apple, dla którego odbiór klienta jest podobno najwazniejszy.. Niby są zorientowani na klienta, tylko w cenach tego nie widać. W usługach publicznych nie ma klienta. Na co dzień jesteś petentem, który przeszkadza. Raz na 4 lata jesteś wyborcą, którego się mami wizjami. Warto to przyjąć do wiadomości i się dostosować. Łatwiej żyć. Do toms. W biznesie renegocjację kontraktu stosuje się w celu uzyskania nowszych usług od dostawcy i jednocześnie zbicia ceny jednostkowej (najczęściej orzez zamówiene większej ilosci uslugi). Zwykle jest tak, ze zarząd chce obniżki kosztów, ale to dyrektor ma relacje z dostawcą, więc najczęściej tak renegocjuje, zeby i zarząd i dostawca byli zadowoleni. Z tego co wiem, w tym przypadku usługi publicznej zmieniły się wymogi prawne. Dodatkowo, mozliwe jest, że również w ramach lobbingu wskazano możliwe korzyści z nowego przetargu. Ale raczej administracyjne dla goap, niż dla obywateli. Uwaga, nie myślę o zadnych łapówkach, tylko ulatwieniach dla goap.
15-09-2020 17:09:41
Obywatel G
Czyli nowa firma bierze starego podwykonawcę. A potem się dziwić, że jest drożej? Każdy próbuje zarobić. I tak wszędzie. W śmieciach, w rolnictwie, w transporcie czy w usługach. Nie róbmy tych łańcuchów podwykonawców. Na tym tylko traci klient.
15-09-2020 12:50:20
toms
To po co w takim razie był przetarg?
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
24

wrz

11:00
KOSTRZYN, stadion ul. Sportowa 12
1922 Lechia Kostrzyn - GKS Dopiewo

12:00
GUŁTOWY, boisko ul. Kasztanowa 17
GKS Gułtowy - Unia II Swarzędz

25

wrz

19:00
GWIAZDOWO, świetlica wiejska
Zebranie wiejskie Sołectwa Jagodno
- uchwalenie Funduszu Sołeckiego na 2024 r.

26

wrz

18:30
SKAŁOWO, bar
Zebranie wiejskie Sołectwa Skałowo
- uchwalenie Funduszu Sołeckiego na 2024 r.

19:30
SIEKIERKI WIELKIE, świetlica wiejska
Zebranie wiejskie Sołectwa Siekierki
- uchwalenie Funduszu Sołeckiego na 2024 r.

[ wszystkie ]

Sonda
Kogo poprzesz w wyborach parlamentarnych 15 października?

lista 1 – Bezpartyjni Samorządowcy

lista 2 – Trzecia Droga

lista 3 – Nowa Lewica

lista 4 – Prawo i Sprawiedliwość

lista 5 – Konfederacja

lista 6 – Koalicja Obywatelska

nie wezmę udziału w wyborach


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: