Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Pomagają małej Mai, by mogła normalnie chodzić - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Pomagają małej Mai, by mogła normalnie chodzić
24-07-2020 11:49   Janusz Ludwiczak
10-miesięczna Maja Kujawa urodziła się z wrodzoną wadą nóg – dziewczynka ma szczątkowo wykształcone kości. W sobotę w Markowicach koło Kleszczewa odbędzie się festyn charytatywny na rzecz Mai. Dziewczynce postanowiły pomóc m.in. sołectwa Trzek i mieszkańcy Węgierskiego i Ługowin.

– Postanowiliśmy wesprzeć po sąsiedzku festyn charytatywny, podczas którego będą zbierane środki na operację nóżek Mai Kujawy. Mieszkańcy z sołectwa Trzek przekazali fanty na loterię i licytację. Zostały przekazane kosze obfitości, książki, biżuteria, artykuły szkolne i spożywcze oraz inne ciekawe gadżety – mówi Ewelina Kaszowska, sołtys Trzeka.

Małej Mai postanowili pomóc również mieszkańcy sołectwa Węgierskie-Ługowiny.

– Dzięki pomocy mieszkańców udało się zebrać aż 1250 złotych w naszym sołectwie na operację nóżek dla Mai z Markowic – dodaje Jakub Witkowski, sołtys Węgierskiego.

Na rzecz Mai prowadzona będzie również w najbliższą niedzielę zbiórka pod kościołem w Czerlejnie.

Z kolei w sobotnie popołudnie w Markowicach odbędzie się festyn charytatywny, podczas którego będzie można wesprzeć akcję zbiórki środków na operację nóżek Mai.

W programie m.in. licytacje, podczas którego będzie można wylicytować vocher na przelot widokowy z Iwna. Organizatorzy przygotowali również animacje dla dzieci, występ kabaretu, koncerty, dmuchańce dla dzieci, kucyki, dojenie kozy, pokazy strażackie i wiele innych atrakcji:
15:15 – występ zespołu Kleszczewianie
15:45 – licytacje
16:10 – animacje dla dzieci prowadzone przez Zabawa-Taniec-Energia
16:40 – koncert organisty z Krerowa
17:00 – licytacje
17:30 – Kabaret z Woźnej z programem dla dzieci i dorosłych
18:30 – licytacje główne
19:00 – występ Kabaretu z Woźnej
19:30 – licytacje
20:00 – koncert ZOŁZA
21:00 – dyskoteka z dj For You Team

10-miesięczna Maja Kujawa urodziła się z wrodzoną wadą nóg – dziewczynka ma szczątkowo wykształcone kości.

– Czekaliśmy na pojawienie się naszej córeczki na świecie z utęsknieniem. Badania prenatalne nie dawały żadnych powodów do niepokoju. Ciążą, nie licząc cukrzycy, przebiegała prawidłowo. Gdy przeszła na świat, już po minach lekarza i położnych widziałam, że coś jest nie tak. Nie zdawałam sobie tylko sprawy, co... Dopiero lekarz wytłumaczył mi, że Maja urodziła się z wrodzoną wadą nóg. Moja córeczka ma szczątkowo wykształcone kości. By mogła normalnie funkcjonować i stanąć na własnych nóżkach i cieszyć się dzieciństwem, jak inne zdrowe dzieci, potrzebna jest bardzo kosztowna operacja – opowiada Danuta Kujawa, mama Mai.

Mai można pomóc również za pośrednictwem portalu siepomaga.pl


Fot: siepomaga.pl (1), mat.org (2-9

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
27

lis

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Akcja honorowego poboru krwi dla potrzebujących
w godz. 8:30-14:00

20:00
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
"Ostatnia nadzieja - Biuro Matrymonialne"
- koncert (transmisja internetowa na profilu MGOK)

18

gru

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Bezpłatne badanie mammograficzne dla pań w wieku 50-69 lat
Rejestracja: tel. 68 41 41 411

[ wszystkie ]

Sonda
Czy zaszczepisz się przeciw koronawirusowi gdy już będzie dostępna szczepionka?

TAK

NIE


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: