Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Autobusy nie będą już jeździć z Gułtów do Dominowa - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Autobusy nie będą już jeździć z Gułtów do Dominowa
26-08-2020 08:10   Janusz Ludwiczak
Nie będzie już połączenia autobusowego z Gułtów przez Dominowo do Środy Wielkopolskiej, gdyż cieszyło się ono marnym zainteresowaniem. Z autobusu tego korzystały średnio 3 osoby na tydzień oraz jeden uczeń, który korzystał z biletu miesięcznego. Za funkcjonowanie tego połączenia Gmina Kostrzyn zapłaciła 35 tys. zł.

Połączenie, które umożliwiało dojazd z Gułtów do Środy Wielkopolskiej (po dokonaniu przesiadki w Gieczu lub Dominowie) funkcjonowało od 1 października. Nowe połączenie cieszyło się jednak słabym zainteresowaniem.

– Przez 20 dni funkcjonowania autobusem z Gułtów jechały raptem 3 osoby. Być może to się rozwinie. Jeśli nie to decyzja będzie należeć do Gminy Kostrzyn, która jest płatnikiem – mówił podczas listopadowej sesji Krzysztof Pauter, wójt gminy Dominowo.

W Urzędzie Gminy Dominowo zapytaliśmy czy sytuacja uległa poprawie.

– Z połączenia autobusowego z Gułtów w kierunku Dominowa i Środy korzystają średnio 3 osoby na tydzień oraz 1 uczeń, który co miesiąc wykupuje bilet miesięczny – wyjaśnia Karolina Maciejewska, inspektor ds. oświaty kultury i sportu Urzędu Gminy Dominowo.

Nowe połączenie, które obsługiwała gmina Dominowo było płatne, ale tylko na odcinku Giecz - Dominowo - Środa Wielkopolska. Pasażerowie za przejazd w jedną stronę musieli zapłacić 8 złotych (ulgowy 6 zł), a w obie strony dwukrotnie tyle. Bilety miesięczne w obie strony kosztują 160 zł (ulgowy 110 zł).

Za przedłużenie autobusu z Dominowa do Gułtów gmina Kostrzyn zapłaciła 35 tysięcy złotych za cały rok szkolny, jednak w związku z pandemią było zawieszone od połowy marca.

– Nie będzie już tego połączenia ze względu na kiepskie zainteresowanie. Umowa na realizację kursów z Nowojewa do Gułtów obowiązywała do 30 czerwca – zaznacza Waldemar Biskupski, zastępca burmistrza gminy Kostrzyn.

Dodajmy, że to nie jedyne połączenie umożliwiające dojazd z Gułtów do Środy Wielkopolskiej. Od września dwa kursy linii nr 462 zostały wydłużone do Gułtów i Drzązgowa, dzięki czemu mieszkańcy mogą dojechać do Węgierskiego i dalej przesiąść się na autobus linii nr 11 jadący bezpośrednio do Środy Wielkopolskiej. Co ciekawe przejazd kostrzyńskim "462" i średzką "11" jest darmowy.


Komentarze (1)

27-08-2020 12:53:14
pasażerka
A czy wreszcie autobusem 464 będę mogła z Siedleczka dojechać rano na pociąg, wrócić popołudniu z pracy? Będzie w końcu połączenie, gdzie nie bedę musiała jechać do Kostrzyna naokoło zwiedzając południe gminy???
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
07

lip

10:00
KOSTRZYN, Park Miejski, ul.Warszawska/Dworcowa/Ogrodowa
II Kostrzyński Bieg Kolorów dla dzieci

08

lip

Gułtowy
Gułtowskie Potyczki Poetów

14

lip

10:00
SIEKIERKI - boisko, ul. Szkolna
Bieg kolorów

27

lip

IWNO, Stara Cegielnia
Dziki bieg w polu - Biegowe Grand Prix Gminy Kostrzyn

30

lip

22:15
KOSTRZYN, Park Miejski, ul.Warszawska/Dworcowa/Ogrodowa
Kino plenerowe: "Miułość, ślub i inne nieszczęścia"
wstęp wolny

[ wszystkie ]

Sonda
Czy w Kostrzynie powinna działać Straż Miejska?

TAK

NIE


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: