Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Autobusy nie będą już jeździć z Gułtów do Dominowa - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Autobusy nie będą już jeździć z Gułtów do Dominowa
22-07-2020 08:45   Janusz Ludwiczak
Nie będzie już połączenia autobusowego z Gułtów przez Dominowo do Środy Wielkopolskiej, gdyż cieszyło się one marnym zainteresowaniem. Z autobusu tego korzystały średnio 3 osoby na tydzień oraz jeden uczeń, który korzystał z biletu miesięcznego. Za funkcjonowanie tego połączenia Gmina Kostrzyn zapłaciła 35 tys. zł.

Połączenie, które umożliwia dojazd z Gułtów do Środy Wielkopolskiej (po dokonaniu przesiadki w Gieczu lub Dominowie) funkcjonuje od 1 października. Nowe połączenie cieszy się słabym zainteresowaniem.

– Przez 20 dni funkcjonowania autobusem z Gułtów jechały raptem 3 osoby. Być może to się rozwinie. Jeśli nie to decyzja będzie należeć do Gminy Kostrzyn, która jest płatnikiem – mówił podczas listopadowej sesji Krzysztof Pauter, wójt gminy Dominowo.

W Urzędzie Gminy Dominowo zapytaliśmy czy sytuacja uległa poprawie.

– Z połączenia autobusowego z Gułtów w kierunku Dominowa i Środy korzystają średnio 3 osoby na tydzień oraz 1 uczeń, który co miesiąc wykupuje bilet miesięczny – wyjaśnia Karolina Maciejewska, inspektor ds. oświaty kultury i sportu Urzędu Gminy Dominowo.

Nowe połączenie, które obsługuje gmina Dominowo jest płatne, ale tylko na odcinku Giecz - Dominowo - Środa Wielkopolska. Pasażerowie za przejazd w jedną stronę zapłacą 8 złotych (ulgowy 6 zł), a w obie strony dwukrotnie tyle. Bilety miesięczne w obie strony kosztują 160 zł (ulgowy 110 zł).

Za przedłużenie autobusu z Dominowa do Gułtów gmina Kostrzyn zapłaciła 35 tysięcy złotych za cały rok szkolny.

– Raczej nie będzie już tego połączenia ze względu na kiepskie zainteresowanie. Umowa na realizację kursów z Nowojewa do Gułtów obowiązywała do 30 czerwca – zaznacza Waldemar Biskupski, zastępca burmistrza gminy Kostrzyn.

Dodajmy, że to nie jedyne połączenie umożliwiające dojazd z Gułtów do Środy Wielkopolskiej. Od września dwa kursy linii nr 462 zostały wydłużone do Gułtów i Drzązgowa, dzięki czemu mieszkańcy mogą dojechać do Węgierskiego i dalej przesiąść się na autobus linii nr 11 jadący bezpośrednio do Środy Wielkopolskiej. Co ciekawe przejazd kostrzyńskim "462" i średzką "11" jest darmowy.


Komentarze (4)

27-07-2020 12:20:37
mieszkanka sołectwa
Nie każdy ma samochód. Komunikacja ma sens, tylko musi być dopasowana do rozkładu jazdy pociągów. Wtedy będzie więcej pasażerów
22-07-2020 23:07:20
do mieszkanka sołectwa
biorąc pod uwagę, że nie korzystających z systemu przewozu powietrza jest zdecydowana większość, jestem w stanie zaakceptować brak tegoż systemu. Jeśli o takie stwierdzenie tobie chodzi. I, nie byli pozbawieni pks, tylko pks się nie opłacał. za mało korzystających. A socjalizm był przez 45 lat po wojnie. Dlatego wciąż musimy gonic europejskie kraje, które nie doświadczyły socjalizmu. Szczęśliwie już go nie ma. A, jeszcze jedno. te autobusy mają szyby. Nie muszę być w środku, aby widzieć, że nie ma pasażerów w większości kursów.
22-07-2020 18:49:20
mieszkanka sołectwa
Chcesz wykluczyć komunikacyjnie mieszkańców Iwna, Jagodna, Czerlejna, który już wcześniej zostali pozbawieni PKS? Skąd wiesz, że autobusy KKP wożą powietrze? Jechałaś chociaż raz takim autobusem??? Komunikacja ma sens, tylko wymaga poprawek, dopasowania do pociągów.
22-07-2020 15:47:34
sluszna decyzja
teraz jeszcze potrzebna rzetelna informacja o wykorzystaniu kostrzynskiego systemu przewozu powietrza i jedyna sluszna decyzja o zaprzestaniu działalności. Ale to chyba nie za tej wladzy

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
26

lis

16:30
Gmina Kostrzyn
XXVII sesja (zdalna) Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn
► porządek obrad

27

lis

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Akcja honorowego poboru krwi dla potrzebujących
w godz. 8:30-14:00

20:00
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
"Ostatnia nadzieja - Biuro Matrymonialne"
- koncert (transmisja internetowa na profilu MGOK)

18

gru

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Bezpłatne badanie mammograficzne dla pań w wieku 50-69 lat
Rejestracja: tel. 68 41 41 411

[ wszystkie ]

Sonda
Czy zaszczepisz się przeciw koronawirusowi gdy już będzie dostępna szczepionka?

TAK

NIE


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: