Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Od września śmieci będzie wywoził FB Serwis - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Glinka | Gułtowy | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
Od września śmieci będzie wywoził FB Serwis
17-07-2020 07:35   Janusz Ludwiczak
Aż do połowy 2022 roku FB Serwis będzie wywoził odpady z terenu gminy Kostrzyn, a także Pobiedzisk i Kleszczewo. Firma ta doskonale jest znana poznaniakom, którzy pięć lat temu narzekali na kilkutygodniowe opóźnienia w odbiorze śmieci. Jak przekonuje FB Serwis mieszkańcy mogą być spokojni, taka sytuacja nie będzie miała już miejsca.

Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Artur Zys nie będzie już wywozić odpadów z terenu gminy Kostrzyn. Związek Międzygminny Gospodarka Odpadami Aglomeracji Poznańskiej rozstrzygnął przetarg na odbiór odpadów. Od 1 września przez najbliższe 22 miesiące śmieci wywozić będzie FB Serwis.

Firma FB Serwis doskonale jest znana poznaniakom, którzy pięć lat temu narzekali na kilkutygodniowe opóźnienia w odbiorze śmieci. Ze śmieciowym bałaganem mieszkańcy Poznania mieli do czynienia na początku 2015 roku. Przez trzy tygodnie na wielu posesjach zalegały śmieci, a przy wielu domach nie pojawiły się również pojemniki na śmieci.

– Mieszkańcy mogą być spokojni. Zainwestowaliśmy w zupełnie nowy sprzęt, samochody napędzane gazem ziemnym na CNG, spełniające normy emisji spalin Euro6. Jesteśmy dobrze przygotowani do tego kontraktu. Z pewnością nie będzie żadnych opóźnień w realizacji – zapewnia Sławomir Ochliński, dyrektor Zespołu Kontraktów FB Serwis.

Od maja FB Serwis wywozi śmieci z terenu gminy Swarzędz. Od września firma świadczyć będzie usługi również w gminie Pobiedziska i Kleszczewo.

– Według wyliczeń w trakcie trwania umów FBSerwis odbierze prawie 20 tys. ton odpadów komunalnych, w tym około 2 tys. ton odpadów zbieranych selektywnie. Do zadań będzie również należało mycie oraz ważenie pojemników – wyjaśnia Magdalena Nowicka, rzecznik FB Serwis.

FB Serwis będzie wywozić śmieci do końca czerwca 2022 roku.


Komentarze (7)

18-07-2020 22:17:12
Max
Było 12 zł. Teraz jest 16 zł od osoby lub 30 zł. Do tego zmuszono mieszkańców do zakupu brązowych pojemników. Burmistrz jest delegatem w GOAP. Był członkiem zarządu. Nie potrafią oszczędzać, dużo osób zatrudnionych w GOAP. Po uruchomieniu spalarni miało być taniej.
18-07-2020 14:20:34
Alabama Iwno
Było super, czysto, śmieci wywożone terminowo. Od września spodziewajmy się podwyżek od Pana Jaśkowiaka. Będzie jak w Warszawie.
17-07-2020 22:42:55
Bd
Ta firma też nic nie lepsza...poczytajcie o nich.
17-07-2020 18:04:07
lesiob
Do Ze swaja To cud że się dodzwoniłeś, oni nawet komórki nie odbierają
17-07-2020 15:17:56
Ze swaja
Ja pamiętam miłą rozmowę z panem śmieciarzem w Swarzędzu właśnie od Artura Zysa. Poprosiłem kierowce śmieciarki, żeby się przesunął, bo nie mogłem wyjechać z osiedla (jeden wyjazd na całe osiedle). Pan ze śmieciarki, powiedział kilka razy słowa na K i że zrobi mi krzywde. Sprawa była wyjaśniana telefonicznie i infolinią Zysa. Dodatkowo w Kostrzynie były liczne opóźnienia z wywozem, leżało pełno worków, ze śmietników sie wylewało, nikt tego nie odbierał, również nie zabrali moich śmieci kwalifikujących się jako "problemowe". Bardzo dobrze, że ta firma nie będzie już świadczyła nam usług.
17-07-2020 11:09:00
Franek
No nie wiem czy firma ZYS była taka super.Ciągle brakowało worków do segregacji,szczególnie tych żółtych do plastiku.Wydzielalibbardzo oszczędnie.Mam nadzieję że teraz już będzie wszystko ok.
17-07-2020 07:42:26
Mieszkaniec
Wiele lat przywoziła lokalna firma Zys i było dobrze, to oczywiście teraz już musiała być zmiana żeby gigant a przy okazji może i jakiś wysoko postawiony urzędnik zarobił....
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
12

maj

18:00
BRZEŹNO, boisko ul. Długa 9
Maratończyk Brzeźno - Błękitni Owińska

16

maj

11:00
BRZEŹNO, boisko ul. Długa 9
Maratończyk Brzeźno - Pogrom Luboń

23

maj

14:00
GUŁTOWY, boisko ul. Kasztanowa 17
GKS Gułtowy - KS Uchorowo

28

maj

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury "Kostrzynianka" ul. Poznańska 33, Kostrzyn
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:30-14:00

29

maj

10:00
Kostrzyn
Kurdeszowy Rajd Samochodowy

[ wszystkie ]

Sonda
Gdzie najczęściej robisz zakupy?

Biedronka

Dino

Netto

Tesco

Jana

Chata Polska

targowisko

sklep lokalny

poza gminą Kostrzyn (Poznań/Swarzędz/Środa/Pobiedziska/Nekla/Września)


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: