Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

W poniedziałek rusza remont DK92. Nawet trzy miesiące utrudnień - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Gułtowy | Gwiazdowo | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
W poniedziałek rusza remont DK92. Nawet trzy miesiące utrudnień
01-08-2020 11:48   Janusz Ludwiczak
Od poniedziałku ruch drogą krajową nr 92 pomiędzy Swarzędzem a Starczanowem odbywać będzie się dwukierunkowo jezdnią południową, czyli tą prowadzącą w kierunku Wrześni. Ponadto obowiązywać będzie ograniczenie prędkości do 60 km/h, a na skrzyżowaniach będzie wyłączona sygnalizacja świetlna, a ruch sterowany będzie ręcznie. Rusza przebudowa drogi krajowej nr 92, która potrwa do końca października.

Kierowcy poruszając się drogą krajową nr 92 często muszą jechać w głębokich koleinach, zwłaszcza prawym pasem, co powoduje, że auto jedzie prawie jak w torowisku, a po opadach deszczu zalegająca woda zagraża bezpieczeństwu. Dzięki tej inwestycji ma się to zmienić. Jednak do tego czasu będą występować utrudnienia.

W poniedziałek rozpoczyna się remont krajowej "92-jki". W pierwszym etapie zamknięta będzie jezdnia północna, czyli ta prowadząca w kierunku Poznania. Na odcinku od Swarzędza do Starczanowa ruch odbywać będzie się dwukierunkową jezdnią południową, prowadzącą w stronę Wrześni. Za kilka tygodni sytuacja ta odwróci się. Wtedy będziemy jeździć dwukierunkowo jezdnią północną, czyli tą prowadzącą w kierunku Poznania.

– Ruch będzie się odbywać dwukierunkowo jedną jezdnią, co oznacza, że kierowcy będą przekierowani na jedną jezdnię za pomocą specjalnych przewiązek. Prosimy kierowców o zwracanie uwagi na oznakowanie, zachowanie ostrożności i cierpliwość – mówi w rozmowie z portalem InfoKostrzyn.pl Alina Cieślak, rzecznik wielkoposkiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA).

Obowiązywać będzie ograniczenie do 60 km/h, a na skrzyżowaniach wyłączona zostanie sygnalizacja świetlna. Ruch sterowany będzie ręcznie.

W tym tygodniu montowane było tymczasowe oznakowanie. Przeplotki (czyli przewiązki) znajdują się m.in. przy skrzyżowaniu drogi krajowej nr 92 z ul. Wrzesińską i Gnieźnieńską w Kostrzynie oraz za węzłem S5 "Kostrzyn".

Przebudowa drogi krajowej nr 92 pomiędzy Swarzędzem a Starczanowem zakłada oprócz poprawy nośności nawierzchni do 11,5 tony/oś, frezowanie profilujące na całej szerokości jezdni, wykonanie warstwy wzmacniającej i ścieranej na całej szerokości jezdni, a także poprawę równości podłużnej i porzecznej, usunięcie kolein, odnowę oznakowania pionowego i poziomego. Ponadto ułożona zostanie nowa nawierzchnia z kostki betonowej na wyspach wyniesionych.

Przebudowa drogi krajowej nr 92 potrwa do końca października. Inwestycja, którą wykona wyłoniona w przetargu spółka Colas Polska będzie kosztować blisko 43 mln zł.


Komentarze (4)

04-08-2020 08:08:12
LEO
NA KRZYŻÓWKACH W SIEDLCU I BRZEŹNIE NIKT NIE KIERUJE RUCHEM. PACHOŁKI SĄ POPRZEWRACANE, NIEKTÓRE WRĘCZ CHWIEJĄ SIĘ NA WIETRZE. PRZED KRZYŻÓWKĄ W SIEDLCU TRZEBA ODBIĆ LEKKO W KIERUNKU GREYSA ALE NIE MA TAM ODBLASKOWEGO OŚWIETLENIA, PO ZMROKU KTOŚ W TO WJEDZIE.
04-08-2020 00:11:36
toms
@Huawei: Wsiądź w auto, pojedź to się dowiesz
03-08-2020 17:22:23
Huawei
Jak tam remont? Są korki?
02-08-2020 10:34:43
Drogowiec
Przebudowa drogi 42 mln a budowa tunelu w Kostrzynie prawie 60... Coś tu jest nie tak.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
18

cze

18:00
IWNO, Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika, ul. Szkolna 11
Wybory sołeckie - Sołectwo Iwno

19

cze

18:00
WIKTOROWO, świetlica wiejska
Wybory sołeckie - Sołectwo Wiktorowo

18:30
KOSTRZYN, stadion ul. Sportowa 12
1922 Lechia Kostrzyn - Przemysław Poznań
- zakończenie sezonu

21

cze

IWNO, Park Mielżyńskich
Wianki - powitanie lata
w godz. 17:00-24:00

22

cze

18:00
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Koncert Martyny Pruszyńskiej

[ wszystkie ]

Sonda
Czy Polska wyjdzie z grupy na Euro2024?

TAK

NIE

Nie interesuje mnie to


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: