Portal infoKostrzyn.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal infokostrzyn.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

W Pobiedziskach znów zaatakował koronawirus – 3 zakażonych. Swarzędz i Kostrzyn wolny od Covid19 - .:InfoKostrzyn.pl->gminny portal informacyjny:. Kostrzyn w z@sięgu ręki
  Brzeźno | Czerlejno | Gułtowy | Gwiazdowo | Iwno | Jagodno | Kostrzyn | Sanniki | Siedlec | Siekierki | Skałowo | Sokolniki | Trzek | Węgierskie | Wiktorowo | pozostałe | dookoła
W Pobiedziskach znów zaatakował koronawirus – 3 zakażonych. Swarzędz i Kostrzyn wolny od Covid19
01-07-2020 07:20   Janusz Ludwiczak
– 3 osoby z gminy Pobiedziska zakaziły się koronawirusem – w tym dziecko. Przybywają w szpitalu, ale objawy przebiegają łagodnie – poinformował burmistrz sąsiedniej gminy Ireneusz Antkowiak.
Z kolei gmina Swarzędz jest póki co wolna od Covid19, a koronawirusem zakażonych było tam 10 mieszkańców. W gminie Kostrzyn również nie ma aktywnych przypadków zakażenia koronawirusem. W sumie na Covid-19 zachorowały 2 osoby. Wszyscy są już zdrowi.

W ubiegłym tygodniu koronawirusem zaraziło się troje mieszkańców gminy Pobiedziska, w tym dziecko.

– Wszyscy przybywają w szpitalu, ale objawy przebiegają łagodnie (wcześniej w naszej gminie koronawirusem zakaziły się 4 osoby, które są już wyleczone). Analizując codziennie statystyki zachorowań w Polsce, wniosek jest jeden: pamiętajmy, że COVID-19 cały czas jest obecny, dlatego tak ważne jest przestrzeganie obowiązujących przepisów sanitarnych – wskazuje Ireneusz Antkowiak, burmistrz miasta i gminy Pobiedziska.

Z kolei w sąsiednim Swarzędzu nie ma już zakażonych, a na terenie gminy stwierdzono w sumie 10 przypadków zachorowania z powodu Covid-19. Wszystkie te osoby wyzdrowiały.

Od koronawirusa wolna była gmina Kleszczewo, na terenie której do tej pory nie stwierdzono ani jednego przypadku zakażenia.

W gminie Kostrzyn również nie ma aktywnych przypadków zakażenia koronawirusem. W sumie na Covid-19 zachorowały 2 osoby. Wszyscy są już zdrowi.

W całej aglomeracji poznańskiej od początku pandemii do końca czerwca stwierdzono 270 przypadki zachorowań na Covid-19, z czego wciąż chorych jest 32 osób, 10 z nich przebywa w szpitalu. Zmarło 9 osób (z czego 7 w samym Poznaniu oraz z gminy Kórnik i Mosina). 229 osób wyzdrowiało.

W Wielkopolsce odnotowano 2 669 przypadków zakażeń Covid-19, 176 osób zmarło, a 1 998 wyzdrowiało. Obecnie w regionie hospitalizowanych jest 118 osób, poddanych izolacji lub kwarantannie jest 4 227 osób, a nadzorem epidemiologicznym objętych jest aktualnie 157 osób.

W skali Polski potwierdzono zakażenie u 34 154 osób, z czego we wtorek 30 czerwca stwierdzono 247 nowych przypadków. Zmarło 1 444 osób, a 20 897 wyleczono.

W wyniku zachorowań na COVID-19 na całym świecie potwierdzono już ponad 10 milionów przypadków (10 399 040). Na koronawirusa zmarło ponad 508 tysięcy osób (508 445), z czego najwięcej w USA – 127 286, w Brazylii – 58 314, w Wielkiej Brytanii – 43 815, we Włoszech – 34 767, we Francji – 29 846, w Hiszpanii – 28 355, w Niemczech – blisko 9 tys., w Szwecji – 5,3 tys. zgonów.

Szerzenie się zakażeń wirusem koronawirusa COVID-19 zdiagnozowano w połowie grudnia ubiegłego roku. Głównym miejscem zachorowań było miasto Wuhan w środkowych Chinach, przy czym w połowie stycznia wirus rozprzestrzenił się już w całych Chinach. 13 stycznia potwierdzono pierwszy przypadek zachorowania poza granicami tego państwa – w Tajlandii, a tydzień później Covid-19 dotarł do Europy.


Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
15

cze

16:00
KOSTRZYN, stadion ul. Sportowa 12
Lechia Kostrzyn II - Przemysław Poznań II
- zakończenie sezonu

19:00
KOSTRZYN, Parafia Błog.Jolanty, ul. Prymasa Wyszyńskiego 14a
Odpust parafialny

17

cze

15:00
Urząd Miejski Gminy Kostrzyn ul. Dworcowa 5, Kostrzyn
Wspólne posiedzenie komisji stałych Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn
►porządek obrad

18

cze

18:00
IWNO, Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika, ul. Szkolna 11
Wybory sołeckie - Sołectwo Iwno

19

cze

18:00
WIKTOROWO, świetlica wiejska
Wybory sołeckie - Sołectwo Wiktorowo

[ wszystkie ]

Sonda
Czy jesteś za zmianami zasad handlu w niedzielę?

Tak, wszystkie niedziele powinny być handlowe

Jestem za tym, by tylko jedna lub dwie niedziele w miesiącu były handlowe

Nie, niech zostanie tak jak jest


Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: