Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Podzieli się darem życia - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Podzieli się darem życia
31-08-2020 00:32   Janusz Ludwiczak
Aż 63 osoby zgłosiły się do kolejnej akcji poboru krwi, a stan zapasów tego życiodajnego płynu jest zatrważający. W Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa brakuje aż 5 grup krwi.

W piątek w sali Miejsko–Gminnego Ośrodka Kultury "Kostrzynianka" zorganizowano kolejną akcję poboru krwi.

– Mimo zaostrzonych rygorów sanitarnych akcja przebiegła sprawnie. Przystąpiło do niej 63 osoby, krew mogło oddać 49 osób. W ten sposób pozyskaliśmy 22,05 litry tego drogocennego w dzisiejszych czasach surowca. Wszystkim krwiodawcom serdecznie dziękujemy – podsumowuje Ireneusz Hertel, prezes Kostrzyńskiego Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK.

A przyda się każdy litr krwi. Stan zapasów w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu jest zatrważający. Brakuje krwi aż pięciu grup: 0 Rh +, 0 Rh –, A Rh +, A Rh - i B Rh–, niskie są zasoby grupy B Rh+.

Krwi nie da się wyprodukować, ani jej zastąpić. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa apeluje o honorowe oddawanie krwi.

– Krew jest potrzebna dla wszystkich pacjentów, którzy mają operacje i zabiegi bardziej rozległe. Krew warto oddać dlatego, że ratujemy życie innym osobom. Są przypadki, gdzie bez przetoczenia krwi lub składników otocza pacjent nie przeżyje – powiedziała Hanna Skalisz, lekarz medycyny i zastępca dyrektora ds. medycznych Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu.

Krew można również oddać w siedzibie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przy ul. Marcelińskiej 44 w Poznaniu w dni robocze w godz. od 7:00 do 15:00 oraz dodatkowo w środy i czwartki do 18:00, a także w soboty między godz. 7 a 13. W Kostrzynie kolejna akcja poboru krwi odbędzie się dopiero 27 listopada.


Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
22

paź

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Bezpłatne badanie mammograficzne dla pań w wieku 50-69 lat
Rejestracja: tel. 68 41 41 411

24

paź

09:00
KOSTRZYN, hala sportowa, ul. Piasta 1 (Szkoła Podstawowa nr 1)
Sokoły Kostrzyn Cup
- męski amatorski turniej piłki siatkowej

15:00
GUŁTOWY, stadion ul. Kasztanowa 17
GKS Gułtowy - Wełna Rogoźno

31

paź

13:00
KOSTRZYN, stadion ul. Sportowa 12
1922 Lechia Kostrzyn - GLKS Wysoka

08

lis

11:00
BRZEŹNO, stadion ul. Długa 9
Maratończyk Brzeźno - KS Polonia Poznań

[ wszystkie ]

Sonda
Czy w gminie Kostrzyn powinny powstać nowe sołectwa: Buszkówiec, Klony i Ługowiny?

TAK

NIE


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: